Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza Tıkırtı

ugur1905

Kayıtlı Üye
Selam arkadaşlar,

Aracımla düşük hızda giderken sol ön taraftan (sürücü koltuğu altı gibi) bir tıkırtı sesi geliyor. Nereden geliyor bulamadım fakat vites boşta iken de ses devam ediyor. Bu sebeple dsg sesi değildir diye düşünüyorum.

Servisler de haftasonu kapalı diye henüz gidemedim. Ses rahatsız etmeye başladı.

Konu hakkında fikri olan var mı diye sizlere de sormak istedim.

Hocam merhaba;

Tam koltuğunun altından geldiğini belirtmişsin, büyük ihtimalle sol salıncak arka burcundan geliyordur, aynı sıkıntıyı bende yaşadım.
Rot ayarı yapan bir yerde ön takım kontrolü yaptırıp kauçuk burçları kontrol ettirebilirsin, muhtemelen sesin kaynağı belirttiğim yer değilse de sorunu söyleyebilirler.

Hocam merhaba;

Tam koltuğunun altından geldiğini belirtmişsin, büyük ihtimalle sol salıncak arka burcundan geliyordur, aynı sıkıntıyı bende yaşadım.
Rot ayarı yapan bir yerde ön takım kontrolü yaptırıp kauçuk burçları kontrol ettirebilirsin, muhtemelen sesin kaynağı belirttiğim yer değilse de sorunu söyleyebilirler.
cevap için teşekkürler. Aracı tekrar kullandığımda ses kesildi nedense. Ben de servise götürdüm aracı onlar da gözle kontrol ettiler ve test sürüşü yaptık bir sorun olmadı ses duyamadığımız için.

Ses sanırım sizin dediğiniz sebepten kaynaklı. Sokağa çıkma yasakları yüzünden ilgilenemiyorum. Lastik aldığımda dediğiniz gibi kontrol ettireceğim.

cevap için teşekkürler. Aracı tekrar kullandığımda ses kesildi nedense. Ben de servise götürdüm aracı onlar da gözle kontrol ettiler ve test sürüşü yaptık bir sorun olmadı ses duyamadığımız için.

Ses sanırım sizin dediğiniz sebepten kaynaklı. Sokağa çıkma yasakları yüzünden ilgilenemiyorum. Lastik aldığımda dediğiniz gibi kontrol ettireceğim.

Eğer bahsettiğim sorun ise özellikle soğuk havada daha belirgin olacaktır. Ama gözünüzü korkutmasın, bir anda yolda bırakacak bir durum değil. İlerleyen dönemlerde takip ederseniz zamanında müdahale edebilirsiniz.

Geri
Üst Alt