Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

10 kasım atamızı saygıyla anıyoruz....

Fazla geldiyse size, hürriyet, cumhuriyet.. Unutun tüm dediklerimi, rahat bırakın beni.. (1881-193∞)

saygı ve özlemle anıyoruz seni atam

Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir. Ben milletimin en büyük ve ecdadımın en değerli mirası olan bağımsızlık aşkı ile dolu bir adamım. Çocukluğumdan bugüne kadar ailevî, hususî ve resmî hayatımın her safhasını yakından bilenler bu aşkım malumdur. Bence bir millete şerefin, haysiyetin, namusun ve insanlığın vücut ve beka bulabilmesi mutlaka o milletin özgürlük ve bağımsızlığına sahip olmasıyla kaimdir. Ben şahsen bu saydığım vasıflara, çok ehemmiyet veririm. Ve bu vasıfların kendimde mevcut olduğunu iddia edebilmek için milletimin de aynı vasıfları taşımasını esas şart bilirim. Ben yaşabilmek için mutlaka bağımsız bir milletin evladı kalmalıyım. Bu sebeple milli bağımsızlık bence bir hayat meselesidir. Millet ve memleketin menfaatleri icap ettirirse, insanlığı teşkil eden milletlerden her biriyle medeniyet icabı olan dostluk ve siyaset münasebetlerini büyük bir hassasiyetle takdir ederim. Ancak, benim milletimi esir etmek isteyen herhangi bir milletin, bu arzusundan vazgeçinceye kadar, amansız düşmanıyım.

Mustafa Kemal Atatürk

Seni saygı ile anıyorum. Rahat uyu ATAM, izindeyiz ve Cumhuriyet'in bekçileriyiz.

anmaktan daha fazlasına ihtiyacımız var artık ama.. :( :( :( :(

10 Kasım 1938. Yüzyılların ötesinden gelen bir çığlığın, kendisini bin yıllar sonrasına taşıyacak o devasa koridora açıldığı gündür.

Bugün 71 yıl sonra Ata’yı anarken bizce önemli olan Zübeyde Hanım’ın oğlu, vaktiyle 70/75 kilo ağırlığında ve 1.65 kadar boyunda olan ve 10 Kasım 1938’de aramızdan ayrılan bu ölümlü insanı hatırlamaktan çok O’nu göremeyen kuşakların, yüz milyonlarca Türk’ün daha yıllar boyu bağlılık duyacakları, milletçe daha yıllarca bir ışık kaynağı olarak kendisine başvurulacak olan varlık, “Ölümsüz Devlet Adamı Atatürk” ya da “Düşünceler, ilkeler, amaçlar ve inançlar için kavgalardan kurulu manevi varlık olan Atatürk” olmalıdır.

Biz Mustafa Kemal’i fizik olarak değil, uzun süren bir savaştan yaralı, yorgun ve fakir çıkmış bir milleti aydınlık yola yöneltmiş olan, yaptığı devrimler ve attığı adımlarla gelecekteki ilerleme ve gelişmenin temellerini atan ve şartlarını hazırlayan Atatürk olarak tanıdık.

10 Kasım’da hepimize düşen görev geriye dönüp bir bakmak dürüst ve samimi olarak nerede bulunduğumuzu görebilmektir.

“ NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE |͇̿C͇̿¤̿ ͇̿| ”

Ulu önder ATA mızı saygıyla anıyoruz.Ülkemizi dört bir taraftan kuşatan emperyalist güçlere karşı senin liderliğinde kazanılan zaferler ne kadar uğraşsalarda unutulacak gibi değil.

00921d2fcc011d9ca6e3f1a9272a3df5.jpg

İnsan geçmişini redderse geleceğe ulaşma şansımız kalmaz. Unutulmamalıdır ki bitti gitti öldü sanılan gençlik 80 yıl önce hastalıklı bitik harap denilen bir millet gibidir ki zamanı geldiğinde şaha kalkacaktır. Yakında geleceğiz........

saygıyla anıyoruz... Unutmadık unutturmayacağız..

Atam sen rahat uyu unutmadık kalbımızdesın NE MUTLU TURKUM DIYENE

Geri
Üst Alt