Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.0 EcoTSI cold start metal sesi

Bende 2016 1.0 TSI Ibiza kullanıyorum, benzer ses bende de var. Düşük devirde 30-40la seyir halindeyken de gaza hafif yüklendiğimde geliyor. 2000-2005 1.6lt Opel Astra Vectra'lar tüpte çalıştığında benzer sesi çıkarırdı. Geçtiğimiz hafta 60bin bakımında usta herhangi bir sorun olmadığını söyledi.

1.0 EcoTSI 22k km olan aracımda cold startta 1000 devir üzerinde rolantide çalışıyor ve değişik bir metal sesi yapıyor. Bu durum 1-2 dk içerisinde geçiyor. Sebebi ile ilgili bilgisi veya başına gelmiş olan var mıdır? Aracın 2. bakım zamanı gelmek üzere acaba bakım zamanı geldiği için yağdan dolayı mı yapıyor? Bir bilgisi olan varsa çok makbule geçer.
Teşekkürler.

Video Link:
aracın gayet normal 1.0 tsi calisma sistemi böyle bide bakim yaklastiginda biraz daha hissedilir titresimli sesli bi rolanti oluyor. aracınızin tadını çıkarın piyasadaki 1.5 tsi da dahil tüm motorlardan kral bi karakteristigi var

• Sevgi
Reaksiyonlar: ACK
Tüm cevaplara çok teşekkür ederim arkadaşlar, bir de benim alışkanlığımdır aracı çalıştırdıktan ortalama 1 dk sonra hareket ederim. Buna her zaman özen göstermeye çalışıyorum. Aracımda da hemen hemen 1 dk içerisinde bu ses durumu ortadan kalkıyor. Kışın daha uzun sürer mi bilemedim.
Rolantinin düzelmesi için beklememiz gerekir mi sizce?

Tüm cevaplara çok teşekkür ederim arkadaşlar, bir de benim alışkanlığımdır aracı çalıştırdıktan ortalama 1 dk sonra hareket ederim. Buna her zaman özen göstermeye çalışıyorum. Aracımda da hemen hemen 1 dk içerisinde bu ses durumu ortadan kalkıyor. Kışın daha uzun sürer mi bilemedim.
Rolantinin düzelmesi için beklememiz gerekir mi sizce?
Arabayı çalıştirdikdan sonra dikkat et biraz gürültülü çalışıyor hatta motordan ses kisilip yukseliyor gibi ses çıkıyor devir saatine de bak yukarıda olur 1 dk fln bekledikden sonra ses de devir saatide normale dönüyor ben özellikle bu duruma geldikten sonrasında yola cikiyorum.

• Beğen
Reaksiyonlar: ACK
Merhaba arkadaşlar. Ben de 1.0 115bg ibiza kullanıcısıyım aynı konudan rahatsızlık duyup konuyu araştırdığımda şöyle bir sonuca vardım ki mantıklı bulduğum için daha fazla irdelemedim. Amacı bu araçta kullanılan katalitik konvertörün belirtilen değerlerde emisyon salınımı sağlayabilmek için istenilen sıcaklığa bir an önce ulaştırılması. Bunu yapabilmek için de ilk çalıştırmada egzoz subapını yanma bitmeden yarım açıp yanma işlemini silindirin dışına kaydırıyor oluşu. Silindir dışına taşan yanma manifoldun ve hemen akabimdeki katların daha erken ısınmasını sağlayarak en kısa sürede düşük emisyon değerlerinde salınım gerçekleştiriyor. 95bg lik polo kullandım geçenlerde ilk dikkat ettiğim husus buydu fakat hiç olmadı diyebilirim tabi bunda motorun sıcak olmasının da etkisi olabilir.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Geri
Üst Alt