Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1,2 tsi ya jant 17 mi 18 mi tavsiyeler öneriler?

YEKTA

Kayıtlı Üye
1.2 tsi ya jant takıcam keskin tuning kt4 17mi 18mi takmalıyım ideali nedir (lastik ölçüleriyle) yakıt yüzde kaç artar birde fotoshop kullanan arkadaşlardan rica etsem bir çalışma yapıp koyabilirlermi bu jantı bilgilendirme amaçlı teşekkürler

Leon'a jant takıcaksanız bence kesinlikle 18" ya da 19" olmalı.

Dostum 1,2 sıkıntı olurmu hesabı sordum.birde 18 e ideal lastik ne olur ?

kesinlikle 19 olmalı bence.18 kesmeyecek bir süre sonra.keskin kt4 de offsetli bir jant..19 çok çok güzel olur.
1.2 sıkıntı olur mu hesabından kastınız yakıt ise öyle 7-8 yakarken 10-11 olmaz merak etmeyin.sadece dikkatli kullanmak gerekicek o kadar..18 için ideal lastik ölçüsü de 225/40/18 dir..fakat bu takacağınız jantın et değeri ile de alakalı..ben 18" et35 jant taktım ve 225/40/18 lastik taktım.çamurluk içlerine sürtme yaptı biraz işlem yaptık davlumbaza o yüzden.215/35/18 olsaydı bi problem olmazdı.
jantı alırken et değerini sorun eğer 40 ve üstü ise 225/40/18 idealdir..ancak dediğim gibi 19 çok daha güzel olacaktır görsel açıdan

Dostum 1,2 sıkıntı olurmu hesabı sordum.birde 18 e ideal lastik ne olur ?

Neden sıkıntı olsun ki? 1.6'da bi sıkıntı yaratmıyo ki 1.2 TSI ondan daha güçlü bir motor :)
18"'e lastik ne olur kullananlar daha sağlıklı bilgi yazacaklardır konuyu görünce.

bende pek fazla sıkıntı yartacağını düşünmüyorum ben bir tercih yapıcak olsaydım 18" tercih ederdim 19" olunca biraz daha dikkatli olmak gerekiyor kahramanmaraşı bilemem ama istanbuldan kötü olma ihtimalı düşüktür bence yolların

Bak bunlar benim diğer arabanın jantı ve görüntüsü ön 19 arka 20 arkaları 20 yapmıştım 3 kişi binince sürtüyor bunda sürtme yapmasını istemiyorum
buna kaç takıcam
lastikleriyle birlikte

19 jant için ideal lastik ölçüsü nedir bilmiyorum..ama dediğim gibi eğer 18 ise ve et değeri 40 45 falansa 225/40/18 idealdir...leondada sürtme yapabilir..arkalar çok yapmaz ama önlerde davlumbazın vidası var..oraya sürtme yapabilir..onuda elinizle yukarı doğru iyice bastırınca sürtme ortadan kalkıyor.

Piste çıkmadığınız sürece 18'' 19'' gereksiz sizin araçta.

1. Sürekli ya lastikleriniz balon yapar yada yarılır
2. konfordan ödün kalmaz
3. arabanız yavaşlar:)
4. Arabanızın belli parçalarınada o kadar yük bindirirsiniz...

Piste çıkmadığınız sürece 18'' 19'' gereksiz sizin araçta.

1. Sürekli ya lastikleriniz balon yapar yada yarılır
2. konfordan ödün kalmaz
3. arabanız yavaşlar:)
4. Arabanızın belli parçalarınada o kadar yük bindirirsiniz...

daha iyi anlatamazdın heralde alp kardeşim:) Leonun ideali 17jant 215 40 17 lastik,hakkı 18 jant 225 lastik,işi illada görselliğe vurcaksa(hiç takmadım-kullanmadım)19tabiki..

Geri
Üst Alt