Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2 den 1 geçiyor dsg

aracim 2018 1.0 dsg kasisten iyice yavaslayarak geçerken, ya da bozuk yollu ara sokakta ilerlerken hızım 10 km civarına düşünce D2 den D1 geçiyor vites yani 2den 1 e atıyor. bu olumsuz bişey midir karşılaşan var mı

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Bence buna sevinmelisiniz. :D Ben kendi aracımda d1 e almıyor diye sinir oluyorum. Dsg çalışma prensibi olarak d1 i fazla kullanmıyor ve hemen d2 ye atarak kavramayı zorluyor. Bu nedenle sıkışık trafiklerde manuelde kullanmak tavsiye edilir. İyice yavaşlandığında d1 e atar. Yani aracınızda bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum.

Bence buna sevinmelisiniz. :D Ben kendi aracımda d1 e almıyor diye sinir oluyorum. Dsg çalışma prensibi olarak d1 i fazla kullanmıyor ve hemen d2 ye atarak kavramayı zorluyor. Bu nedenle sıkışık trafiklerde manuelde kullanmak tavsiye edilir. İyice yavaşlandığında d1 e atar. Yani aracınızda bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum.
tespitim şu yönde bozuk yolda yapıyor güzel asfaltta yapmıyor değişik

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

aynı olay ara sıra benım arabamdada oluyor yavaş giderken 2 den 1 atma olayını devir 3000 e geliyor sonra yine 2 ye atıyor (2018 fr 150 hp act , 2000 km de ) normalmidir bu durum acaba ?

Selamlar.

2018 model Leon 1.2 TSI ile aynı sorunu yaşıyorum. Aracımı geçtiğimiz yıl bu dönemlerde sıfır almıştım ama bu sorun ve sarsıntılı vites geçişi aracı satma noktasına getirdi beni. Aynı anlattığınız şekilde bozuk yolda yavaşladığım anda şangır şangır 1'e atıyor vitesi. Servise sordum "olur öyle" dediler, yol uyumu gibi bir şey yaptılar, 2-3 bin km iyi gidiyor sonra yine sapıtmaya başlıyor. 2 bin km'de bir servise gidip bunu yaparsak rahat edeceğiz sanırım.

1-2-3 vites geçişleri hissedilir şekilde gerçekleşiyor, 4-5-6-7'yi hissetmiyorum. Bunu da gösterdim servise, eh çift kavrama yarı otomatik olur tabii diyorlar. Ama kimi DSG kullanıcısı hiç bir vites geçişini hissetmiyorum diyor. Yokuş yukarı kalktıktan sonra 2'ye atarken, bariz bir şekilde öne yığılıyor araba tek kavramalı otomatik gibi.

Hele S modda kalkış tam bir facia. Gaza sabit basarken bir kavrıyor, bir bırakıyor, sonra bir daha kavrıyor, bir daha bırkaıyor derken güm diye 2'ye atıyor. Hiç bir şekilde kullanamıyorum S modunu. İlk aldığımda hani 2-3 bin devir arasında tutsun diye şehir içinde ara sıra kullanıyordum. Son servise gidişimde bir şeyler yaptılar ve şu an kullanılacak gibi değil S modu.

Marmaris'te yaşadığım için en yakın servis de en az 200 km uzağımda, ha diyince gidemiyorum. Vallahi çıldıracağım.

Bildiğim tek bir şey var, o da bundan sonra ne VW grubuna ne de herhangi bir çift kavrama şanzımanı olan araca yanaşmayacağımdır. Ya tork konvertörlü ya da CVT olacak otomatik şanzıman.

cok üzücü bi durum ben cok nadiren karşılaşıyorum 2 den 1 e atma durumu ile S modunda sıkıntı yok ama sadece bozuk yollu dar sokaklarda 2den 1 e çekiyor

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt