Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.0 eco tsi dsg deneyim

havacı

Kayıtlı Üye
Selamlar

Yaklaşık olarak 2 aydan beridir kullandığım.1.0 eco tsi ile ilgili deneyimleri paylaşacağım.

Öncelikle şunu söylemek istiyorum.Yeni bir araç almaya karar verdiğimde sadece vw grubuna
yöneldim.

Küçük sınıfta da 2 seçeneğim vardı ibiza veya polo.Blue gt ye çok baktım fakat aracı eşimin de kullanacağını düşündüğümde ibiza nın daha mantıklı olduğuna karar verdim.

Bu aracı alırken 4 noktaya dikkat çektim.VERGİ,YAKIT,PERFORMANS,DSG.

Arkadaşlar vergisi 6aylık 300TL:)

O yüzden bu araç bana en mantıklı seçenek olarak daha yakındı.
Yakın çevremde -1.0 araba çeker mi gider mi?
-O arabaya 4 kişi binse tıkanır kalır.
gibi yorumlar duydum.Yani 200nm tork u olan bir aracın bayırda çekmeme ihtimali tıkanma ihtimali
o bayırının %20 eğimli olması ve aracın 1 ton yükle o bayıra vurulması ile mümkündür doğru.Birde tabi çekmeme den kasıt nedir?Yani 180 le o bayırı tırmanmaya çalışmak mı mesela?Arkadaşlar bu araba 3 silindir 1.0lt dikkatinizi çekerim!!!

Daha farklı bir yorumu ele alalım.1.0 motor dan daha fazla güç alabilmek için daha fazla gaza basman gerekir dolayı ile yakıt sarfiyatın daha fazla olur!!!

Yani aslında bunlara cevap vermeye bile gerek yok.

Aracımın performansın dan ben memnunum tabi bu kişinin ne beklediği ile de alakalı.Benim performanstan beklediğim şey sağ şeritten sol şeride çıkmaya çalıştığım da bunu aracımı çok yüksek devirlere çıkarmadan yapabilmesidir.Pedal hassasiyetinin aracınızın, size ne kadar sürede cevap veriyor olması bana yeten özelliklerdir.Şimdi bu araç bu beklentimi yerine gayet güzel getirebiliyor.

DSG kısmına gelince 2010 2011 2012 yıllarında çok sorunlu araçlar vardı.Bunları bende biliyorum.

Bu sorunlu araçların çoğu scirocco lardı zaten şanzuman lar motorlara yetemediler.Baskı balata problemleri ortaya çıktı yazılım hataları ortaya çıktı ve DSG kaka oldu doğru.Ama şu an bu problemlerin çok azaldığını biliyorum en azından.Ve hiç tereddüt etmeden DSG aldım.Bence teknoloji harikası bir ürün.Ne yapacaktık yani toyota nın ürettiği zincirli şanzumanı mı kullanacaktık?

YAKIT işte bence en önemli kısım.Arkadaşlar aracın tüketimi şehir içi çok kısa mesafelerde biraz fazla.Örneğin 5km yol gideceksiniz ilk çalıştırmadan itibaren ki ben ilk çalıştırdırdığımda 2 dk beklerim.7lt civarında yakıyor.İlk çalıştırmadan itibaren kısa mesafelerde yakıt sarfiyatı yüksek 5 km den sonra 6lt yani karışık şehir içi 6lt diyebiliriz.(standart kullanım).Şehir dışında 5lt yi standart kullanımda rahat görebiliyosunuz.Hatta 100km üzerine çıkmazsanız 4.5lt.Kısacası beklentilerimin bir tık üzeri,gerçi motor biraz kurum bağlarsa daha da azalır diye tahmin ediyorum.

sanki biraz fazla yakmıyormu _? 1.4 tsı 125bg FR uzun yolda 5.6 lt yaktı sehır ıcı de 7 lt yakıyor ..kıyaslamada sankı bana bıraz fazla yakıor gıbı geldı ..

Evet fazla yakıyor.Aslında az yakıyor ama 1.0lt 3 silindir motora göre fazla.Ama dediğim gibi ilk süreçte araçların fazla yakması normal.Birde şimdilik aracın lastik basınç değerlerini full konforda kullanıyorum.3, 4 psı yukarı çekmeyi düşünüyorum...

Evet fazla yakıyor.Aslında az yakıyor ama 1.0lt 3 silindir motora göre fazla.Ama dediğim gibi ilk süreçte araçların fazla yakması normal.Birde şimdilik aracın lastik basınç değerlerini full konforda kullanıyorum.3, 4 psı yukarı çekmeyi düşünüyorum...
deneyimlerininzin devamını bekliyoruz.. yol tutuşu virajlara tepkisi :D kazasız belasız gunlerde kullanım hocam

paylaşım için tşkler...hayırlısı olsun rabbim kaza bela göstermesin

Almayı düşünenler için güzel açıklama olmuş deneyimlere göre ve sürüş keyfine alıştıkça bençe yakıt değerleri düşecektir sonuçta yeni parçaların Biraz alışma evresi olacaktır

kurye ile elden teslime verildi

2015 model (aralık ayında aldım) bende de 1.0 DSG var çekişi , gidişi harika yanlız yakıt ile ilgili sıkıntım var ortalama şehir içi yakıt tüketimi 7,7lt/100km. olarak hesapladım. Fabrika değerlerinin çok üzerinde. Servis 15000 bakımına geldiğinizde ayar yapabilriz diyor.
Sizde bu aşamada yakıt tüketimi konusunu merak etmekteyim.

