Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.5 ecotsi gaz tepkimesi sorunu

bestrafer

Kayıtlı Üye
Merhabalar. 2020 model 1.5ecotsi excellence bir seat leon sahibiyim. Aracın ilk kalkışlarda ve ara hızlanmalarda gaz pedalı tepkisi fazla yavaş geliyor bana. Bastıktan 2-3 saniye sonra atıyor kendini öne. Bu da aracın sanki hantal bir araçmış gibi hissettirmesine neden oluyor. Bu sorununu yaşayan başka arkadaşlar var mıdır? Varsa bu soruna bir çözüm önerisi mevcut mudur? Biraz araştırdığımda pedalbox ya da pedal commander gibi cihazları buldum fakat araca, dsgye etkisi ne olur, uzun süreli kullanımda nelere yol açar emin olamadım. Teşekkür ediyorum.

Merhabalar. 2020 model 1.5ecotsi excellence bir seat leon sahibiyim. Aracın ilk kalkışlarda ve ara hızlanmalarda gaz pedalı tepkisi fazla yavaş geliyor bana. Bastıktan 2-3 saniye sonra atıyor kendini öne. Bu da aracın sanki hantal bir araçmış gibi hissettirmesine neden oluyor. Bu sorununu yaşayan başka arkadaşlar var mıdır? Varsa bu soruna bir çözüm önerisi mevcut mudur? Biraz araştırdığımda pedalbox ya da pedal commander gibi cihazları buldum fakat araca, dsgye etkisi ne olur, uzun süreli kullanımda nelere yol açar emin olamadım. Teşekkür ediyorum.
Merhaba.
1.5 EcoTSİ DSG Ateca kullanıcısıyım. O hantallık benim aracımda'da oluyor. Genellikle eco modunda oluyor. Eco'da ilk gaz tepkimesinde biraz daha hantallaşma oluyor gibi. Sport'ta biraz daha düzeliyor ondada patinajdan aracı kaldıramıyor hale geliyorum. Otomatik olan hemen hemen her araçta ne yazıkki oluyor. Örnek vericek olursam CVT şanzımanlı bir aracımda bunun daha beteri var diyebilirim. Pedal commander veya pedal box'In baya bu durumu düzelttiğini duydum. DSG'ye zararı olacağını düşünmüyorum. Beni fazla rahatsız etmediğinden dolayı ben yaptırmadım. İyi günler diliyorum.

Detaylı olarak izah edeyim olanı biteni. Tek dert aslında şanzımanımızdaki güncel yazılım. Eğer vitesinizi manuele alıp kullanırsanız motor harika hızlanan çok güçlü bir motor farkedeceksiniz ki. Şanzıman gaz pedalına %70 üstü basıldığında ani tepki vermeye çalışıp vites 2 veya 1 vites küçültme eğiliminde bulunuyor onda bile yavaş yavaş kavrayıp bırakıyor ki kavramanın ömrü uzasın diye. Yani tamamen ekonomi yapmaya çalışıyor. Eğer denk gelirse bir yerde 1.0 tsi 115bg lik versiyonu sürerseniz gaz pedalı hassasiyetini göreceksiniz be çok güçlü bi araç kullanıyorum hissi alırsınız tek sebebi çok güzel ayarlanmış şanzıman yazılımıdır

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Geri
Üst Alt