Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.5 EcoTSI 130 HP FR Manuel Performans Artırma Öneri

basaramadikabi

Kayıtlı Üye
Herkese selamlar,

Aracım 2020 1.5 EcoTSI 130 HP FR Manuel, aracımda downpipe, spor egzoz ve varex var. motordan daha fazla performans almak istiyorum. İnternette k&n 57S-9507 intake kit ini buldum, 9.7 Hp e kadar artış verdiğine dair bilgi düşmüşler. Fiyat biraz tuzlu, aracın performansını arttırmak istiyorum. Stage 1 yazılım yaptırmak daha mı mantıklı, en iyi neresi yapar, başka neler yapabilirim veya bunları yapmam araca zarar verir mi, İridyum buji kullansam performansta artış olur mu, yaptıran varsa deneyimleri nasıl gibi gırla sorum var. Bilgisi, iyi veya kötü deneyimi olan arkadaşlar öğrendiklerini paylaşırlarsa çok sevinirim. Teşekkürler :)

Herkese selamlar,

Aracım 2020 1.5 EcoTSI 130 HP FR Manuel, aracımda downpipe, spor egzoz ve varex var. motordan daha fazla performans almak istiyorum. İnternette k&n 57S-9507 intake kit ini buldum, 9.7 Hp e kadar artış verdiğine dair bilgi düşmüşler. Fiyat biraz tuzlu, aracın performansını arttırmak istiyorum. Stage 1 yazılım yaptırmak daha mı mantıklı, en iyi neresi yapar, başka neler yapabilirim veya bunları yapmam araca zarar verir mi, İridyum buji kullansam performansta artış olur mu, yaptıran varsa deneyimleri nasıl gibi gırla sorum var. Bilgisi, iyi veya kötü deneyimi olan arkadaşlar öğrendiklerini paylaşırlarsa çok sevinirim. Teşekkürler :)

Merhaba 9.7hp hava filtresinden almak çok zordur
Modifiye için çok yapılabilir etkenler var
Yazılım öneririm ben sıfır araçlarıma hemen yaptırdım ve uzun yıllar sorunsuz kullandım
Senin bujilerin zaten iridyum
Ne kadar güç istiyorsun aracından öncelik buna karar vermen gerekli
İntercool takman gerekli
Güzel bir yazılım
Turbo büyütme yada hibrit yapman
Fren sistemini değiştirmen

Yani anlayacağın sen ne kadar HP istiyorsun buna karar verip yapman gerekli bu işlemler baya maliyetli oluyor ama bilgin olsun

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Merhaba 9.7hp hava filtresinden almak çok zordur
Modifiye için çok yapılabilir etkenler var
Yazılım öneririm ben sıfır araçlarıma hemen yaptırdım ve uzun yıllar sorunsuz kullandım
Senin bujilerin zaten iridyum
Ne kadar güç istiyorsun aracından öncelik buna karar vermen gerekli
İntercool takman gerekli
Güzel bir yazılım
Turbo büyütme yada hibrit yapman
Fren sistemini değiştirmen

Yani anlayacağın sen ne kadar HP istiyorsun buna karar verip yapman gerekli bu işlemler baya maliyetli oluyor ama bilgin olsun

Abim Konuyu bölmeden bir konuda sana danışmak istiyorum. Aracım 145000 kilometrede bildiğim kadarıyla önceden yazılım yapılmamış ancak egzoz vardı araçta ben söktüm tekrar takmak istiyorum. dp warex var son susturucu iptal bide yani bu kilometrede araca yazılım atmak sağlıklı olur mu çoğu kişi motor kırar yada turboda sorun olabilir bu kilometrede dediler. Sizin görüşünüz nedir abim?

Abim Konuyu bölmeden bir konuda sana danışmak istiyorum. Aracım 145000 kilometrede bildiğim kadarıyla önceden yazılım yapılmamış ancak egzoz vardı araçta ben söktüm tekrar takmak istiyorum. dp warex var son susturucu iptal bide yani bu kilometrede araca yazılım atmak sağlıklı olur mu çoğu kişi motor kırar yada turboda sorun olabilir bu kilometrede dediler. Sizin görüşünüz nedir abim?

Egsoz takacaksan eğer spor hava filtresi takmanı da öneririm iyi hava girişi iyi hava çıkışı olursa daha sağlıklı olur
Araç km sorununa çok fazla örnek verebilirim aslında 30bin de sorun yaşayan var 300bin km de sorunsuz kullanan da önemli olan kaliteli yere yaptırılmasıdır
Zaten iyi yapan kişiler sana daha sağlıklı bilgi verecektir
Birde yazılımdan sonra bakım aralığını azaltmanız öneririm 10bin km gibi bakım aralığını çekmeniz gerekir

Geri
Üst Alt