Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza Klima Sorunu

thengine

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba,
Bugün 2015 model seat ibiza 1.2 TSİ Style 90 hp manuel araç aldım. Araç henüz 13.000 km de ama digital klimanın sıcak / soğuk ayar düğmesi işlem yapmıyor. 22 derecede sabit kalmış ne 23 oluyor ne 21. Böyle bir sorun ile karşılaşan oldumu aranızda? Ne yapmamı önerirsiniz? Servisine görürsem beni fiyat olarak üzecekleri fikrine kapıldım biraz forum kurcalama neticesinde. Aklımada kurt düşmedi değil açıkçası. Klimanın yapılması için serviste fazla bir fiyat çıkardılar da ondan mı sattı aceba sahibi. Galericiden aldım o da ilk sahibinden almış ama bu sorundan haberi yokmuş göya. Tabi bunun için araba bedelinden 750₺ az ödedim, düşüm yaptırdım yani.

Bir de klimayı komple kapatınca ses yok ama klimayı 1 kademe acınca bir ses geliyor böyle hafif hışırtı şeklinde çok da rahatsız etmiyor ama yinede kulağı tırmalıyor inceden.
Yardımım ve önerilerinizi bekliyorum.
Edit ; model yılı yazdım.

Screenshot_20171227-040743.png

Son düzenleme:
Araç daha yeni bence siz servise sorun yinede belki de basit ve ucuz bir çözümü vardır. Anladığım kadarıyla 750 TL de indirim yaptırmışsınız zaten arabayı alırken klima sorunu sebebiyle. O parayı da onarım için harcamış olursunuz en fazla.

Klimanın kontrol panelinin iki yanında ızgaralı yerler var onların içinde ısı sensörleri varmış kitapçıkta öyle yazıyor.Daha önce formda biri yazmıştı sensörlerde arıza olabilir.Aracınızın modelini yazmamışsınız eğer garanti kapsamında ise servise gidin bilgi alın fiat alın ona göre hareket edersiniz.sese gelince benim aracım 2017 mod bendede çok hafif ses var zannedersem plastik genleşmesindende olabilir.Fazla kafaya takmadım.Saygılar.

Klimanın kontrol panelinin iki yanında ızgaralı yerler var onların içinde ısı sensörleri varmış kitapçıkta öyle yazıyor.Daha önce formda biri yazmıştı sensörlerde arıza olabilir.Aracınızın modelini yazmamışsınız eğer garanti kapsamında ise servise gidin bilgi alın fiat alın ona göre hareket edersiniz.sese gelince benim aracım 2017 mod bendede çok hafif ses var zannedersem plastik genleşmesindende olabilir.Fazla kafaya takmadım.Saygılar.

2015 model aracım teşekkür ederim
[doublepost=1514554184,1514361863][/doublepost]Aracımın garantisi devam ediyormuş aracın ilk sahibine ulaştım kendisi ile irtibata geçtim 2018 Kasım 19'a kadar Garanti'nin devam ettiğini Garanti'yi iptal ettirmediğini söyledi bunun akabinde Volkswagen VDF servisini aradım arabayı satan kişi satış belgesi ile sende arabanın ruhsat belgesini arabanın ilk sahibine göndereceksin Garanti yaptıran kişiye notere gidecek diyecek ki arabanın üzerindeki Garanti hakları mı şu an aracın sahibi olan şu şu kişiye devrediyorum diye bize noterden bir yazı gönderecek ve Garanti'yi senin üzerine geçireceğiz ondan sonra Garanti'den işlem yaptırabilirsin dediler arabanın�lk Sahibi de o kadar kaliteli bir insan çıktı ki Allah razı olsun benim için ilgilenecek Garanti'yi üzerime devir yapacak ben de klima problemleri ile alakalı olarak Doğuş otonun Seat servislerinin insanları aracın garantisi bitene kadar sudan sebeplerle klima filtresi polen filtresi vesaire değiştirerek zaman kazandıklarını internetten epeyce bir yerde okudum bunun peşine düşeceğim ve bu Klimayı gerekirse komple o servise değiştireceğim Eğer değiştirmezler ise yokuşa sürerlerse Tüketici haklarına gidip kendilerine dava açacağım Bakalım sonuç neyi gösterecek süreci sizinle burada paylaşacağım

2015 model aracım teşekkür ederim
[doublepost=1514554184,1514361863][/doublepost]Aracımın garantisi devam ediyormuş aracın ilk sahibine ulaştım kendisi ile irtibata geçtim 2018 Kasım 19'a kadar Garanti'nin devam ettiğini Garanti'yi iptal ettirmediğini söyledi bunun akabinde Volkswagen VDF servisini aradım arabayı satan kişi satış belgesi ile sende arabanın ruhsat belgesini arabanın ilk sahibine göndereceksin Garanti yaptıran kişiye notere gidecek diyecek ki arabanın üzerindeki Garanti hakları mı şu an aracın sahibi olan şu şu kişiye devrediyorum diye bize noterden bir yazı gönderecek ve Garanti'yi senin üzerine geçireceğiz ondan sonra Garanti'den işlem yaptırabilirsin dediler arabanın�lk Sahibi de o kadar kaliteli bir insan çıktı ki Allah razı olsun benim için ilgilenecek Garanti'yi üzerime devir yapacak ben de klima problemleri ile alakalı olarak Doğuş otonun Seat servislerinin insanları aracın garantisi bitene kadar sudan sebeplerle klima filtresi polen filtresi vesaire değiştirerek zaman kazandıklarını internetten epeyce bir yerde okudum bunun peşine düşeceğim ve bu Klimayı gerekirse komple o servise değiştireceğim Eğer değiştirmezler ise yokuşa sürerlerse Tüketici haklarına gidip kendilerine dava açacağım Bakalım sonuç neyi gösterecek süreci sizinle burada paylaşacağım
Allah kolaylık versin.

