Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

15000 bakım yardım

120 180 arası fiyat normal fiyat kardeşim sanayi için. ama 85 bana aşırı düşük geldi.

nettende baktım biraz abi
Yağ 60 tl o kesin(gerci shell marka yağ firmasının yetkili bayisi kendisi)
-Hava filtresi 15 tl (benzin)
-yağ filtresi 10 tl (benzin)
-polen filtresi 10 tl
Civarı fiyatlar ben ayak üstü sordum oda ortalama dedi tabi 3 aşağı 5 yukarı değişir ben 100 diye hazırladım kendimi zaten...

filtreleride takamdan kontrol et takılırken başında dur.
sadece malzeme 95 lira yapıyor.
işçilikte alır. hiç almasa 20 30 onu alır. hazırlıklı git :)

hava filtresini değiştirmeden önce kendin açıp bak bakalım durumu nasıl tozluysa hava üfleyen bi cihazla üflet tozlarını sonra iyice kontrolunu yap yırtık,deforme vs,,varmı yokmu diye yoksa yerine tak hiç gereği yok yeni filtre almanın..tabi kendin nasıl arzu edersen öyle yapabilirsin sana kalmış bir durum..
yaklaşık hava filtresi hariç 85-100 tl arası uygun fiyat.

Atilla aracına konacak yağın viskositesine dikkat et. Benzinli ise 10/40 w dizel ise 5/30 w castrol elbette tavsiyem ama shell se kullanılan yapacak bir şey yok tabi. Bunun dışında benzinli ise araç boğaz kelebeğini temizlettir ve temizlik sonrası adaptasyonunu yaptırt mutlaka (diagnos cihazı var ise) bunun dışında arka frenler modelini bilmiyorum aracıın ama sanırım kampanadır ki öyleyse el fren ayarı ve fren temizliğini yaptırt. Bunun dışında ön takımı kontrol ve yağlamasını yaptır. SOn olarakta oradan sonra bir rot balansa sok aracını kışa girmeden lastik durumunu öğren hem hemde lastiklere rotasyon yapılsın

ben yağı yağ filtresini hava filtresini mazot filtresini polen filtresini alıyorum bide 32 anahtar alıyorum tornavida zaten var dogru arkadasımın oto yıkamaya gidiyorum

kanala arabayı cekip tapayı açıp birer çay içiyoruz
ardından kompresörler yag cubugunun ordan havayı basınca içinde kalan tüm yağı akıtıyorum

yağ filtresini söküp yenisini takıp yağı doldurup diğer tüm filtreleri değiştiriyorum yağı ısıttıktan sonrada 300ml bor ekliyorum bide iç dış motor yıkadımmı hem cok keyifli birgün geçiriyorum hemde bakımını yapmış oluyorum

filtreler yağ , hava, polen bunlar standart benzinlidede aynı tanesi 10tldir 3ünü 25 e alırsın;)

motor yagınıda 10W/40 shell alıyorsan ben adanadan 50ye aldım geçende getze

benim hesapla senin işlem 75 tl ye biter.... hem güzel vakit geçirirsin hem bakımın derdinden kurtulursun

ben yağı yağ filtresini hava filtresini mazot filtresini polen filtresini alıyorum bide 32 anahtar alıyorum tornavida zaten var dogru arkadasımın oto yıkamaya gidiyorum

kanala arabayı cekip tapayı açıp birer çay içiyoruz
ardından kompresörler yag cubugunun ordan havayı basınca içinde kalan tüm yağı akıtıyorum

yağ filtresini söküp yenisini takıp yağı doldurup diğer tüm filtreleri değiştiriyorum yağı ısıttıktan sonrada 300ml bor ekliyorum bide iç dış motor yıkadımmı hem cok keyifli birgün geçiriyorum hemde bakımını yapmış oluyorum

filtreler yağ , hava, polen bunlar standart benzinlidede aynı tanesi 10tldir 3ünü 25 e alırsın;)

motor yagınıda 10W/40 shell alıyorsan ben adanadan 50ye aldım geçende getze

benim hesapla senin işlem 75 tl ye biter.... hem güzel vakit geçirirsin hem bakımın derdinden kurtulursun
anlıyorum kendi işini kendin yapmak kadar tatlı hiçbirşey yoktur lakin yapılacak işten anlamak el yatkınlığı,maharette çok önemli!!!bunlar yetersizse sanayinin yolunu tutmak kaçınılmaz olur..seni tbrk ederim kardeşim

anlıyorum kendi işini kendin yapmak kadar tatlı hiçbirşey yoktur lakin yapılacak işten anlamak el yatkınlığı,maharette çok önemli!!!bunlar yetersizse sanayinin yolunu tutmak kaçınılmaz olur..seni tbrk ederim kardeşim

valla elimden gelince keyifte alınca bu işler güzel oluyor hatta arada bir canım sıkılıyor 6-7bin kmde yağ değişiyorum ya psikolojik yada gerçektende dogru bilmiyorum da arabada bir yağ değişimi bile çok şey farkettiriyor performans acısından....

Geri
Üst Alt