Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İleri Sürüş Teknikleri.. (Alıntı Değildir)

Evet abi gayet ekonomik sürerken mesela 100-120yle 6.vites giderken, birden içime şeytan girince yaparım böyle şeyler :D

---------- Post added at 19:14 ---------- Previous post was at 19:12 ----------

çok yüksek devirler ani ya da uzun süreli farketmez turboya tamamen yük getirmekten başka bi işe yaramaz..o ani devir yükselmesi aynı şekilde turbonun da devirini katlayacağından belki bi kaç defadan bişi olmasa da eninde sonunda bişileri parçalar.. :)

devir tutuyosa 6'dan 1'e atmakta da bi sakınca olmaz bence bisiklet değil bu sonuçta zincir falan atmaz.. :)

Yani bence de adamlar redlineı boşuna koymamaış zaten 7000den sonra devir kesiyo.

Bence de bişey olmaması lazım çok abartmadıkça.

Sezgi abi "devir tutuyosa" diye yazdım zaten yoksa şanzuman bi kaç denemeden sonra arka tekerlerin ordan yolda kalabilir.. :D

yiğitcim haklısın bisiklet değil zincir falan atmıyormuş. direkt piston kaputtan yukarı doğru uçuşa geçiyormuş öyle dediler :D

yiğitcim haklısın bisiklet değil zincir falan atmıyormuş. direkt piston kaputtan yukarı doğru uçuşa geçiyormuş öyle dediler :D

*** devir tutuyosa ekstra yük bindirmedikten sonra noolcak..
200'le giderken 2'ye al bişi olmaz mı diyorum.. :D :D

Evet abi gayet ekonomik sürerken mesela 100-120yle 6.vites giderken, birden içime şeytan girince yaparım böyle şeyler :D

---------- Post added at 19:14 ---------- Previous post was at 19:12 ----------

Yani bence de adamlar redlineı boşuna koymamaış zaten 7000den sonra devir kesiyo.

Bence de bişey olmaması lazım çok abartmadıkça.

Redline ı adamlar sen dogru zamanlarda vıtesını at hem bosa cevırmesın hemde motora zarar gelmedın dıe koymus,6 dan 3 at devır kesıcı onu kompresyona bındırır mantıgı ıle degıl melıh:) misal,3.vites 80 ıle gıderken 2 ye atarsın, ama 3.vites 110 gıbı b durumda 2 ye atarsan o devır kesıcı jubılesını yapmıs olur:)

Eline saglık yıgıdım

Yok ya anladım onu. Ben hiç bir zaman vitesin kaldıramiyacagı hızlarda vitesi düşürmem zaten. Yani 120yle giderken zaten 6dan 3 alınca devir 5000e filan geliyo. Benim dmeek istediğim bunun gibi durumlarda arabaya bir zararı olmaması lazım.

Yoksa 150yle giderken 6dan 3e aırsam devir tam 6500 7000 arasına gelir ki onu da yapmam zaten :D

Arkadaşlar Turbolu Araçlar Her Devirde Maksimum Gücü Yaşamaz Güç İvmesi Belirli Devirlerde Yükselir Belirli Devirlerde Düşer!!! Bu yüzden arabanın turboluysa turbonun devreden düştüğü devri yakalıyıp o an vites değiştirdiğinizde daha kolay ve hızlı ivmelenirsiniz bu turbo basıncının maksimumda olduğu devirleri Dyno cihazlarındaki çıktılarda açıkca görebilirsiniz.... Turbolu Araçlara Maksimum Devirleri Çevirtmek O Arabaya Daha Hızlı Götürmez...... Önemli olan aracınızın en güçlü torku verdiği deviri bitirmektir.....;)

Geri
Üst Alt