Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza 6K2 LPG Montajdan Sonraki Sorunlar

burak1651

Kayıtlı Üye
Herkese Merhabalar..

2001 Model İbiza aracıma 24.12.2016 Tarihi ile Atiker Mikrofast OBDII Lpg Kiti bağlattım.

İbizam 180.xxx km'ye kadar benzinde kullanılmış olup benzin fiyatların da artmasıyla LPG dönüşümü için Atiker'e gittim ve monajım yapıldı.

Sonrasında ki sorunlarım ise şu şekilde,

-Araç, 1500-2000 devir arasında titreme ve tekleme gibi birşey yapıyor.
-Vites geçişlerinde debriyaja bastığımda rolanti 300-400'lere düşüp tekrar yükseliyor.
-1 kere de stop etti.

Merak ettiğim bir konu, OBDII sistemi AKL motor için uygun mudur ?
Usta bu kite gerek olmadığını, normal sıralı sistem takmamı söylesede ben OBDII için biraz ısrarcı oldum.
Fakat kendisi uygun olduğunu belirttiği için OBDII takılmasını istedim.

Umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Okuyan ve yorumunu paylaşan herkese Teşekkür Ederim..
[doublepost=1482738006,1482736203][/doublepost]Yardımcı olabilecek, LPG'den anlayan kimse yok mu acaba ?

Geçmiş olsun ,lpg de Hayırlı olsun
Sorunun kaç km bu şekilde kullanımda oldu takan yere gidip ayar yaptırdınız mı
Aldığınız gaz hangi marka farklı yerden alıp deneme yaptınız mı

Geçmiş olsun ,lpg de Hayırlı olsun
Sorunun kaç km bu şekilde kullanımda oldu takan yere gidip ayar yaptırdınız mı
Aldığınız gaz hangi marka farklı yerden alıp deneme yaptınız mı

Teşekkür ederim sağ olun.
Henüz yeni montaj yapıldı ve montajdan sonra ki ilk kullanımda bu sorunu yaşamaya başladım.
Gaz'ı Opet'ten aldım.
Sorunu bilen anlayan sanayide birkaç arkadaşıma sordum, bilgisayara bağlayıp düzeltirler dedi. Dediği gibi de oldu, şimdi çok memnunum ve performans benzinden bile etkileyici gibi oldu sanki :)

Obd 2 li sistem obd yi kabul eden her araca uygundur ve obd sistemin isleyisini degistirmez. Yani şöyle obd olmasa da ayni problemleri yaşayacaktın. Çözüm olarak lpg yi takan yere gidip şu arabayi düzgün hale getirin bana verin kardeş diyorsun. Akl motor lpg için yuksek seviyede uyumludur onu da belirtelim. Arabani tamir edemezlerse 444 lu veya 0850 li bir numaraları vardır elbet arayıp sikayette bulunuyorsun tutuşuyorlar :)

Geri
Üst Alt