Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 tsı 5000 de yakıt tasarrufu çok kötü:(

by10line

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar 2 -3 ay önce 1.2 tsı leon aldım bayinin bana söylediği 23 kr 27 kr arası değerler değişir. 5000 km de motor açılır ve dahada düşer di ama tam tersine şu an 4900 lerdeyim ve ortalama yakıt sarfiyatı 100 km de 11 litre ile 13 litre arasında artık arabaya binmek istemiyorum. büyük derecede arabadan sovudum. 5000 i geçen arkadaşlar var mı ? varsa lütfen bilgilendirsinler yoksa arabayı yakında satacam gibi görünüyor.

bu 100 km de verılerın yol bılgısayarındakı verılermı yoksa sız kendınızmı hesapladınız?bence burada bı sorun var cunku benım 1.4 tsi dip gaz gıdersem 10 11 goruyorum aksı taktırde 7 8 arası yakıs.. kı daha 7 bınde bır araç.

bu arada kendınızı uyeler bolumunde tanıtırmısınız..sıtemızın kuralı geregı..

veriler yol bilgisayarındaki veriler ama aldığım benzinle yaptığım yol hesabınıda yapıyorum tabiki 2 3 ayda aldığım benzinin haddi hesabı yok. daha önce dizel bir aracım vardı ve ortalaması 4.1 di bu araç bana çok ağır geldi:(

Valla arabam 1.6 ama sizin arabalardan daha az yakıyo :D neden çözemedim yaww :D
Bence tam bir araştırma yapılmadan küçük motorun getirdiklerinden çok götürdüklerini düşünmek gerek

haklısın heralde kardeşim 1.2 tsı almayın arkadaşlar en iyisi 1.6 tdı. 4900 de satıyorum arabamı 1.2 tsı 105 hp beyaz leon çok ciddiyim...

Yok bende Ibiza var :D satmayın bence arabanızı. Özellik olarak daha iyisi yok bu fiyata ama siz galiba motorun küçüklüğüne kanmışsınız.

yüksek devirlerde kullanıyorsanız yeni bir motor da normal değerler. ben aracımı aldığım ilk 2500 km 11 lt lerde dolaşıyordum 2400 rpm de 2500 km den sonra 6.4 de kadar düştüm

hatta servis ilk bakıma kadar fazla yakabileceğini söyler siz ilk bakıma kadar bence sıkın dişinizi

Ya da kullanım tarzınız, yeriniz değişmiş. Benim racım atmosferik 1.6 ama 16 V olduğundan az yakma konusunda yırtıyorum

Geri
Üst Alt