Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Şampiyon 12 Saat Sonra Belli Oluyor...

Yanliz son yarislarda Schumi gercekten iyi performans sergiledi..seneye araba Schumiye gore yapilacak..biliyorsunuz bu seneki Jenson Buttona gore yapilmisti..

Yanliz son yarislarda Schumi gercekten iyi performans sergiledi..seneye araba Schumiye gore yapilacak..biliyorsunuz bu seneki Jenson Buttona gore yapilmisti..

ayrılmadan önceki senelerdeki gibi olucak senaryo Kaan abim..
fiyasko.. :)

ayrılmadan önceki senelerdeki gibi olucak senaryo Kaan abim..
fiyasko.. :)

Yigitcim sanki Schumi ile ortak arsaniz varmis da Schumi tapuda sorun cikarmis gibi sevmiyorsun bu adami:)
Ross Brawn'in bu kadar sessiz kalmasi pek hayira alamet degil..kesin seneye schumy icin hummali bir hazirlik var..Benden soylemesi ..bu kis testlere dikkat etmek lazim Mercedes GP bomba gibi bir aracla gelicek..diger takimlar red bull ferrari mclaren bu sene son ana kadar araclarini sampiyonluk icin gelistirmeye devam ettiler 2011 aracina baslamadilar..ama Mercedes GP gelistirmeyi aylar onceden durdurdu 2011 aracina yogunlastilar.her ne kadar fanatigi olmasam da Schumy'nin son kez bir sampiyonluk almasini en azinda yaris kazanmasini, Vettel ve Alonso Hamilton uclemesinin arasinda mucadele etmesini istiyorum..40 yasindan sonra zor ama bir ihtimal yine de...

Schumi'nin 7 şampiyonluğu bedava değil heleki benetton zamanındaki ve jordon zamanlarını düşünürsek bence efsana pilotlar arasında olmayı ve F1de şuan bulunmasının büyük nimet olduğunu herkes biliyor.Son yarışlarda iyi ama onun sürüş tarzı bilinen birşey.Bu araç ona çok uzak yapıda,geçmişindeki kullandığı araçların hepsi onun sürüş biçimine göre.
Karşılaştırma yaparsak Buttun sakin yumuşak sürüş sahibi bir pilot.
Scuhimi ise lastikleri zorlayan en azından virajlarda çok agresif dönüş çizgisine sahip bir pilot.Şuan buttun'ın aracıyla bu kadar performans bence kafi.
Ama seneye bu çok farklı olacaktır ki olacak!Ben Schumi taraftarı fanatiği olsamda haksızlık etmemek gerekir.Misal Hakinen-schumi ikisimi yoksa Alonso-webber-halmilton-vettel dörtlemesimi derseniz.Ben Hakkine ve Schumi zamanlarını çok özlüyorum gerçekten F1 o zamanlar konuşuyordu.Diğerleri kötü değildi bu iki adam çok fazla iyiydi.
Dünkü yarışta bence hiç bir zevk yoktu.Düşünün bu yarış son yarış olmasa ne gibi bir heyecanı göz önüne gelir?
Geçiş yok geçişe teşebbüs bile yok.Keyifli kılan heyecanladırak bir durum olması o da şampiyonluğun başkasına gitmesi ama beni enterese eden bu değil bu kadar paralr alan pilotların kesinlikle çok daha iyi işler yapması gerek.Vettel bence bu sene alamayacağı bir şampiyonluk aldı.Hızlı evet ama sadece önde giderken arka sıralara düştüğünde neler yaptığını görüyoruz öğrenmesi gereken çok fazla unsur var.Alonso geçiş yapar vettel kaza!...son olarak pit stoplar eskisi gibi olsun:DLolipop adamları çok daha fazla çalışırken görmek istiyorum yakıt pompası sıkışsın,uzun yakıt alsınlar,süreler değişsin taktikler havada uçuşsun ah ahhh :(

xx

Yigitcim sanki Schumi ile ortak arsaniz varmis da Schumi tapuda sorun cikarmis gibi sevmiyorsun bu adami:)
Ross Brawn'in bu kadar sessiz kalmasi pek hayira alamet degil..kesin seneye schumy icin hummali bir hazirlik var..Benden soylemesi ..bu kis testlere dikkat etmek lazim Mercedes GP bomba gibi bir aracla gelicek..diger takimlar red bull ferrari mclaren bu sene son ana kadar araclarini sampiyonluk icin gelistirmeye devam ettiler 2011 aracina baslamadilar..ama Mercedes GP gelistirmeyi aylar onceden durdurdu 2011 aracina yogunlastilar.her ne kadar fanatigi olmasam da Schumy'nin son kez bir sampiyonluk almasini en azinda yaris kazanmasini, Vettel ve Alonso Hamilton uclemesinin arasinda mucadele etmesini istiyorum..40 yasindan sonra zor ama bir ihtimal yine de...

