Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza Sürtme Sesi

tortuqa

Kayıtlı Üye
Herkese merhaba

Arkadaşlar 2020 ibiza tam durmaya yakın hız iyice düşmüş ama tam durmamışken tekrar hareket ederken baya yüksek bir sürtme sesi çıkardı hatta biri vurdu sanıp arabadan indim ilk seferinde. 2 gün arayla 2 defa başıma geldi. O süre içerisinde baya kullandım arabayı yalnızca 2 kere oldu. Hiçbir fikrim yok o ses konusun da sizce ne olabilir

Ani kalkış ve duruşlarda mı yapıyor, yani motor silkelenme halinde. Motor veya şanzıman kulakları esnemiş olabilir. Fren disklerine taş vs girmiş olabilir. İleri geri yapıp deneyin.

Benim ibizada da otopark manevralarında sürtünme sesine benzer bir ses geliyor ancak servise götürdüğümde ses çıkartmadığı için şimdilik çözemedim.

Servisi aradım disk ile Balata arasına çamur taş vs girmiştir, o yüzden yapıyordur, Basınçlı su tutun dendi. Taş vs ise zamanla kırılır düşer dediler. Ama tam emin olamadım birde baya sürdüm bugün birdaha yapmadı sesi. Bakalım önümüzdeki günler de yaparsa kapanma sonrası servise götüreceğim

Geri
Üst Alt