Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.0 DSG Kullanıcı yorumlarınız .

TuFAN

Kayıtlı Üye
Genel olarak toplumumuzda 1.0 motorlara ait çekmiyor, gitmiyor vs yorumlar duyuyoruz. Ancak bu motora ait kullanıcıların fikirlerini dinlemek lazım.

Merhaba
Son 3 aracımda 1.0 tsi en son gitmez diyen bi arkadasım vardı 1.6 c elysse si olan yolda aynadan görememistim.
Gayet yeterli bir motor bence hem vergisi az hemde az yakar cok kacar ı tanımlayan bir motor. Tek kusuru 1500 ve altı devirler nerdeyse yok ama 2000 üzeri devirlerde 200 torku var

Selamlar,
Leon'da kullanmadım ama babamın İbiza FR'ı da 1.0 TSI. Bende de 1.4 125 Leon FR var. İkisini de sürekli kullanan biri olarak performansları arasında neredeyse fark hissedemiyorum. Hatta bazı durumlarda İbiza daha atik geliyor. Tabi yan yana kalksak durum nasıl olur bilmiyorum ama...
Mesela eşimde de 1.2 Peugeot 208 var (atmosferik 82 bg olanlardan), ona binince biraz hayattan soğuma durumu oluyor aracın güçsüzlüğünden ama onun da sürüşü çok kolay, şehir içinde hiç yormuyor.

1.5 tsi leona geçtim 1.0 tsi 115 hp ibizadan . ibizayi arıyorum atiklik konusunda

Merhaba 3 gün önce 2015 peugeot 308 1.6 bluehdi aracımi satarak 2020 leon 1.0tsi manuel aldım. Malum ulkemizde küçük motorlu araçlara karşı bir on yargı var çekmez gitmez rampada vites kucultursun. Başaksehir Çerkezköy arasi otobanda 5kisi ile ortalamaya 5.4l\100km yaktım ve yer yer yolun musaitlik durumuna göre 170-180 km hizlarda çıktım. Dizel aractan sonra izlenimlerim şöyle, dizeller de yüksek tork sebebiyle düşük hizlarda alıp götürme ve ivmelenmesi daha iyiydi diyebilirim ama leon da stabil bir ivmelenmesi var alıp uçuruyor belki ama gitmem de demiyor hemde 5kisi ile. Ayrica şehiricinde 1300 devir altında 1 2.vites arası oynamak gerekiyor. Yol tutuş olarak 308 ile kıyas dahi edemem çok daha güven verdiği aşikar. Arkalar ikisinde de travers ama 308 resmen gezinuyordu. 16 inc köfte yanak lastiklerle konfor nedir tatmis oldum ayrıca nispeten sert denen süspansiyonlar tam ayarinda. Multimedia sistemi olmasi gerektigi bi android auto mirror link harika calisiyor. Rüzgar sesi ayna tasarımı nedeniyle 105km gibi hissedilmeye başlıyor. Ayrica vision paket aracimda şerit takip ve adaptif ile yarı otonom yol almak sürücü açısından büyük kolaylık. Genel itibariyle çok memnunum. Sırada küçük modifiyeler var diyelim.

Ekli dosyalar

• IMG-20210605-WA0000.jpeg
    IMG-20210605-WA0000.jpeg
    819.9 KB · Görüntüleme: 47
2021 Nisan ayında 1,0 aracımı teslim aldığımda aklımdaki tek soru buydu şehir dışında bir bayiden teslim aldım ve uzun yolda sürekli denedim hiç sorun çıkarmadı ama gene de emin olmak için erciyes dağı yoluna çıktım daha önce 10 dan fazla araçla çıktığım bunlar 2,0 1,5 motorlu araçlardı ama o yolda en iyi performansı bu araç gösterdi köpek gibi tırmandı dağı resmen alınabilecek en mantıklı motor kesinlikle tavsiye ederim

Geri
Üst Alt