Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza Turbo-Enjektör-Monifolt bakımı hk.

setnogrom

Kayıtlı Üye
Merhabal arkadaşlar tekrar bir bilgi ve tavsiye isteme konuma hoşgeldiniz:D
İbizama turbo-enjektör bakımı ve moniflot kurumlarının temizlenme olayına gireceğim.Daha önce yaptıran varmı?Var ise ne gibi değişiklikler yaşadı?Nerede yaptırmalıyım nelere dikkat etmeliyim.Neden yaptırıyorum derseniz aracı çook uzun süre kullanacağımı biliyorsunuz ve gerekli tüm bakımlar,değişimler yapıldı ve sadece bu 3 olay kaldı bunlarda bittikten sonra benim motor ve mekanikle işim kalmıyor.Sonrasını zaten tahmin edersiniz:)
Hadi klavyenize kuvvet:)

xx

Bence hiç gerek yok. Dizel motorlar zaten yakıt gereği pislik içinde çalışan motorlar :)
Temizlendikten 2 gün sonra eski haline gelir geri. Hiç boşuna aracın orasını burasını açtırıp 1 ton para vermenize gerek yok.
İçinizin rahat etmesi için bi enjektör pompa tamiri yapan yerde enjektörün değerlerine baktırın, bi anormallik yoksa hiç elletmeyin bence.

Araç 156000 km dediğim gibi aracımı uzun süre kullanacağım ve bundan ziyade yakıt sarfiyatı biraz fazlalaştı enjektör bakımı zaten şart gibi,turboya gelince o arıza yapmadan bir bakım ve müdahale en güzeli arızası durumunda nasıl masraflar çıktığı bilinen birşey.Dizel araçlar pis çalışır ama bakmazsanda yada aksatırsan sıkıntıyı çabuk ve masraflı gösteriyor.

xx

enjektörleri temizletecek bi yer lazım emre benim aracı satmasaydık yaptırcaktı tanıdığı bi yer vardı...

systemcleaning öneririm hem enjektörler hemde motordaki kurumlar vs temizleniyor ilk defa yapıyorsan 1,5-2 saat kadar çalıtırıyorlar..nizip fiyatı 135 tl idi..daha önce yaptırdıysan 85 tl
45 dk sürüyor işlem..

enjektörleri temizletecek bi yer lazım emre benim aracı satmasaydık yaptırcaktı tanıdığı bi yer vardı...

Emre usta ile konuştum haberi var Serhat ama daha öncesinde bilmemiz gerekenler nelerdir vs sormakta yarar var en azından başkalarıda okur onlarda yararlanır.Hem sen eski aracını unut şimdi benzin canavarına bak:D

systemcleaning öneririm hem enjektörler hemde motordaki kurumlar vs temizleniyor ilk defa yapıyorsan 1,5-2 saat kadar çalıtırıyorlar..nizip fiyatı 135 tl idi..daha önce yaptırdıysan 85 tl
45 dk sürüyor işlem..

Bu sistemi hiç duymamıştım benzerlerini evet.İlk defa yaptırıyorum Varol abi eğer bilgin varsa daha kapsamlı açıklarsan sevinirim hem başka arkadaşlarda faydalanır.

Yakıt sarfiyatinda son durum
Bakım ve diğer işlemlerden sonra 780km gidiyordum(iş yeri ve ev arasında)dur kalk olayı fazla olduğundan Beşiktaş trafiğide malumunuz yakıt fazla gözükebiilir.
Son aldığım yakıtla 560 km gittim ki arada uçurum var hadi yanılma payı-sürüş vs diyelim650 km olsun.

xx

valla ben ysptırdım bir makine var..ona ilacı koyuyorlar..arabandan bir litre benzin alıyorlar..ilacın içine karıştırıyorlar depodan gelen benzin hortumlarını giriş ve çıkış olarak bu makinaya bağlıyorlar..ve çalıştırıyorlar..araba çalışıyor..belli bir zaman sonra makine uyarı veriyor araçı stop ediyorsun..belli bir süre sonra gene çalıştırıyorlar..devam ediyor..bitince işaret veriyor..herşeyi erki haline getiriyorsun..bu işlem sırasında ilaç dönerek çalışıyor..kurumlar temizlendiği için daha iyi oluyor hatta üstüne bir ay sonra bir daha yapınca hiç bir şey kalmıyor..o kadar çok kişi yaptırıyordu ki şarşırdım..sonra bende yaptırdım

Az önce bu sistemin makinalarını satan yerle görüştüm yarın sabah gideceğim uygulama 10 dakika sürüyor dedi ve fiyatıda uygun verdi.Neyse yarın gidip yaptırayım bakalım ne olacak..

xx

Emre usta ile konuştum haberi var Serhat ama daha öncesinde bilmemiz gerekenler nelerdir vs sormakta yarar var en azından başkalarıda okur onlarda yararlanır.Hem sen eski aracını unut şimdi benzin canavarına bak:D

Bu sistemi hiç duymamıştım benzerlerini evet.İlk defa yaptırıyorum Varol abi eğer bilgin varsa daha kapsamlı açıklarsan sevinirim hem başka arkadaşlarda faydalanır.

Yakıt sarfiyatinda son durum
Bakım ve diğer işlemlerden sonra 780km gidiyordum(iş yeri ve ev arasında)dur kalk olayı fazla olduğundan Beşiktaş trafiğide malumunuz yakıt fazla gözükebiilir.
Son aldığım yakıtla 560 km gittim ki arada uçurum var hadi yanılma payı-sürüş vs diyelim650 km olsun.

xx

Yok cnm ondan yana sıkıntım yok çok şükür manifolt temizliği işe yarar ona eminim enjektörde temizlendiği zaman iyi ayar yapılmalı....

Az önce bu sistemin makinalarını satan yerle görüştüm yarın sabah gideceğim uygulama 10 dakika sürüyor dedi ve fiyatıda uygun verdi.Neyse yarın gidip yaptırayım bakalım ne olacak..xx

10 dakika bana biraz kısa bir süre gibi geldi..bilemeyeceğim..teknoloji çok hızlı değişiyor..yani bir şey olabilir

Geri
Üst Alt