Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 TDİ CR (manuelmi) 1.6 TDİ CR (DSG)mi?

Arkadaslar daha 2 gün önce seat leon 1.6 tdi dsg aldım ve oldukca yogun detaylı arastırma ve test surusunden sonra hic dusunmeden karar verdim.Dizel makina 250 Tork ile inanılmaz güzel calısıyor DSG 7 ileri ile ancak gordugum kadarı ile sanırım kulaktan dolma bilgiler kuru tip 7 ilerinin sorunlu oldugu ?? Müspet örnekler varmı elinizde var ise eger paylasır iseniz sevirim.

DSG cillop gibi şanxzuman bu kadar takıntı meselesi yapılmasını anlamıyorum cok dıkkat ettıgım halde DSG den tıkırtı seslerı duymuyorum ayrıca ses versede hıc bır sıkıntı olmaz ne vıtes gecıslerınde sıkıntı var ne de vıtes gecıs zamanlamasında sorun var kesınlıkle DSG dıyorum...
siteye uye zafa38 arkadasımız var tıkırtı seslerınden sıkayetcıydı ama aracına bındım ve ben bırsey duymadım ama ses duysam bıle umrumda degıl okadar hızlı vıtes gecıslerıne bır zıncır sesı kurban olsun

bence test surusune cıkabılırsın sahsen ben 2 arkadasımla test ettım gayet memlun kaldım aklındakı soruların cogunu yok eder ....

Ya ses deniyorda bu ses ne zaman geliyor? Park konumundayken yada hareket halindeyken vitesi oynattığımızdamı yoksa otomatikte iken vites geçişlerindemi ses geliyor?

bende sesı rahat duyamadım ama ama cok dusuk hızlarda bozuk yollarda geldıgı soylenıyor ama 3 farklı aracta dsg kullandım cıt duymadım...

Arkadaslar daha 2 gün önce seat leon 1.6 tdi dsg aldım ve oldukca yogun detaylı arastırma ve test surusunden sonra hic dusunmeden karar verdim.Dizel makina 250 Tork ile inanılmaz güzel calısıyor DSG 7 ileri ile ancak gordugum kadarı ile sanırım kulaktan dolma bilgiler kuru tip 7 ilerinin sorunlu oldugu ?? Müspet örnekler varmı elinizde var ise eger paylasır iseniz sevirim.

Keşke kulaktan dolma bilgiler olsa. İnternetten bu bilgiyi araştırsanız önünüze birsürü kaynak çıkıyo zaten DSG'nin problemleri ile ilgili.
http://www.seatclubworld.com/showthread.php?3988-DSG-Nedir&highlight=

bende sesı rahat duyamadım ama ama cok dusuk hızlarda bozuk yollarda geldıgı soylenıyor ama 3 farklı aracta dsg kullandım cıt duymadım...

Aracın sahibine herşey bambaşka gelir Şemun. Ufacık bi yerinden bi ses gelir kafayı yersin. Başkasının arabasına binersin tangır tungurdur umurunda olmaz.

http://www.bugatti.com/en/home/news.html?newsId=14 :)

VOLKSWAGEN tarafından BORG-WARNER ortaklığı ile geliştirilen DSG (Direct Shift Gearbox - Direkt Schalt Getriebe) ilk olarak 6 İLERİ YAĞLI ÇİFT KAVRAMALI olarak geliştirilmiş, daha sonra 7 İLERİ KURU ÇİFT KAVRAMALI olarak da üretilmeye başlanmıştır. Çok az sürtünme ve işletme kaybı olan bu otomatik vites kutularında POMPA-TÜRBİN (STATOR-ROTOR) (TORK KONVERTÖRÜ - WANDLERAUTOMATIK) olmadığından, normal vites kutular gibi ama elektronik kontrollü debriyaj bulunduğundan çok daha hızlı (anlık, Formula 1'den de hızlı) vites değiştirilebiliyor ve sanılan, düşünülen ve inanılanın tam aksine bu defa otomatik vites kutusu manüel vites kutusune göre DAHA AZ yakıt harcıyor.

Geleceğin bu vites kutularında olduğunu gören diğer markalar da başka vites kutusu üreticileri ile ortaklık yapmış, BMW de Alman GETRAG vites kutusu üreticisi ile Çift Kabramalı Vites Kutuları geliştirmiş ve üretime başlamıştır.

VW den sonra DSG ve ve benzeri sistemi kullanan bazı marka modeller

Alfa Romeo DDCT (ab 2009 im "Alfa Romeo MiTo")
Ferrari – ? (ab Januar 2009, 7-Gang Doppelkupplungsgetriebe im "Ferrari California")
Porsche – PDK (ab Juli 2008 im Porsche 911)
Getrag – GETRAG PowerShift® bzw. DCT (Dual Clutch Transmission)
BMW – M DKG Drivelogic (Markteinführung März 2008 im BMW M3)
Chrysler – PowerShift® (Vorstellung auf der IAA 2007 im Dodge Journey in Kombination mit 2.0L Turbodiesel)
Ford – Powershift (Markteinführung Frühjahr 2008)
Mitsubishi – Twin Clutch SST (Sport Shift Transmission) (Vorstellung Nov-2007 im Mitsubishi Lancer Evolution X)
Volvo – Powershift (Markteinführung im Mai 2008 im Volvo C30, Volvo S40 und Volvo V50 in Kombination mit 2.0L-Turbodieselmotor)
LuK – PSG (Parallelschaltgetriebe)
Ricardo Engineering [1]
Bugatti – DSG (im Bugatti Veyron, 7-Gang-DSG)
Volkswagen – DSG (Direktschaltgetriebe)
Artega – DSG (Vorstellung im Artega GT, 6-Gang DSG von VW)
Audi – S tronic
Seat – DSG
Škoda – DSG
Volkswagen – DSG (Markteinführung 2002, verschiedene Modelle)

bostonvolkswagen.blogspot.com/2008/02/tech-talk-dsg-transmission.html

The Direct-Shift Gearbox or DSG (Direkt-schalt getriebe) is an electronically controlled, twin-shaft dual-clutch manual gearbox, without a conventional clutch pedal, with full automatic, or semi-manual control. In simple terms, it is two separate manual gearboxes, contained within one housing, and working as one unit. It is designed by BorgWarner and initially licensed to Volkswagen Group (which owns the Volkswagen, Audi, SEAT, Bentley, Bugatti, Lamborghini, and Škoda brands). By using two clutches, fast shifts can be achieved, and the torque converter of a regular automatic transmission is eliminated. The DSG Transmission comes equipped on the 2008 Volkswagen GTI, GLI and Eos models.

volvo-powershift-img1_5965.jpg

dual-clutch-transmission-10.gif
dual-clutch-transmission-13.gif

Geri
Üst Alt