Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ısıtma bujisi arıza lambası

18891945

Kayıtlı Üye
selamlar..bugün aracımda durup dururken ısıtma bujisi ışığı yanıp sönmeye başladı..ne tür bir arıza olabilir?bu şekilde aracı kullanmak ne kadar zararlıdır? bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

ısıtma bujisinin aracın kullanıldıgı yerin mevsimine baglı bir ömrü vardır arıza ısıgı verdiğine göre değiştirmekten başka çare olacagını düşünmüyorum soguk havalarda ısıtma bujisinin diğer adıyla kızdırma bujisinin işlevini tamamlamasını beklemekte fayda var

Sen frene basarken birisinden rica et stopların yanıyor mu baksın, seatlar kolay kolay ısıtma bujisini patlatmazlar zira ...

Maalesef ekranınızda çok fazla arızaları gösterecek arıza göstergesi yok o yüzden bir çok elektrik arızasını ısıtma buji arızası olarak düşündüğümüz lamba yanar.

benim ögrenmek istediğim fren lambaları yanmadıgında ısıtma bujisine benzer bir ışıkmı yanıyor? bahsedilen lamba yanıp yanıp sonüyormuş seatlarda bana denk gelmedi ama fiatlarda ısıtma bujisi arızalıysa o yay şeklindeki sarmal tel şeklindeki turuncu lamba yanıpsönüyor

Evet stoplar yanmıyorsa o yay şeklinde lamba yanıp sönerek ikaz verir. Büyük olasılıkla fren şalteri arızaladır ya da şanssızlık eseri iki stop ampulü de aynı anda patlamıştır. Isıtma bujilerinin arızalandığını daha hiç görmedim. Yani daha hiç ısıtma bujisi patlamış arızası ile gelen olmadı servise

Sayende bilgi sahibi olduk mert abi teşekkürler:)

Geri
Üst Alt