Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

15000 Bakım Yardımı !!!!

112MuharreM

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar 14 bın kusur aracımın km sı 15 bın bakımını yaptırayım dıyorum,Fakat ne yapılır Ortalama maaliyetı ne olur.Öncelık tercıhım tabıkı DOD ama , özel yerlerı tercıh etsemde olurmu:confused: ?? Yardımlarınızı beklıorum :confused:

İlginiz için teşekkürler :eek:key::eek:key:

1.6 leonsa zaten bakım ücreti yetkilide çok yüksek değil.

Bakımı serviste yaptımanın hiçbir anlamı yok.
Garanti bittiyse aslında hiçbirşeyi serviste yaptırmanın anlamı yok. Aynı parçalar sanayide de var. Parça, işçilik herşeyiyle yarı fiyatına gelir.

ucuz çırakların elinde arabana garantisiz yetkisiz cahilce uygulamalar yapılması 3 kuruştan daha önemli değilse sanayi.

1.6 ise 200 civarı 1.4 TSI ise 260 civarı..

ucuz çırakların elinde arabana garantisiz yetkisiz cahilce uygulamalar yapılması 3 kuruştan daha önemli değilse sanayi.

servistekiler çırak asıl. Sanayidekiler ustadır herzaman daha bilgilidir paradan çok samimiyeti düşünür. garantisi yoksa sanayiye git derim yarı yarıya fiyat oynar. servisler tamir yapmaz parça değişir bilgileride yoktur çok. motora iki kablo tutar bişe çıkarsa değişir. Sanayide usta bakınca anlar yapmaya çalışır.

servistekiler çırak asıl. Sanayidekiler ustadır herzaman daha bilgilidir paradan çok samimiyeti düşünür. garantisi yoksa sanayiye git derim yarı yarıya fiyat oynar. servisler tamir yapmaz parça değişir bilgileride yoktur çok. motora iki kablo tutar bişe çıkarsa değişir. Sanayide usta bakınca anlar yapmaya çalışır.

tabi tabi öyledir. sanayide çözecez sorunu bulacaz diyene kadar arabanın yarısını değişirler deneme tahtasına çevirip arabanın anasını bellerler.çok ustalar ya.

eskidenmiş o işler.

hiç bir zaman tamir edilen parça değişeni kadar sağlam ve sorunsuz olmaz.

nitekim yapılacak işlemde bakım. yağ filtre değişimi ve senelik kontroller. pahalıda değil.

ben altımdaki arabayı satacak olsam k.cı kırık bakımı bile sanayiye götürdüm o kadar pintiyim arabanın içine ettim diyecek kadar küçülemem oun yerie kardeşim her kaydı vardır serviste git kontrol et diyecek kadar malıma güvenirim.

tabi tabi öyledir. sanayide çözecez sorunu bulacaz diyene kadar arabanın yarısını değişirler deneme tahtasına çevirip arabanın anasını bellerler.çok ustalar ya.

eskidenmiş o işler.

nitekim yapılacak işlemde bakım. yağ filtre değişimi ve senelik kontroller. pahalıda değil.

ben altımdaki arabayı satacak olsam k.cı kırık bakımı bile sanayiye götürdüm o kadar pintiyim arabanın içine ettim diyecek kadar küçülemem oun yerie kardeşim her kaydı vardır serviste git kontrol et diyecek kadar malıma güvenirim.

haydaaaa yunus şimdi ne diyin yorum sen biz servise gitmiyorsak küçüldük mü? Ben gidip yağını filtresini alıyorum garaja çekiyorum arabayı kendim değişiyorum tüm parçalarını 3te 1ine mal ediyorum hem zevk alıyorum hemde ucuza getiriyorum sen şimdi bana pinti mi diyorsun? :eek:

hem sanayide şöyle bir mantık vardır yaratıcı fikirler yetersiz sermayeden doğar:)

eskidenmiş o işler.

Kankacım sanayıde ustan varsa adam gıbı dedıklerının hıc bırı olmaz,servıslerdekı elemanlar ne arabadan anlıyolar senelerdır o servıste calısmıyosa ne de sorularına adam gıbı cevap veremıyorlar.Ayrıca sabayıdekı ustaların cogu da eskıden servıslerde cıraklık yapmıs ısı kapıncada kendı dukkanını acan adamlar alayı.Dedıgın gıbı ısten anlamayanı da var anlayanı da.Etrafımdakı cogu kısı bakımlarını sanayıde kendı ustalarında yaptırıyor,garantısı olanlar da garantısının bıtmesını beklıyorlar.Ben arabamın bakınımı kendı ustamda yaptırıyordum parcalarımı kendım alıp servıse gıtmenın ne manası var sadece yag su fıltre degıstırmek ıcın.Adamların beyınde eprom un ayakları kırılsa b kacak yuzunden dogrudan komple elektrık tesısatı degıscek beyın degıscek dıyıp 10 lıra kıtlıyolar sanayıde beyıncıye gıdıp b lehım attıryosun hatalı yere ısını 100-150 lıraya halledıyosun.Sımdı hangısı daha mantıklı dusunmek lazım :)

sanayide 50 60 daha ucuza mal edersin eger bu ara mali durumun müsayitse yetkili servise götür eğerterso isen sanayi derim ama bana sorcak olursan yetkili servis derim ben 2003 arabamı bile doğusa servise götürüyodum dediğim kadar fiyat farkı oluyor periyodik bakımlar da çok fark olmuyor ancak ne zaman sanayi yi seç diskler değişirken ya da maliyetli işler ortaya çıktığında .periyodik bakımda git servise bir de daha araban ilk bakımına gircek yani kesin yetkiliye git ki ilerde satarken hep yetkılı servisinde kaydı olsun arabanın

Geri
Üst Alt