Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza Cupra

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
simdi anladim yigit saol. TSI ve TFSI konusunda dedigin mantikli.

simdi sana baska soracagim bir sey benim aracim fabrika cikisi 80 hp. bu yola akltarilan mi yoksa motorun urettigi maksimum mu?

chip yapinca 106 hp diyorlar, o da hangisi icin gecerli oluyor?

kardeşim gördüğüm ve duyduğum kadarıyla sadece TSI'lar tekerlek gücünü yazıyo ruhsata hepsi daha fazla üretiyo yani motorda yani..bunun dışındaki motorlar kranktaki gücü yazıyolar..80hp motordadır yani..

bunun yanında 1.4 benzinli değil mi abi senin araban 26hp atmosferikten nası çıkartıyolar..dizel miydi yoksa araban ben mi yanlış hatırlıyorum.. :)

benim ki dizel yigit.

80 hp motorun urettigi ise, nasil bu kadar iyi gidiyor bu arac o zaman? yani lastiklere daha az iletiliyor ise? :D :D

kardeşim bu kayıp olayı her arabada var..
velakin her şey motor gücü değil ağırlık vites oranları vs. de etkili bu olayda..bunun yanında her turbo dizelin torku iyidir..
80hp diye neden küçümsüyosun arabanı.. :D :D

yok yok, hic kucumsedigim yok vallaha :)

1.4 100 hp benzinli ibiza ile ilk 2 viteste onde bile gidiyorum.3 ten sonra kendileri gecmeye basliyor.

o da hp'nin ön plana çıktığı zamanlar işte kardeşim.. :)

öyle deme rıza 2 gün önce senin kasa tdi ile yürüyordum caddede 180 ile ben önde oda arka tamponumda geliyordu :D

Hpnin farki ortaya ciktiginda ben de uzerine kirarak one cikmaya calisiyorum :D

---------- Post added at 23:25 ---------- Previous post was at 23:23 ----------

öyle deme rıza 2 gün önce senin kasa tdi ile yürüyordum caddede 180 ile ben önde oda arka tamponumda geliyordu :D

zaten bi chiplesem direk yapisacagim butun TSi larin pesine. egr yi iptal edesem belki tokatlarim bile onlari :)
hic denemedim bir TSI ile, neler olacak merak ediyorum.

---------- Post added at 23:26 ---------- Previous post was at 23:25 ----------

bir kere 1.6 90 hp focus (eski kasa) ile kapistim, fena tokatladim :)

tsi deme ya ne golfler gördüm ne yeni kasa ibizalar gördüm ışıklarda yanıma gelip abi motorda ne var diyorlar hep :D

---------- Post added at 23:27 ---------- Previous post was at 23:27 ----------

Koray olmadı bu caddede..

niye olmasın abi .. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt