Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İlk marşta direk fanın devreye girmesi

bilal0822

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaslar bugun basima gelen biseyi paylasmak istiyorum varmi fikri olup basina gelen
Arabayi sabah ilk çalıştırdım ve calistrdigim gibi aracımın fanların 2 taneside devreye girdi soguk aracim ve 5-10 dk calistrdim baktim fan durmuyor ciktim yola 2 km gtttim hareret derecesi bi anda 90 a cikti bu kadar kisa surede isinmasi imkansiz neyse biraz daha yol gittim sonra 60 derecelere yani aslinda olmasi gereken yere dustu ve fani kapatti bu neden olabilir fikirleriniz nelerdir sanayiye yarin gidicem ne cikacak bilmiyorum ama fikirlerinizi duymak isterim

Hortum patlamış soğutma sıvısı dökülmüş olabilir mi? Aracın altında ıslaklık farkettiniz mi?

Hararet müşürü arizalanmis olabilir.sogutma suyunun sıcaklığını ölçmeyip direk fanları acıyor olabilir

devirdaim pompasının bozulması da olabilir aklıma gelenler bunlar

Teşekkür ederim bilgi icin yarin belli olucak gostericem bakalim hayırlısiyla

Termostat , fan müşürü, hararet müşürü bunlardan biridir. Ustaya giderseniz kolay şekilde halledrr. Çok maliyetli bişi değildir ama önemli bişidir. Çok geciktirmeyin.

Cok teşekkür ederim yarin gitcem insallah sonucu yazarim burdn enazindan herkez bilgi sahibi olur

Muhtemel arıza kısa süreli olduğu bir sorun varsa bilgisayar ile tam kontrol etmesi gerekecek
İlk başta müşür görevini yapmadı sonra düzelip normal çalışmaya başladı bu sorun tekrarladı mı yoksa tek sefer mi oldu
Fan çalışırken aracı stop ettiğinizde müşür takılı kalmış olabilir sonra araç ısınmaya başlayınca normal durumuna dönerek düzelmiştir
Ustaya gösterin böyle ufak sorunlar sıkıntı yaratır hemde işinizin olduğu yada acele bir yere gitmeniz gerektiğini de yolda bırakır

Geri
Üst Alt