Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İlginç bilgiler..

Yapılan araştırmalara göre dünyanın en beğenilen kızları Finlandiya’daymış.

1844 senesine kadar İngiltere yasalarına göre intihar eden bir kişi eğer kurtulursa, asılarak cezalandırılıyordu.

İsviçre’de arabanızın kapısını çarparak kapatmak yasa dışı bir suç olarak görülmektedir.

Fransa’da E.T. bebeklerinden satmak yasak. Çünkü Fransız Anayasası’na göre, insan yüzü olmayan bebeklerin ülke içerisinde ticari mal olarak kullanılması yasak.

Yel değirmenlerinin saat yönünde döndüğü tek yer İrlanda’dır.

Dünyanın en büyük oteli MGM Grand otelidir. Las Vegas’da bulunur ve 6.521 tane odası vardır.

İsviçre kanunlarına göre, vatandaşların evlerinin altında bir sığınak olmak zorunda. Bu her bina için zorunlu yapılmış bir kanundur.

Yasadışı halüsinojen bir uyuşturucu olan LSD 1968 senesine kadar Kaliforniya eyaletinde yasal olarak satılıyordu.

Kanada-Halifax’da bulunan bar sayısı, bir hayli fazladır. Her sokağa neredeyse bir bar düşer.
Aynı zamanda Halifax, dünyanın en fazla barına sahip şehridir.

ABD halkının gerizekalı olduğuna dair bir kanıt listesi oluşturmak istedik ve onlara ait bu bilgisizlik tablosunu sizlerin önüne seriyoruz:

ABD nüfusunun %45′i bunları bilmiyor.
Çarpım tablosunu bilmiyorlar
Türkiye’nin Meksika sınırının yakınında zannediyorlar.
Çoğusu Türkiye’yi bilmiyor bile.
Güneşin bir yıldız olduğunu bilmiyorlar.
Plastiğin hammeddesinin petrol olduğunu bilmiyorlar.
Ağaçların oksijen yarattığını bilmiyorlar.
Komünistleri terörist zannediyorlar.
Kanada’nın bir ABD eyaleti olduğunu biliyorlar
ABD’nin nasıl kurulduğunu bilmiyorlar.
Kendilerinin bir İngiliz kolonisi olduğunu bilmiyorlar.
Fransızları İngiliz zannediyorlar.
Mustafa Kemal Atatürk’ü tanımıyorlar.
Nikola Tesla’yı tanımıyorlar.
Edison’un arabayı icad eden birisi olduğunu biliyorlar.
Elektriğin Edison tarafından bulunduğunu biliyorlar.
Kızılderililerin, onların toprağını işgal ettiğini biliyorlar.
Müslümanların tanrısının farklı olduğunu zannediyorlar.
Meksika’nın ABD’ye bağlı bir ülke olduğunu zannediyorlar.
Küba’nın, Arjantin’in aşağısında bir ülke olduğunu zannediyorlar.
Ernesto Che Guevara’nın Saddam’ın sülalesinden olduğunu zannediyorlar.

naaptın olm maaşallah.. :D :D
okuduklarım arasından; zencilerin 3'te 1'i, 83 çocuk ve 650kg'lik eleman iyimiş..
gözler açık hapşırmak konusunda ise önceden denerseniz gözleriniz fırlar deniyodu.. :D :D

Gerçekten ilginç bigiler vardı aralarında;bazılarını duymuştum ama bazılarını da ilk kez duydum...Teşekkürler paylaşım için...:)

Bende neden erkeklere yıldırım düşme olasılığının daha fazla olduğunu merak ettim şimdi :) Alp bişi sorucam bunları buraya dökmeden önce ne içtin arkadaşım :) Bende istiyorum ondan... :)

Sabahleyin ben anlık takip ettim Alp dökerken.O vakitte olsa olsa çay içmiştir. :):):)

Yapılan araştırmalara göre dünyanın en beğenilen kızları Finlandiya’daymış.

1844 senesine kadar İngiltere yasalarına göre intihar eden bir kişi eğer kurtulursa, asılarak cezalandırılıyordu.

İsviçre’de arabanızın kapısını çarparak kapatmak yasa dışı bir suç olarak görülmektedir.

Fransa’da E.T. bebeklerinden satmak yasak. Çünkü Fransız Anayasası’na göre, insan yüzü olmayan bebeklerin ülke içerisinde ticari mal olarak kullanılması yasak.

Yel değirmenlerinin saat yönünde döndüğü tek yer İrlanda’dır.

Dünyanın en büyük oteli MGM Grand otelidir. Las Vegas’da bulunur ve 6.521 tane odası vardır.

Dünyanın en buyuk otelinde kalmışım da haberim yok Alpcim:) Sayende bir suru şey oğrendim saol varol:)

Bende neden erkeklere yıldırım düşme olasılığının daha fazla olduğunu merak ettim şimdi :) Alp bişi sorucam bunları buraya dökmeden önce ne içtin arkadaşım :) Bende istiyorum ondan... :)

Onu bunu bilmemde tek tek bulup eklediğim için resmen anam ağladı bir noktadan sonra.

İçtiğim şeyler: Kahve, sigara ve paso kolonya sürdüm rahatlamak için :D:D

Sabahleyin ben anlık takip ettim Alp dökerken.O vakitte olsa olsa çay içmiştir. :):):)

:D:D

Dünyanın en buyuk otelinde kalmışım da haberim yok Alpcim:) Sayende bir suru şey oğrendim saol varol:)

Ben teşekkür ederim Natan :D

Geri
Üst Alt