Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbizamın benzin yakışı ne zaman düşecek ??

ahahah istanbula gelirken bana da getirsin 1 damacana sipariş vereyim :)
puhaha antepten bir arkadaşım baklava getirmişti çok güzel valla ben baklava sevmem ama çok lezzetliydi hepsi zararlı onların :p

yok ya ne zararlısı baklava ve katmer enerji deposu :) atmosferikten turboya geçiş için birebir:)

ya bu arada bir kaç gün içinde benim de 1.4 ibiza geliyor inşallah.acaba arabayı başlarda devirlimi kullanmam gerekli yoksa daha hafif mi,ne dersiniz ?

ben inanmıyorum öyle işlere abartıya kaçmadıktan sonra atış serbest . Motoru açmak vs işi şehir efsanesi o da yok güzel kardeşim , bence senin kullanış stiline genelde kullandığın devrilere göre araba uyum sağlasın sen arabay değil DERİM BEN tabi beni bağlar naçizane ben öyle yapıyorum daha 600 km oldu olacak aracım benimde...Birde benzin de 1 deoyla 500ün altına düşmeden gidersem kendi sürüş tempomla oh ne ala diyorum , sizinde aracınız hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız inşallah , bide burçak hanım var ona abla demeyin belki bağdaştıramayacaksınız ama abla demek araca çok zararlıymış diye duydum :eek: bir noktadan sonra kaçak benzine sebep oluyormuş hatta katmer ve baklava da ilave etseniz yakıt değerleriniz düşmüyormuş , 5.000 km diye bir de bu topicte bir ortalama çıktı işte ona da riayet etmeye özen gösterelim yeni bir YAKIŞ KRİTEERİ doğdu doğuyor :)))

herkesin hoş görüsüne sığınılmıştır tabiki de , sevgiler saygılar.......sK

45 lt kedin doğru...2.000 - 3.000 sonrası yüzün güler ( benimde öyle çünkü 600 km oldu olmadı benimde ) 5.000 - 6.000 kmden sonrada şehir içi 7-8 lt dur kalklı değerlere döner diye düşünüyorum...Bide burdan ben yorum alsam araç kullanıcıs arkadaşlarımdan sonra sonucu paylaşacağım ;

aracım 2011 IBIZA SC 1.2 TSI 105 HP DSG , YAKIT DEĞERLERİM normale yakın olunca yani 5.000 den sonra falan ; full depo şehir içi trafik içinde en çok kaç km yaparım dersiniz ?

ilk tahmin benden , 5.000 - 6.000 sonrası Ara da kalkışalarda S yapıp , bazen de klima takviyeli dolaşan dsg BİR İBİZA EN ÇOK 500 - 550 yapar diyorum ?

500 550 çok az bir rakam bence aynı motoru kullanıyoruz fakat sizinki dsg ve daha hafif ben ortalama bir kullanımla 700 kmyi çok rahat görebiliyorum... biraz daha zorlarsam 600km olur full depo ile sizin benden de fazla çıkarmanız lazım menzili bu mantıkla ki bence çıkar:)

500 550 çok az bir rakam bence aynı motoru kullanıyoruz fakat sizinki dsg ve daha hafif ben ortalama bir kullanımla 700 kmyi çok rahat görebiliyorum... biraz daha zorlarsam 600km olur full depo ile sizin benden de fazla çıkarmanız lazım menzili bu mantıkla ki bence çıkar:)

peki birşey sorucam , kaç kilometrede sizin araç acaba ?
ayrıca full depo kalkışlarda esince arada sırada S modu + mevsim normallerinde klima ara ara açıkken , bir de dur kalk ile ben 600 km yapsam hiç birşey istemem daha ( ARACIM 1.2 TSI 105 HP VE SÖYLEDİĞİNİZ GİBİ DSG )

Serhat , bende de 1.2 tsi dsg var. İlk depomda 9-10 lt ortalamadayim :( İnşallah ilerde düşer. Kullanımım genelde kısa mesafe İstanbul şehir içi trafikli.Bazen dayanamiyorum yeni olmasina ragmen S alip basiyorum :)

peki birşey sorucam , kaç kilometrede sizin araç acaba ?
ayrıca full depo kalkışlarda esince arada sırada S modu + mevsim normallerinde klima ara ara açıkken , bir de dur kalk ile ben 600 km yapsam hiç birşey istemem daha ( ARACIM 1.2 TSI 105 HP VE SÖYLEDİĞİNİZ GİBİ DSG )
benim aracım şuan 4500km de
dediğiniz kullanım şartlarında ben çok rahat 600 kmyi görürüm sizin aracın benimkinden hafif olduğunu ve daha ekonomik 7 ileri otomatik bir şanzımana sahip olduğunu düşünürsek rahat bir şekilde 600km yi görmeniz lazım:) ama tabi dsg nin s modunda ne gibi bir kimliğe büründüğünü bilmiorum bu arada çok önemli atladığımız bir sorun var benim depom 55 litre ve full depoyla 600km benim için çok az bir rakam 100km ortalaması 9.1 litre oluyor sizin depo kaç litre onu bilmiyorum :D

benim aracım şuan 4500km de
dediğiniz kullanım şartlarında ben çok rahat 600 kmyi görürüm sizin aracın benimkinden hafif olduğunu ve daha ekonomik 7 ileri otomatik bir şanzımana sahip olduğunu düşünürsek rahat bir şekilde 600km yi görmeniz lazım:) ama tabi dsg nin s modunda ne gibi bir kimliğe büründüğünü bilmiorum bu arada çok önemli atladığımız bir sorun var benim depom 55 litre ve full depoyla 600km benim için çok az bir rakam 100km ortalaması 9.1 litre oluyor sizin depo kaç litre onu bilmiyorum :D

zaten diyorum ya benim depom 45 LT dediğin çok zor diye :):):) bence 500 - 525 perofrmanslı kullanımla şamda kayısı benim için...

Serhat , bende de 1.2 tsi dsg var. İlk depomda 9-10 lt ortalamadayim :( İnşallah ilerde düşer. Kullanımım genelde kısa mesafe İstanbul şehir içi trafikli.Bazen dayanamiyorum yeni olmasina ragmen S alip basiyorum :)

ben ilk depomda 360 km gittim , bunun 20-25 km si S ile gidilmiştir..

şu an 2. depomdayım 221 km yaptım gösterge 90 km daha yaparsın diyor ama bu yanıltıcı çünkü bven depoyu fullediğimde 220 km menzil verdi ve şu an deponun daha yarısı bitti :)) bence bu kez de 400 olur o da en çok...

aracım 500 km altına düşmesin klimalı , S ile 60 - 70 km yaparak falan ben birşey istemem ,
Golf 99 modeldi 1. 6 otomatik full depo ( 50 yada 55 lt olması lazım ) 450 km gidiyordum artık...

hedef 500 - 525 miss valla bana :)

valla bende 1.2 tsi dsg var ilk 100 km ortalama 9 küsür idi bugün 250 km yaptım ş.dışı 7 küsüre düştü. 120 km den aşağı sürat yapmadım ara ara 180 e çıktığımda oldu

Geri
Üst Alt