Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Şanzıman ısındı. Hareket etmeye devam edebilirsiniz. Uyarısı.

nakonuzu

Kayıtlı Üye
Merhaba 2019 ateca 1.6 dizel otomatik araçta bu akşam böyle bir uyarı ışığı yandı. Öncesinde aracın içinde aşırı kötü bir koku oldu. Işık bir dakika kadar sonra söndü. Servise gitmeli miyim? Yoksa klasik dsg sorunları mi? Aynı yolu hergün eski aracımla(passat 1. 6 tdi otomatik) ile senelerce gittim geldim. Malum is çıkışı hep aşırı trafik oluyor İstanbul'da.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Balata yakmış biraz anlaşılan, yokuşta gaza basarak sabit tutmaya falan çalıştınız mı aracı, yarım debriyaj yapacağı bir durumda kaldı mı uzun süreli?
Servise belki kalibrasyon yaptırmak için gitmek isteyebilirsiniz, baskı balatayı biraz yıpratmış araç, kalibrasyon daha verimli çalışmasını sağlar.

Balata yakmış biraz anlaşılan, yokuşta gaza basarak sabit tutmaya falan çalıştınız mı aracı, yarım debriyaj yapacağı bir durumda kaldı mı uzun süreli?
Servise belki kalibrasyon yaptırmak için gitmek isteyebilirsiniz, baskı balatayı biraz yıpratmış araç, kalibrasyon daha verimli çalışmasını sağlar.
Sadece aşırı sıkışık bir trafikti. Çok arada derede kaldığını düşünmüyorum şanzimanin.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

evet biraz balata yakmışsınız, yeni nesil otomatik şanzımanlarda aşırı ısınmaya karşı kendisini korumaya alma gibi bir durum var. bence servise gitmenizde fayda olacaktır. en azından başka bir sorun olup olmadığını kontrol edeceklerdir.

mutlaka servise gidin ve arızayı servis kayıtlarına sokun.ileride lazım olur.

Geri
Üst Alt