Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1. ve 2. viteste sert geçiş ve ses sorunu

ereny

Kayıtlı Üye
1 ve 2ye geçerken vitesi hızlıca geçemiyorum. carrt diye bi ses geliyor debriyaja tam basıyorum ama motor devri düşmeden vitese geçmiyor/sert geçiyor/ses yapıyor. Özellikle ikiye geçerken hızlı kalkmam gerektiğinde direk vitese geçemiyorum arada 1-2 saniyelik bir bekleme yapmam gerekiyor. Ben şahsen senkromeç oldugunu düşünüyorum ama sizede sorayım dedim birde aracın kronik sorunları varmıdır? bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim şimdiden çok sağolun.

senkromeç yüksek ihtimal.Aracın şanzumanı hassastır bence memur zihniyetinde kullan.;)

senkromeç yüksek ihtimal.Aracın şanzumanı hassastır bence memur zihniyetinde kullan.;)
Acemi sayılırım zaten o yüzden gayet sakin kullanıyorum devri bulsun diye yavaş atıyorum vitesi sert çekmiyorum o şekilde ses veya zorlanma olmuyo. Ama yaptırmakta istiyorum açıkcası sadece maliyetini merak ediyorum :)

Çok bi maliyet olmaz sanırım

Öncelikle debriyaj aşağıdan kavrıyorsa geçişte ses yapar.Fazla masrafa girmeden debriyajı biraz kaldırman gerekir,aşağıda olursa ayırma işini zor yapar.Denedikten sonra sekromeç işine yönelirsin!!

1 ve 2ye geçerken vitesi hızlıca geçemiyorum. carrt diye bi ses geliyor debriyaja tam basıyorum ama motor devri düşmeden vitese geçmiyor/sert geçiyor/ses yapıyor. Özellikle ikiye geçerken hızlı kalkmam gerektiğinde direk vitese geçemiyorum arada 1-2 saniyelik bir bekleme yapmam gerekiyor. Ben şahsen senkromeç oldugunu düşünüyorum ama sizede sorayım dedim birde aracın kronik sorunları varmıdır? bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim şimdiden çok sağolun.

Aracınızda sorun yok. VAG grubu araçlarda 1-2 arası ve geri vites geçişleri zordur. Bazen vites yarım geçme durumları olabiliyor. Debriyaja sonuna kadar basıp tekrar gaz verene kadar elinizi vites topuzundan çekmeyin.

Aracınızda sorun yok. VAG grubu araçlarda 1-2 arası ve geri vites geçişleri zordur. Bazen vites yarım geçme durumları olabiliyor. Debriyaja sonuna kadar basıp tekrar gaz verene kadar elinizi vites topuzundan çekmeyin.
zor gecmeden ziyade 2nci vitese geçişlerde ses yapması beni tedirgin ediyor. yoksa dediğiniz gibi 3-4-5 te sorun yok tık tık ama 1 2de sert ve geride.
[doublepost=1487943953,1487943892][/doublepost]
Öncelikle debriyaj aşağıdan kavrıyorsa geçişte ses yapar.Fazla masrafa girmeden debriyajı biraz kaldırman gerekir,aşağıda olursa ayırma işini zor yapar.Denedikten sonra sekromeç işine yönelirsin!!
Aşşağıdan kavradıgını sanmıyorum kavrama noktası biraz yukarda ki geçişlerde zaten yavaş bırakıyorum debriyajı. bitik olma durumunu nasıl anlarız acaba çünkü ne zaman değiştiği konusunda bi fikrim yok.

aynı sınıtıyı 2008 leonumda yaşamıştım şanzumanı indirdi bir parçasını değiştirdi yağ gibi oldu.ama masraf sanırım 500 TL falandı.

aynı sınıtıyı 2008 leonumda yaşamıştım şanzumanı indirdi bir parçasını değiştirdi yağ gibi oldu.ama masraf sanırım 500 TL falandı.
Bana da o civarlarda tutar gibi geliyor çünkü şansumanı indirip açması gerekicek servisin. Belki daha fazla bie tutabilir. Şimdilerde kafama takıldıda bu şanzuman yağından olabilir mi yağ azalmış veya eskimiş ise?

Geri
Üst Alt