Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1,8 TFSİ - 1,6 T 180 bg

aslında bunu en iyi anlamının yolu 150hp TSI geldiğinde Dou'yu uzaklaştırılıp
motorunun incik cincik incelenmesi olucak..ama bilgisine çok güvendiğim bi abim 140'ın bile turbosu seninkinin nerdeyse 3 katı demişti..eğer hakkaten öyleyse hemen parça fiyatları alınıp maliyeti hesaplamak gerekir.. :)

ama bence 3'ü de farklı hassas parçalardan üretilmiş moturdur..

kolayı var gir bir doğuş servise sor olm :)

esas konuya gelirsek. sürekli yüksek devirde gidecem onu bunu tokatlıcam diyrosan 180 lik iyidir. ama benim gibi öncelik sürüş zevki ise iyi falan deildir onun yerine gidip 2,0 atmosferik avensis almak daha iyidir :)

Yunus'um bu tarz konularda Doğuş'un ne kadar yetersiz kaldığını bi bilsen..
en son bi mail attım Seat'a..Doğuş'a fırça çekmiş Seat neden bu tarz şeyleri siz halledemiyosunuz diye..haberi geldi.. :D :D

yarın sabah VW servisine gidicem kafaya taktım..
dua et 50Lira desinler değişim için.. :D :D :D

Passatın 1.8TSI motoru max. torku hem daha düşük devirde veriyor hemde daha çok veriyor :)

Yiğit 1.8tsi passat 3.20d'yi alıyo bu arada bizzat biliyorum. Belki bi 320d ile kapıştıysan biliyosundur nasıl gittiğini mukayese et diye söyledim :D

---------- Post added at 22:15 ---------- Previous post was at 22:14 ----------

1.20d coupenin 0-160'ı 21.2 saniye, passat 1.8 tsi'ın ki 21.5 saniye, c180k 23.9sn

kaynak yok :D

edit: c180k yanlış yazmışım demin

ben artık aşık attıklarımı söylemiyorum sonradan atıyo oluyorum.. :S
ama yine dayanamıyorum ve..

3.20d ile hiç karşılaşmadım ama E90 20i sahipleri pek bi hayal kırıklığını uğruyolar en az 4-5 farklı E90'cı uğradı.. :D
dizel olarak 2L d E60 daha da kötü totosunu kaldıramıyo zaten.. :D

E92'ler 10-15hp daha güçlü bildiğim kadarıyla onlarla hiç karşılaşmadım..o tayfa genelde piyasa modunda zaten.. :D

---------- Post added at 22:24 ---------- Previous post was at 22:23 ----------

bu arada kaynak niye yok olm.. :D

Yiğit 1.8tsi passat 3.20d'yi alıyo bu arada bizzat biliyorum. Belki bi 320d ile kapıştıysan biliyosundur nasıl gittiğini mukayese et diye söyledim :D

---------- Post added at 22:15 ---------- Previous post was at 22:14 ----------

1.20d coupenin 0-160'ı 21.2 saniye, passat 1.8 tsi'ın ki 21.5 saniye, c180k 23.9sn

kaynak yok :D

edit: c180k yanlış yazmışım demin

bende diorm c180k aşırı seri gitmio nasıl yapıo o değeri :D

Baska foruma bi çocuk yazmıştı da ben de ondan kopyalamıştım o yuzden kaynak yok :D

bu arada 3.20i'ler tırt zaten ama sesleri güzel :)

Geri
Üst Alt