Screenshot_20180109-142012.png Arkadaşlar klimanın ön panel garanti kapsamında değişecek Lakin araç şuan 14.270 km de 15.000 km bakımını serviste yaptırmak için zorunlu tutuyorlar ve 1000₺ ücret bakım. İçeriği ise yağlama filtreler ve bujiler değişecekmiş. 14.000 km de ki aracın bujileri mi değişir çok komik geldi bana klima ön panel sadece malzeme 1736₺ işçilik dahil 1980₺ fiyat çıkardılar. Araı bugün sabah servise bıraktım. Bakalım süreç uzarsa ikame araç alıcam.

Ekli dosyayı görüntüle 16345 Arkadaşlar klimanın ön panel garanti kapsamında değişecek Lakin araç şuan 14.270 km de 15.000 km bakımını serviste yaptırmak için zorunlu tutuyorlar ve 1000₺ ücret bakım. İçeriği ise yağlama filtreler ve bujiler değişecekmiş. 14.000 km de ki aracın bujileri mi değişir çok komik geldi bana klima ön panel sadece malzeme 1736₺ işçilik dahil 1980₺ fiyat çıkardılar. Araı bugün sabah servise bıraktım. Bakalım süreç uzarsa ikame araç alıcam.
Hayırlı olsun.
Aracin 2. Yıl bakımı olduğundan bujileri degistirebilirler. Ama gerek yok. Boşuna yapılacak ve sizde boşuna para vereceksiniz.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Ekli dosyayı görüntüle 16345 Arkadaşlar klimanın ön panel garanti kapsamında değişecek Lakin araç şuan 14.270 km de 15.000 km bakımını serviste yaptırmak için zorunlu tutuyorlar ve 1000₺ ücret bakım. İçeriği ise yağlama filtreler ve bujiler değişecekmiş. 14.000 km de ki aracın bujileri mi değişir çok komik geldi bana klima ön panel sadece malzeme 1736₺ işçilik dahil 1980₺ fiyat çıkardılar. Araı bugün sabah servise bıraktım. Bakalım süreç uzarsa ikame araç alıcam.
Benim aracimda 14000 de dogusta 2. Bakimina girdi.Ben soylemeden servis danismani buji degisimini bir sonraki bakima atti.

Benim aracimda 14000 de dogusta 2. Bakimina girdi.Ben soylemeden servis danismani buji degisimini bir sonraki bakima atti.

Bende garantiden 2000₺ ye yakın bir para çıkacağı için şart koştular. Bu durum can sıkıcı :/
[doublepost=1515705456,1515522250][/doublepost]Arkadaşlar bugün öğleden sonra 15:00'de aracımı 3 günlük bir aranın ardından teslim aldım. Klima kumanda paneli yani görünen digital olan ön gösterge komple garanti kapsamında değişti. Bunun %70'ini seat garanti plus %30'unuda Seat garanti karşıladı. Totalde 1945₺ civarı bir masrafım garantiden karşılandı. Klimanın jelatini üzerinde duruyor, yeni telefon almış gibi sökmiycem epeyce bir zaman :)) Klimayı açtığımda ugultu şeklinde gelen ses ile alakalı olarak da gazı eksilmiş gazı tamamladılar ve gaz ile birlikte ilaç eklemişler gazın içine, eğer gaz kaçağı devam eder ise bu ekledikleri ilaç kaçak olan yere yapışıp kaçağın nerede olduğunu görmelerine yardimci olacakmış. 2-3 ay sonra ugultu şeklinde ses gelir ise tekrar gel bakalım dediler.

Ek olarak, aracın bagaj kapağından içeri tazyikli su vurunca içeri aldı sağ arka ve ön kapı camları ıslanmışdı, onu da söylemiştim. Trimci kontrol etmiş bagaj kapağı ayari bozuk imiş ayarladiktan sonra su tutmuşlar su girmemiş içeri.

Aracın 2. Yıl bakımı da yapıldı. Yani yaptırmak zorunda bıraktılar. 4 bujiyide değiştirdiler, (bujileri aldım saklıyorum neticede 14.000 km de araba, ileride mevcut bijiler eskiyince değiştiririm. Hava yağ ve polen filtreleri ile birlikte motor yağı değiştirilmiş. Bunun için 1048₺ fiyat çıkardılar. ZUBİZU üyesi olduğum için de %10 indirim yaptılar yani 948₺ ödedim. Arabayi da yıkamışlar ama yarım yamalak, davlumbazlar çamur içinde idi :) netice de aracıma kavuştum.IMG_2018-01-12_00-15-31.JPG

Geri
Üst Alt