Schumi'nin 7 şampiyonluğu bedava değil heleki benetton zamanındaki ve jordon zamanlarını düşünürsek bence efsana pilotlar arasında olmayı ve F1de şuan bulunmasının büyük nimet olduğunu herkes biliyor.Son yarışlarda iyi ama onun sürüş tarzı bilinen birşey.Bu araç ona çok uzak yapıda,geçmişindeki kullandığı araçların hepsi onun sürüş biçimine göre.
Karşılaştırma yaparsak Buttun sakin yumuşak sürüş sahibi bir pilot.
Scuhimi ise lastikleri zorlayan en azından virajlarda çok agresif dönüş çizgisine sahip bir pilot.Şuan buttun'ın aracıyla bu kadar performans bence kafi.
Ama seneye bu çok farklı olacaktır ki olacak!Ben Schumi taraftarı fanatiği olsamda haksızlık etmemek gerekir.Misal Hakinen-schumi ikisimi yoksa Alonso-webber-halmilton-vettel dörtlemesimi derseniz.Ben Hakkine ve Schumi zamanlarını çok özlüyorum gerçekten F1 o zamanlar konuşuyordu.Diğerleri kötü değildi bu iki adam çok fazla iyiydi.
Dünkü yarışta bence hiç bir zevk yoktu.Düşünün bu yarış son yarış olmasa ne gibi bir heyecanı göz önüne gelir?
Geçiş yok geçişe teşebbüs bile yok.Keyifli kılan heyecanladırak bir durum olması o da şampiyonluğun başkasına gitmesi ama beni enterese eden bu değil bu kadar paralr alan pilotların kesinlikle çok daha iyi işler yapması gerek.Vettel bence bu sene alamayacağı bir şampiyonluk aldı.Hızlı evet ama sadece önde giderken arka sıralara düştüğünde neler yaptığını görüyoruz öğrenmesi gereken çok fazla unsur var.Alonso geçiş yapar vettel kaza!...son olarak pit stoplar eskisi gibi olsun:DLolipop adamları çok daha fazla çalışırken görmek istiyorum yakıt pompası sıkışsın,uzun yakıt alsınlar,süreler değişsin taktikler havada uçuşsun ah ahhh :(

xx

bana lütfen Schumi'yi savunmayın ya.. :)
'94-95'e yorum yapamam çünkü hatırlamıyorum ama..geri kalan 5 şamp.'lığı..

Indianapolis '00'te evet Schumi'nin sorunu değil ama motoru patlamasa Mika Hakkinen'nin biraz zor şamp. olurdu..Mika çıktıktan sonra pistte spin falan atmaya başlamıştı Schumi..iyi kaza falan yapıp bu şansı mahvetmedi..'98 Spa'da sağ sağdan gidip Schumi'ye yol veren Coulthard'ta çarpması gibi..ardından gider üstüne yürürdü bi de.. :S :S

'01'de zaten Ferrari peak yapar formattaydı..ki o sene en azından Mika bi önceki senenin acısını çıkartmıştı Indianapolis'te..içime doğmuş gibi kaydetmiştim videoya yarışın sonlarını..
şamp. olması doğal bi sonuç..

'02'de Ferrari çok daha iyi bi araç üretmişti zaten..ona rağmen A1 Ring'teki olayı hatırlar herkes..tam bi saçmalık..

'03'te Bridgestone'nun gözü sadece Ferrari'yi gördüğü için McLaren ve Williams vs. Michelin'e geçmişti..o sene 1 puan farkla şamp. olmuştu Schumi Suzuka'da 8. olup..ki Kimi'nin Interlagos'ta 1.liği o yıl mı gitmişti hatırlamıyorum Fisi'ye..1 tur önce 1 tur sonra davalarından..'03 olması lazım..

'04 de Ferrari'nin nerdeyse '02 gibi bi yılıydı..yarışın ilk turunda Schumi 4sn. fark açabiliyodu..

son 5 şamp.'lıklarında saf sürücülükten öte %80 oranında otomobili ve tam istatistik aklıma değil onlarca yarış hiç mekanik arıza yaşamadığı yıllardı..bu sebeple ön çıkan Ferrari'ydi ama bi kahraman seçtiler o da Schumi oldu..Schumacher'e yeteneksiz vs. demiyorum ama abartıldığı kadar olmadığı zaten ortada..o dönemlerde F1'i yakından takip eden herkes hatırlar..o yılları Schumi değil Ferrari kazandı..

size bi soru o zaman..
diyelim ki "hayır onlar direkt Schumi'nin şamp.'lıklarıydı.." diyosunuz..ilk turda 4sn. fark açabilen yetenek..bu sene neden göremedik yeteneğiyle aracına 4sn. kazandıran yeteneği. ?? :)

