Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İstanbul >> Ankara >> Bilecik >> İstanbul

kaya5789

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar herkese merhaba,

Başlıktaki dediğim güzargahı izleyerek arkadaşlarla ufak bir gezintiye çıkıcaz. Ankara'daki bir arkadaşın evinde kalıcaz bir iki gün. Ordan da Bilecik'te komanda olan çok yakın bir arakdaşımızın yanına ugricaz, yaklaşık 1 ay sonra doğuya gidicek ve gitmeden görmek istiyoruz. Hem de maksat muhabbet işte :)

Biraz araştırdım yolları:

İstanbul >> Ankara: 450km

Ankara >> Bilecik: 310km

Bilecik >> İstanbul: 250km

Kalın yazıyla gösterdiğim yerde tereddütlerim var. Şöyle ki:

Ankara'dan Bilecik'e 3 farklı yol gidiyo. Bir tanesi İstanbul'a gider gibi yapıp TEM'den aşağı sapıyorsunuz tekrar Bileciğe iniyorsunuz. Diğeri Ankara'dan biraz aşağı inip sonra Eskişehir'e ve ordan da Bileciğe çıkıoyorsunuz. Son yol da tam bahsettiğim 2 yolun ortasından direk Bilecik'e giden yok fakat o da hiç otobana benzemiyo hatta köy yolu gibi duruyo :)

Bir resim ekliyorum, bahsettiğim yolları mor, sarı ve yeşille gösterdim :)

adszks.png

Evet arkadaşlar bu 3 yoldan hangisi kullanmam gerekiyo ? Ben eskişehir üstündenm gitmeyi düşünüyorum. Başka arkadaşlar da o yönde tavsiye verdi.

Bilecik'ten İstanbul'a dönmek kolaydır heralde. Bilecik'ten çıkınca Osmanlı-Pamukova-Sapanca ve ordan da TEM'e bağlanıp İstanbul'a dönülüyo haritan gördüğüm kadarıyla ?

Son olarak da ekstra tavsiyelerinz ve uyarılarınız varsa onları da dinlemek isterim.

Keyifli forumlar...

O kadar gitmişken Emreyede bir uğrayıver :)

tamam yarın urfadayım beklerim :D

melihcm önümüzdeki 1 sene boyunca bilecik güzergahını kesinlikle tavsiye etmem. kendimde orayı kullanmıyorum. alp iyi bilir ben kendi kullandığım izmitten bursa eskişehir ankara güzergahını tavsiye ederim.

Valla aklıma geldi benim de, zamanım olursa inşalah ona bi fon-kol yapıcam =)

melih istanbuldan adapazarından çık otobandan eskişehir yönüne devam et sırasıyla pamukova geyve yönünden bileciktesin yollarda hiç öyle köy yolu gibi değil gayet otoban şeklinde ve çok güzel

tamam yarın urfadayım beklerim :D

melihcm önümüzdeki 1 sene boyunca bilecik güzergahını kesinlikle tavsiye etmem. kendimde orayı kullanmıyorum. alp iyi bilir ben kendi kullandığım izmitten bursa eskişehir ankara güzergahını tavsiye ederim.

aklıma da geldi dedim bu kesin adanadıdır ama urfadaymışsın :D

Hacı ben ilk ankaraya gidicem ordan bileciğe geçicem. O yola güzel diyolar eskişehir üstünden dogru gidicekmişim. Fakat bilecikten istanbula geçiş biraz sıkıntı galiba.

---------- Post added at 19:57 ---------- Previous post was at 19:56 ----------

melih istanbuldan adapazarından çık otobandan eskişehir yönüne devam et sırasıyla pamukova geyve yönünden bileciktesin yollarda hiç öyle köy yolu gibi değil gayet otoban şeklinde ve çok güzel

abi sen de yanlış anladın galiba :) Önce Ankara'ya ordan Bilecik'e geçicem ama dediğinden anladıgım kadarıyla istanbul-bilecik arası yollar güzel.

yolu uzatma negerek var ankara üzerinden falan bileciğe gitmeye seninki sağkulağını sol elinle başının üstünden göstermek gibi olur ben antalyaya giderken bu yolu kullanırım herzaman

---------- Post added at 19:58 ---------- Previous post was at 19:57 ----------

ozaman ben yanlış anladım :D
senin işin var ozaman ankarada :D

yolu uzatma negerek var ankara üzerinden falan bileciğe gitmeye seninki sağkulağını sol elinle başının üstünden göstermek gibi olur ben antalyaya giderken bu yolu kullanırım herzaman

---------- Post added at 19:58 ---------- Previous post was at 19:57 ----------

ozaman ben yanlış anladım :D
senin işin var ozaman ankarada :D

evet :D

aklıma da geldi dedim bu kesin adanadıdır ama urfadaymışsın :D

Hacı ben ilk ankaraya gidicem ordan bileciğe geçicem. O yola güzel diyolar eskişehir üstünden dogru gidicekmişim. Fakat bilecikten istanbula geçiş biraz sıkıntı galiba.

melihcim kusura bakma bugn 6 saat direksiyon salladm (adananın feke kazasına gittim geldim 130 km 2-2,5 saat alıyor virajlı pis bir yol) kafa allak bullak görmedim onu. eğer bilecğie gideceksen sakın bozüyük-bilecik arasına girme. hem duble yol hemde hızlı tren inşaatları çok dar bir alanda iç içe. daha yeni okuldan bir arkadaşımı kaybettim o yolda. illaki bilecğie girip oradan ankaraya geçeceksen sakaryadan bilecik istikametine gir. bilecikten geri sakarya oradan ankara şeklinde geç.

bu arada adanadayım urfaya ya yarın ya sonraki gün geçicem.

haritadan hiç bişi anlamadım olm o ne.. :D :D :D

Geri
Üst Alt