Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 TSİ 160 Hp tiptronik Dsg

uzun yolda vites değiştirmek rahatlık ve konfordan ödün vermek mi oluyo abi..

ben uzun yolda manuelin her zaman daha iyi olucağı kanaatindeyim çünkü bu sayede vites değiştirmekle vs. uğraşırken sürücünün konsantrasyonunu hep canlı tutar en başta..

yiğit o motorla zaten çok fazla vites değiştirme ihtiyacı duymazsn :)

uzun yolda vites değiştirmek rahatlık ve konfordan ödün vermek mi oluyo abi..

ben uzun yolda manuelin her zaman daha iyi olucağı kanaatindeyim çünkü bu sayede vites değiştirmekle vs. uğraşırken sürücünün konsantrasyonunu hep canlı tutar en başta..

Vites değiştirmek mi Rahatlık oluyo yoksa hiç ellemeden geçişleri bile hisetmeden kullanmak mı rahatlık yiğit? tercihler değişir ama kardeşimiz rahatlıktan bahsetmiş uzun yolda DSG büyük rahatlıktır kullanan bilir sol bacağını yukarı alırsın koltuğa sadece sağ ayakla kitlersin cruise control ü rahat rahat gidersin düz ve otomatik vites seçimi insan kullanımıyla alakalı fakat tabiki dsg rahatlık ve konfor için üretilmiş performanslı bir seçenek....

Vites değiştirmek mi Rahatlık oluyo yoksa hiç ellemeden geçişleri bile hisetmeden kullanmak mı rahatlık yiğit? tercihler değişir ama kardeşimiz rahatlıktan bahsetmiş uzun yolda DSG büyük rahatlıktır kullanan bilir sol bacağını yukarı alırsın koltuğa sadece sağ ayakla kitlersin cruise control ü rahat rahat gidersin düz ve otomatik vites seçimi insan kullanımıyla alakalı fakat tabiki dsg rahatlık ve konfor için üretilmiş performanslı bir seçenek....

bunu ben manuelde yapıorm :D

bunu ben manuelde yapıorm :D

Sende DSG nin yiğit gibi rahatlık konfor ve performans için üretilmediğini iddaa etmiyceksin dimi kardeşim :D onu bende yapıyorum manuelde ama A4 le uzun yola çıktığımda oda DSG ile çok rahat oluyo namussuz :D

abi konfor rahatlık için üretilmediğini söylemiyorum Cruise'a aldıktan sonra sabit hızda gidiyosun demektir o dediğin işlem manuelde yapılamıyo mu.. :)

abi konfor rahatlık için üretilmediğini söylemiyorum Cruise'a aldıktan sonra sabit hızda gidiyosun demektir o dediğin işlem manuelde yapılamıyo mu.. :)

ama vites düşmen gerektiğinde o sol ayağını debriyaja basman gerekmiyomu ve bu rahatlık manuele göre daha fazla değilmi yiğit neden gözle görülen anlaşılabilen bişeye mualefet yapma gereği duyuyosun anlamadım tabiki dsg manuelden daha rahat...... ama bana sorsan bende konfor yerine düz vites tercih ederim....

Yiğit'in dediği gibi uzun yolda manuel dsg filan çok fark etmez. Fakat şehir içinde dsg'li aldıgına dua edersin Atilla benden söylemesi. Hem de manuelden daha az benzin yakıyo. Direksiyonndan vites değişimi de çok zevkli DSG'de.

Bence DSG. ( Bence BMC gibi oldu :D )

Ben manuel 160lık Jetta da sürmüştüm, tepkileri eski 170lik Golf gibi veya bizim 1.8tsi Passat kadar iyi değildi fark hissettim ama o da baya iyi tavsiye ederim, hem yakıt sarfiyatı daha düşük eski 170liklerden. Hatta 122likten bile daha düşük olarak görüüyo kağıt üstünde.

Comfortline da oldukça dolu bir donanım seviyesi. Arabayı da beyaz aldır, sunroof zaten varmış. Bir da cam filmi, mis :)

edit: Bu arada sürdüğüm 160lık jetta daha 750km'deydi, bir tanıdıgındı. Belki de daha motor açılmadıgı için bana öyle tepkileri biraz geç gelmiş olabilir..

Melih 3K'e kadar tam gaz bile verilmesi tavsiye edilmiyo zaten.. :)

Serhat abi şehir içi dışında manuel'in uzun yolda ne tip konforsuzluğu var özellikle sabit hızda..şehir içi olsa tabii ki DSG daha konforlu ve daha rahat..

3000 mi, ben 1001'inci kilometreden itibaren 6000rpm'nin altına düşürmedim deviri :D

Geri
Üst Alt