Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.5 tsi fr leon yakıt tüketimi

kadirtas001

Kayıtlı Üye
hayırlı günler hayırlı işler arkadaşlar 1.5 tsi leon sipariş ettim aracımın gelmesini bekliyorum allah nasip ederse temmuzda teslim alacağız. bu aracın yakıt tüketimi hakkında tecrübe sahibi arkadaşlardan tecrübelerini paylaşmasını rica ediyorum. şimdiden teşekkür ederim

Hayırlı olsun.manual 130 hp ortalama 6.5 litre 150hp ile ortalama 7 lt yakarsız.

hayırlı günler hayırlı işler arkadaşlar 1.5 tsi leon sipariş ettim aracımın gelmesini bekliyorum allah nasip ederse temmuzda teslim alacağız. bu aracın yakıt tüketimi hakkında tecrübe sahibi arkadaşlardan tecrübelerini paylaşmasını rica ediyorum. şimdiden teşekkür ederim
Genelde sürekli dizel kullandım ama ortalama yakıt tüketimi tamamen kullanan kişiye göre değişiyor araca alıştıkça ortalama yakıt düzene girer benim ile eşim arasında 1litre ortalama da fark ediyor aynı yolu kullanıyoruz

@Gogo sendeki araçta sanırım 1.5 tsı idi yakıt tuketımın hakkında bılgı paylasır mısın sana zahmet :)

Bende suanda 1.0 tsi 115 hp leon var manual var yakın arkadasımdada 1.4 125 hp fr var uzun yolda 120 -130 kmh de max 5.8-6 litre civarı yakıyor her 2 aracta 1.5 tsi de cok yakın rakamlara imza aracaktır.

Merhabalar, fikir olması açısından yazmak istedim.
Bende 125 hp 1.4 tsi fr var.
Uzun yolda 100 km sabit hız ile 4.8-5.0 litre, 120-130 km ile de 5.8 litre civarı görüyorum.
Şehir içi ise 6-6.5 litre civarında geizniyorum yaz aylarında, biraz kasarsam ise 5.7'lere iniyor.
Ayrıca ben yaklaşık yarım litre civarında yol bilgisayarının daha düşük gösterdiğini de düşünüyorum ama bu benim kendi fikrim tabi.

Merhabalar eski bir Leon kullanıcısı olarak ve 6 aydır Golf'e geçmiş birisi olarak 1.5 150 olan aracımın çok trafik olmadığında sürekli gezindiğim yakıt tüketimini paylaşayım sizinle. Foruma ara ara girer bakarım, kuzen forum sayılır benim için

Ekli dosyalar

• 0E716208-EF22-447C-8EDD-32AA0B1E1734.jpeg
    0E716208-EF22-447C-8EDD-32AA0B1E1734.jpeg
    1 MB · Görüntüleme: 28
Geri
Üst Alt