2015 model (aralık ayında aldım) bende de 1.0 DSG var çekişi , gidişi harika yanlız yakıt ile ilgili sıkıntım var ortalama şehir içi yakıt tüketimi 7,7lt/100km. olarak hesapladım. Fabrika değerlerinin çok üzerinde. Servis 15000 bakımına geldiğinizde ayar yapabilriz diyor.
Sizde bu aşamada yakıt tüketimi konusunu merak etmekteyim.
motor rodajda alışma devresinde..yeni motor ilk başları iyi yakacaktır.sanmayın ki sıfır moto rodaj döneminde usul kullanayım.onlar seksenlerd ekaldı.rodaj modaj yok.yüksek devirli kullanınkasmadan kullanın yakıt sarfiyatınız düşecektir. yeni araba diye gaza basmaya korktugunuz için haliyle şehiriçi dur kalk 7 yakması normal.daha da düşecektir devirli kullanın

Selamlar

Yaklaşık olarak 2 aydan beridir kullandığım.1.0 eco tsi ile ilgili deneyimleri paylaşacağım.

Öncelikle şunu söylemek istiyorum.Yeni bir araç almaya karar verdiğimde sadece vw grubuna
yöneldim.

Küçük sınıfta da 2 seçeneğim vardı ibiza veya polo.Blue gt ye çok baktım fakat aracı eşimin de kullanacağını düşündüğümde ibiza nın daha mantıklı olduğuna karar verdim.

Bu aracı alırken 4 noktaya dikkat çektim.VERGİ,YAKIT,PERFORMANS,DSG.

Arkadaşlar vergisi 6aylık 300TL:)

O yüzden bu araç bana en mantıklı seçenek olarak daha yakındı.
Yakın çevremde -1.0 araba çeker mi gider mi?
-O arabaya 4 kişi binse tıkanır kalır.
gibi yorumlar duydum.Yani 200nm tork u olan bir aracın bayırda çekmeme ihtimali tıkanma ihtimali
o bayırının %20 eğimli olması ve aracın 1 ton yükle o bayıra vurulması ile mümkündür doğru.Birde tabi çekmeme den kasıt nedir?Yani 180 le o bayırı tırmanmaya çalışmak mı mesela?Arkadaşlar bu araba 3 silindir 1.0lt dikkatinizi çekerim!!!

Daha farklı bir yorumu ele alalım.1.0 motor dan daha fazla güç alabilmek için daha fazla gaza basman gerekir dolayı ile yakıt sarfiyatın daha fazla olur!!!

Yani aslında bunlara cevap vermeye bile gerek yok.

Aracımın performansın dan ben memnunum tabi bu kişinin ne beklediği ile de alakalı.Benim performanstan beklediğim şey sağ şeritten sol şeride çıkmaya çalıştığım da bunu aracımı çok yüksek devirlere çıkarmadan yapabilmesidir.Pedal hassasiyetinin aracınızın, size ne kadar sürede cevap veriyor olması bana yeten özelliklerdir.Şimdi bu araç bu beklentimi yerine gayet güzel getirebiliyor.

DSG kısmına gelince 2010 2011 2012 yıllarında çok sorunlu araçlar vardı.Bunları bende biliyorum.

Bu sorunlu araçların çoğu scirocco lardı zaten şanzuman lar motorlara yetemediler.Baskı balata problemleri ortaya çıktı yazılım hataları ortaya çıktı ve DSG kaka oldu doğru.Ama şu an bu problemlerin çok azaldığını biliyorum en azından.Ve hiç tereddüt etmeden DSG aldım.Bence teknoloji harikası bir ürün.Ne yapacaktık yani toyota nın ürettiği zincirli şanzumanı mı kullanacaktık?

YAKIT işte bence en önemli kısım.Arkadaşlar aracın tüketimi şehir içi çok kısa mesafelerde biraz fazla.Örneğin 5km yol gideceksiniz ilk çalıştırmadan itibaren ki ben ilk çalıştırdırdığımda 2 dk beklerim.7lt civarında yakıyor.İlk çalıştırmadan itibaren kısa mesafelerde yakıt sarfiyatı yüksek 5 km den sonra 6lt yani karışık şehir içi 6lt diyebiliriz.(standart kullanım).Şehir dışında 5lt yi standart kullanımda rahat görebiliyosunuz.Hatta 100km üzerine çıkmazsanız 4.5lt.Kısacası beklentilerimin bir tık üzeri,gerçi motor biraz kurum bağlarsa daha da azalır diye tahmin ediyorum.
Merhaba ben pazar günü ıbiza 1.0 eco dsg 110 hp yi denedim aslında aklımda ıbiza hiç yoktu araç daha 3000 km de yetkili satıcının test aracı. 1.0 motora göre performansı hoşuma gitti. Araçta 4 kişi olmamıza rağmen ivmelenmeleri güzeldi. 1.4 leon tsı ı olan bi arkadaşımla gittik oda leon dan bildiği kadarıyla beğendi aracın gidişini. Konsolda çok şık bence. Uzatmayayım arabayı bugün 14 itibariyle teslim alıcam. Eşim kullanacak. Ama sinirimi bozan çok insan oldu 1.0 motor gidermi ? Turboyu çok çabuk bozar. Çok yakar ıbiza araba mı 100 bine gelemeden motor içine verir gibi bilende bilmeyende konuşuyor. Açıkcası canımı sıktılar biraz. Bende yeni ıbiza ailesinin bir ferdi olarak kullananlardan yorum almak istedim. Kullanan arkadaşlar yardımcı olursaçok sevinirim. Herkesin gününün güzel geçmesi dileğiyle

Geri
Üst Alt