Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.8TSI yokluğu..

Floydian

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar,

Eski kasa passatlara bakarsınız 1.8T kaynar. Benzinlilerin çoğu öyledir. Eski kasa Audi A4 ve A6 larda aynı şekilde. Eski kasa Toledoda 1.8 motorlar gayet yaygındı. Yeni kasa passatta 1.8tsi'a çok az rastladım. Toledodada öyle, exeoda zaten yok. vs vs

Bu hacmi niye öldürüyorlar?

Bence 1.4tsi ile 1.8tsi arasında öyle aman aman bir fark olmadığı için ve vergi avantajı olduğu için tercih ediliyor.

Yani şöyle söyliyim sıradan bir kullanıcı için 1.4 TSI gücü zaten yeterli gelecektir, extra para ve vergi dezantajı altına, performans istemeyen kimse girmez.

Bence 1.4tsi ile 1.8tsi arasında öyle aman aman bir fark olmadığı için ve vergi avantajı olduğu için tercih ediliyor.

Yani şöyle söyliyim sıradan bir kullanıcı için 1.4 TSI gücü zaten yeterli gelecektir, extra para ve vergi dezantajı altına, performans istemeyen kimse girmez.

Kesinlikle...

Başka bir soruda şu: VW neden Golf, Scirocco, Jetta, Tiguan da 1.8 TSI yerine 1.4 Twincharged tercih ediyor. Veya tersten düşünelim, VW neden Passat, Passat CC de 1.8TSI tercih ediyorda 1.4 Twincharged tercih etmiyor?

Teknik olarak karşılaştırdığımda neredeyse aynılar. İkiside 160hp, yanlız 1.8TSI'ın 10Nm fazla torku var (pek önemli bir fark değil). Birde 160hp yi Twincharged gibi sadece 5800rpm de vermektense 5000rpm ile 6200rpm arasında veriyor 1.8TSI. Yanlız bunlar minik farklılıklar performans bakımından. Peki öyleyse neden 1.4 Twincharged'ı Passat, A4 gibi arabalara koymuyorlar? Dediğiniz gibi vergiden avantajıda olcak hem...

Hayrola Alp canın mı sıkıldı :D Ya bırak boşver bu saatte vardır bir bildikleri. :)

Bence;

A4 ve Passat CC'de 1.4 kullanılmamasının sebebi tamamen audi ve vw'nin bu modelleri kendi segmentlerinde bir üst sıraya konumlandırmasından geçiyor. Yani B7 kasadan sonra B8 ile çita yükseltip sadece yukarıya oynayan bir araç yaptılar. 1.4 ile biraz karizma kaybediceklerdi.

Saçma gelebilir belki ama bence durum böyle.

Golf, Scirocco, Jetta, Tiguan'da 1.8 kullanmasına gerek yok zaten hitap ettiği kitle Passat CC yada A4 kullanıcıları gibi değil. Aracın 1.4 olması onlar için uygun fiyat anlamına geliyor, dolayısıyla onlar için sorun yok.

Yani kısacası Golf, Scirocco, Jetta, Tiguan vb. araçlarda 1.4 TSI hitap ettiği müşteri için bir avantaj ama Passat CC, A4 vb. araçlar için dezavantaj :)

Tamamen pazarlama stratejisi.

Ama sen şimdi dersen ki kardeşim 1.4 TSI'n var 2.0 TSI var niye birde 1.8TSI yaptın dersen orasını bilemem o yüzden sorma :D

Hayrola Alp canın mı sıkıldı :D Ya bırak boşver bu saatte vardır bir bildikleri. :)

Bence;

A4 ve Passat CC'de 1.4 kullanılmamasının sebebi tamamen audi ve vw'nin bu modelleri kendi segmentlerinde bir üst sıraya konumlandırmasından geçiyor. Yani B7 kasadan sonra B8 ile çita yükseltip sadece yukarıya oynayan bir araç yaptılar. 1.4 ile biraz karizma kaybediceklerdi.

Saçma gelebilir belki ama bence durum böyle.

Golf, Scirocco, Jetta, Tiguan'da 1.8 kullanmasına gerek yok zaten hitap ettiği kitle Passat CC yada A4 kullanıcıları gibi değil. Aracın 1.4 olması onlar için uygun fiyat anlamına geliyor, dolayısıyla onlar için sorun yok.

Yani kısacası Golf, Scirocco, Jetta, Tiguan vb. araçlarda 1.4 TSI hitap ettiği müşteri için bir avantaj ama Passat CC, A4 vb. araçlar için dezavantaj :)

Tamamen pazarlama stratejisi.

Ama sen şimdi dersen ki kardeşim 1.4 TSI'n var 2.0 TSI var niye birde 1.8TSI yaptın dersen orasını bilemem o yüzden sorma :D

:D:D

Evet katılıyorum dediklerine..

Yanlız şöylede bir durum var. Mercedes Benz C 180 de motor hacmi 1.6. A4 ve Passattada 1.6 102 motor hayla satışta.

Bu pazarlama stratejilerini anlamak zor valla. Bana göre değil ben uluslararası ilişkiler ve ortadoğu bilimleri okuyorum :D

arkadaş oldu mu bütün motorlar TSI buna ne dicem Alp.. :D :D

:D:D

Evet katılıyorum dediklerine..

Yanlız şöylede bir durum var. Mercedes Benz C 180 de motor hacmi 1.6. A4 ve Passattada 1.6 102 motor hayla satışta.

Bu pazarlama stratejilerini anlamak zor valla. Bana göre değil ben uluslararası ilişkiler ve ortadoğu bilimleri okuyorum :D

b8 a4 te 1.6 yok 1.8 tfsi 120 bg var. b7 a4 devaminda exeoda 1.6 var. eskiden 1.8 lerin yaygin olmasi eskiden insanlarin dizellere karsi daha onyargili olmasindan. suan dikkat ederseniz passatlarda hacimli seceneklerin buyuk cougunlugu 2.0 tdi dir. cunku kullanicilarinin buyuk cougunlugu yol yapan kisilerdir.

merso daki 1.6 da asiri beslemeli passattaki 1.6 gibi atmosferikte deil gucude 1.8 tfsi a cok yakin.

1.4 le 1.8 arasindaki fark ise aman aman deil falan denilmis 50 nm ve 35 bg ciddi bir farktir.sadece tuketimde o kadr yuksek bir fark yoktur.

ancak 1.4 le 1.8 arasindaki maddi farkla 2. el golf alinabildigi icin de millet artik o kadar verip benzinli almam gider 2.0 tdi alirim diyor

bu arada a4 lerin cogu 1.8 tfsi satiliyor.

not: exeo da 1.8 20V T efsane motor var halen yeterki 65000 lira verin :D

1.4 Turbo motorlar bence 2.0 hacime kadar bütün motrları gereksiz kıldı..Yaıkn zamanda vergi dilim yüksek ülkelerde bence 1.4ten başka motor satmayacak.(VW grubu için)

1.4 Turbo motorlar bence 2.0 hacime kadar bütün motrları gereksiz kıldı..Yaıkn zamanda vergi dilim yüksek ülkelerde bence 1.4ten başka motor satmayacak.(VW grubu için)

peki abi 2.0 tfsilar hangi hacime kadar gereksiz kıldı? :D:D

Geri
Üst Alt