Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 tsı 5000 de yakıt tasarrufu çok kötü:(

1.2 tsi leona kucuk gelmıyordu anladıgım kadarıyla.. bence kullanımız cok sportıf :S dizellerde nekadar basarsanız basın ortalama hemen degısmıyor bu arabalarda yol bılgısayarı cok tepkılı.bence 1 gun sıfırlayın ve 90 100 gecmeden bırdaha deneyın:confused: ama satma kararınızda bırdaha dusunun derım
 
1. Para birimi ile tüketim rakamı, bir karşılaştırma kriteri değildir, baştaki bilgiyi verende tam bilgi yokmuş
2. Test verisi başka birşeydir, gündelik kullanma verisi başka
3. Günlük menziliniz 5-6 km civarında ise, motor daha tam ısınamadan kalkıp-duruyorsanız, 10lt/100km normaldir.
4. Özellikle İstanbul şartları.....
5. Hiçbir mekanik aksam, motor da dahil, tarladaki domates gibi zamanla kızarıp olgunlaşmaz, Falanca km. sonra düzelir konuşması, kahvehane sohbetidir. Var olsaydı, fabrika size vermeden önce Falanca km. yol yapar sonra teslim ederdi ;)
 
aracımla trafikte yokuş yukarı yokuş aşşa dur kalklar yapıyorum ve akşam 11'den sonra trafik yatışınca bahçelievlerden bahçeşehire 30km yol gidiyorum. sabahta bahçelievlere gidiyorum ve yine trafik.. bu eve dönerken yol boş olduğu için genelde basarak gidiyorum motoru denemek amaçlı.. ve şuanki yakıtım 7.4 .. basmak dediğimde 160-180li hızlarda gitmek yani... 11-13 leri hiç görmedim bu kullanımda 7.4ü görüyorsam sakin kullanımda 4.5 leri görürüm ki bazen kullandığımda o 1numaralı anlık tüketim 4.9ları filan görüyorum. + açık hava filtresi kullanıyorum yakıt 0.5 civarında arttı..

Yakıtından şikayetçi değilim ve 11-13leri görüyorsanız bence başka bir problem vardır..
 
Şehir İçi (lt / 100 km) 7,1
Şehir Dışı (lt / 100 km) 4,9
Karışık (lt / 100 km) 5,7

bu verilere kandım aldım zaten aracı ama şimdiye kadar harcadığım yakıt belimi kırdı valla:) ya kullanımdan fark edeceği konusuna bende çok takıldım ve arkadaşlarada kullandırdım ama sonuç yine aynı birde bu ara biraz fazla kullanmak zorunda kaldım aracı 2 3 günde bir 100 liralık benzin doldurmak çok zor geldi..:(
 
servise bi gitmek lazım herlde. birde egzostan çiğ benzin atıyormuş araç benzincide pompacı uyarmıştı. bunun bir anla mı varmı acaba?
 
Pompacı nasıl tespit etmiş te, egzos sensörü tespit edememiş puhaha , çok iyi burun varmış, Gaz Analyzer gibi....
Bu kulaktan dolma bilgiler ile müşterilerin aklını bulandırmak çok fena....
Yoğun kullanım şartlarınız nasıldır? Mesela yola çıkmadan önce motoru biraz ısıtıyor musunuz?
 
servise bi gitmek lazım herlde. birde egzostan çiğ benzin atıyormuş araç benzincide pompacı uyarmıştı. bunun bir anla mı varmı acaba?

pompacı biraz pompalamış :D o egsozdan atılan benzin değildir soğuk havalarda egsoz da yoğunlaşma olur malum egsoz sıcak dışarısı soğuk ;)
 
ilk bakıma kadar değerleriniz sağlıklı olmayacaktır ilk bakımdan sonra düşeceğini düşünüyorum motor açıldıkça düşer merak etmeyin....:eek:key:
 
5. Hiçbir mekanik aksam, motor da dahil, tarladaki domates gibi zamanla kızarıp olgunlaşmaz, Falanca km. sonra düzelir konuşması, kahvehane sohbetidir. Var olsaydı, fabrika size vermeden önce Falanca km. yol yapar sonra teslim ederdi ;)
Bu maddeye katılmıyorum abi, bu ispatlanmış bir şey.. Sıfır araç, hatta motoru yeni yapılmış araç bile başta çok yakar ve performansıda düşük olur, zamanla parçalar birbirine mukavemet sağladıkça tabiri caizse aşındıkça yakıt düşer performans yükselir.. ben aracı bayiden aldım depoyu fulledim, çok düzgün kullandım 550 km yi zor yaptırdım, şu anda düzgün kullanımda 650 km yapıyor (şehir içi), ilk bakımına da henüz girmedi 13 k de..
 
yanlıs anlamayın ama 1.2 olup da super ıktısatlı olcak dıye b mantık olamaz zaten 1300kg lık arabada.ekonomı ıcın her zaman dızel motor revactadır,bugune kadar gormedımkı b benzınlı motor yapılsın dızelden daha mantıklı olsun.b de kullanım sartları ıle de degısıryo.Yol bılgısayarına cok bakmayın gıdın fulleyın deponuzu gezın dolasın sakın sakın,sonra ustune yıne benzın ekleyın gorun ne yaktıgınızı.Kısa mesafede bellı ortalamayı yakamadan yol bılgısayarı da adam gıbı degerler vermıyor benım gozumde bu da ınsanların gozunu korkutuyor
 
Geri
Üst Alt