Madem gecmise ozlem duyuyoruz gecmisteki yarislarin heyecanini her seferinde aniyoruz,gecmisi geri getiremeyecegimize gore gecmisten gelen birine welcome diyerek gecmisi animsatan surusleri izlemek sizcede hos olmaz mi Sayin YCO:p
Onumuzdeki sene kapali tribunde yanimda otururken Schumy en hizli turununda onumuzden gecerken bu topici alkislar esliginde hatirlayalim:eek:

ben geçmişi özlemle anmıyorum yeni nesil pilotları seviyorum.. :)
velakin TR GP içinse tarihi yazın ortasına vs. gelmiyosa olur Kaan abim ama tersi olursa telefondan vs. açıp beraber okuruz artık.. :D :D

ama ben soruma cevap istiyorum.. :eek:

Hayır savunma değil tabiki;fanatiklik spor ahlakı içinde kalır benim için:)
Şurada kişiler yanılgıya düşüyor Ferrari'de geçmişten bu zamana kadar demokratik yönetim olmamıştır.Ferrari takımını ben çok sevmem yıllarca Schumi orada yarışsa dahi.Neden sevmem takım emirleri sebebiyle hala bu emirler var örnek alonso-massa ikilisi-örnek schumi-massa,barri yada schumi-irvine.Ferrari her zaman için iyi pilotları bünyesinde tutar ben 94 yılından bu yana aralıksız takip ederim F1i
Şimdi ki şartlar çok makul duruyor her anlamda.
Bakınız pistlerdeki yapısal değişiklikler geçiş şansını azaltan cinsten yada araçların aero yapıları-motor güçleri,lastik ebatları,motor türleri,eskiden 4 pedal kullanılıyordu manuel vites vardı t.control yoktu.
Çağ değişti daha kolay hale geldi F1.F1 politik bir yapıda şu anda ve bence F1de takım emri ve sınırlamalar olmamalı.Eskiden yarışları takım kazanırken şimdi sadece araç kazanıyor.
Geçmişten küçük örnek vereyim yer monaco schumi ve brawn arasında geçen telsiz konuşmasında 4 pit stop yaparak yarış kazandılar veya yine aynı yerde 3 pit stopla 4. oldu.
Burada takım çalışması var ama şuan takım sadece araç üretip lastik değiştiriyor.
Tabi Senna gibi bir pilot geçmişken F1den; kimsenin lafı olmaz lakin unutmayalımki o yarışta senna'nın arkasından gelen pilot'ta schumidir.
Ben F1in şu halinden memnun değilim gözümdede kesinlikle F1 olarak değil F2 olarak duruyor.F1'deki en yavaş araçlar F2deki araçlar ile aynı dereceleri veriyorsa bunun bence ayrıcalığı yok.
F1deki çoğunluk şunu çok iyi bilir hiçbir pilot Schumi kadar teknik donanıma sahip değil.Schumi'nin bir yarıştan telsiz konuşmasından şunları duyduğumu iyi hatırlıyorum.
Jean Tod :Daha fazla baskı lazım.
Schumi;Mclaren'lar yağ kaybediyor geçmeme gerek yok.
Tod:Emin misin?
Sc:Startta Mika'nın araçtan yağ parçaları kaskıma geldi ve aynı olayı coultard önümde giderken yaşadım.Yarışın ortalarında coultard pite girmek zorunda kaldı ve çıkamadı.Mika motor yaktı.
---------
Schumi 1.,Mika 2.
Mika geçmek için çok çabalıyor ve schumi izin vermiyor ve daha sonraları sadece takip ediyor ve sebebini şöyle açıklıyor.Schumi yarışa başlarken kullanılmış lastiklerle başladı ve yapmam gerekn o lastiklerin yıpranmasını sağlamak ve schumi pite giriyor mika sadece 2 tur atıyor ve en hızlı turlarla imza attı pite girdi çıktı 1. sırada.İşte böyle sürücüleri birbirinden ayıran özellikler vardı.Bunlar bana keyif veriyordu.
Yani Yiğit demek istediğim totalde sağlam bir F1 izlemek istemekteyiz.

xx

ben geçmişi özlemle anmıyorum yeni nesil pilotları seviyorum.. :)
velakin TR GP içinse tarihi yazın ortasına vs. gelmiyosa olur Kaan abim ama tersi olursa telefondan vs. açıp beraber okuruz artık.. :D :D

ama ben soruma cevap istiyorum.. :eek:
5 mayis Yigit. Ocak gelmeden alirsak %30 civari indirimli alabiliriz..400 liraydi..yani 280'e gelir uc gun kapali tribun..ilk viraj ve pit cikisi:eek:key:

Hakkinen için Indianapolis resmen dönüm noktası oldu hayatında..
motoru patladı ertesi sene ara vericem dedi geri dönmedi..sonra da karısıyla ayrıldılar..Schumi spin attı şamp.'lık yön değiştirdi son yarışta.. :D :D

ben soruma cevap isiyorum ama.. :)

5 mayis Yigit. Ocak gelmeden alirsak %30 civari indirimli alabiliriz..400 liraydi..yani 280'e gelir uc gun kapali tribun..ilk viraj ve pit cikisi:eek:key:

Kaan abim o günler geldiğinde çıtlatırsan mutlu olurum..unutur giderim ben.. :)

Geri
Üst Alt