Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 tsi 80-120 hızlanma ve bakım sonrası performans

hktekin

Kayıtlı Üye
Merhaba,
1.2 tsi 90hp referance ibiza ile 30.000 km bakımına girdim. servisin yüksek fiyata dayattığı castrol edge professional yerine Mobil 1 esp formula yağ kullandım. Tüm parçalarımı servise vw onaylı olarak kendim götürdüm. servise girmeden düz bir yolda 4.viteste 80-120 hızlanma sürem 10,4 sn idi.(depo 1/4 ünden biraz az dolu). Servisten çıktığımda denememde ise 11,3 sn olduğunu gördüm. Bu sefer depom tam dolu idi. Yağın yeni olmasının buna etkisi olabilir mi? veya depo seviyesi bu kadar etkiler mi? 4. viteste 80-120 km hızlanma testi yapan var ise değerlerini paylaşabilirler mi?
iyi günler dilerim.

Merhaba,
1.2 tsi 90hp referance ibiza ile 30.000 km bakımına girdim. servisin yüksek fiyata dayattığı castrol edge professional yerine Mobil 1 esp formula yağ kullandım. Tüm parçalarımı servise vw onaylı olarak kendim götürdüm. servise girmeden düz bir yolda 4.viteste 80-120 hızlanma sürem 10,4 sn idi.(depo 1/4 ünden biraz az dolu). Servisten çıktığımda denememde ise 11,3 sn olduğunu gördüm. Bu sefer depom tam dolu idi. Yağın yeni olmasının buna etkisi olabilir mi? veya depo seviyesi bu kadar etkiler mi? 4. viteste 80-120 km hızlanma testi yapan var ise değerlerini paylaşabilirler mi?
iyi günler dilerim.
Yağın tam ısınmamış olması deponun dolu olması bunlar hep etken bu tür denemeler aynı yolda aynı şekilde yapılırsa daha kesin sonuç verir

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Reaksiyonlar: LKTN

:) pimpirikli olduğum doğrudur. Asılında denemek istediğim Mobil 1 yağ ve castrol professional edge arasındaki fark idi. Deneme birebir aynı yol ve şartlarda yapıldı. tabi rüzgarı bilmiyorum. Depo boşalınca tekrar yaptığım denemede bir fark olmadığını gördüm.
30.000 bakımı için servis fiyatı 950 TL. Ben tüm parçaları Orjinal olarak dışardan alıp işçiliği servise yaptırarak 600 liraya bitirdim. Servis işçiliği 220 TL tuttu. Resimde de GPS ile yapılmış 0-100 denemem var:). Farbika verisi 10,7 sn tutuyor.

Ekli dosyalar

• 0-100.JPG
    0-100.JPG
    89.2 KB · Görüntüleme: 26
Merhaba,
iyi günler dilerim.

Yağ değişimi motor sesinde bir miktar etki ediyor. Ancak doğrudan hızlanma performansına etki edeceğini düşünmüyorum. Bence durum biraz psikolojik. Hem de tur yapmıyorsanız 1-2 saniye çok önemli değil diye düşünüyorum :)

Yağ değişimi motor sesinde bir miktar etki ediyor. Ancak doğrudan hızlanma performansına etki edeceğini düşünmüyorum. Bence durum biraz psikolojik. Hem de tur yapmıyorsanız 1-2 saniye çok önemli değil diye düşünüyorum :)
Tabi, tur yapmıyoruz, doğru söylüyorsunuz. Dediğim gibi, benim amacım hızlanma değil yağ kalite farkını ölçmekti. seste de bir değişiklik yok. servisin litresini 60 liradan zorla sattığı yağı almaya demek ki gerek yokmuş.

Geri
Üst Alt