Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza 5 yıl bakım

VARG

Kayıtlı Üye
2017 nisan trafiğe çıkışlı 1.2 tsi 90 bg aracımda nisan sonu gibi bakıma gireceğim. Servisle konuştum klasik bakıma ek olarak buji, v kayışı değişiminden ve contadan bahsetti o kısmı pek anlamadım ama zubizu indirimiyle 3850 tl fiyat verdi. Serviste ya da herhangi bir yerde 5. Yıl bakımını yaptıran oldu mu? Normalde 4. Yılda servis buji değistirecekti. Geçen yıl da yüksek fiyat çıkardığından ve 40000 km de aracın buji değişimi saçma geldiğinden 3 te 1 fiyatına dışarıda yaptırmıştım.

Contadan kasıt karter tapa contası olabilir son bakımda benim iş emrine de yazmışlardı. Ben beşinci bakımı serviste yaptırdım. İlk dört bakımım kilometre dolumundan son bakımım yıldan kaynaklandı. Üçüncü bakımda ön balatalarım, dördüncü bakımda bujilerim son bakımda da ekstra olarak fren hidroliğim değişti. Son bakımım yaklaşık 15-20 gün önce 1300 civarı tuttu. Bu tutarda klasik periyodik bakım kalemleri + fren hidrolik yağı değişimi vardı ancak polen filtresi yoktu onu kendim değiştirdim. Muhtemelen bir sonraki bakımda benim de v kayışımı değiştirmeyi teklif edeceklerdir.

• Beğen
Reaksiyonlar: VARG
Nisan ayında tekrardan arayıp kesin olarak neler değişiyor ne işlemler yapılacak bilgi aldıktan sonra parça ve işçilik fiyatlarını dışarıdan da öğrenip ona göre karar vermek en iyisi sanırım. Abim araç yedek parça işinde İstanbul'da. Onunla konuştuğum zaman özellikle parça fiyatlarının çok arttığı şu dönemde yetkili servislere de pek güvenme onlara da yan sanayi ürün veriyoruz dedi. Geçen yıl tamamen orjinal ürünleri abim temin edip yollamıştı duruma göre yine o yola gidebilirim bir taraftan da aklım yetkili serviste kalıyor tabi sonuçta hukuki sorumluluğu olan biryer.

2017 nisan trafiğe çıkışlı 1.2 tsi 90 bg aracımda nisan sonu gibi bakıma gireceğim. Servisle konuştum klasik bakıma ek olarak buji, v kayışı değişiminden ve contadan bahsetti o kısmı pek anlamadım ama zubizu indirimiyle 3850 tl fiyat verdi. Serviste ya da herhangi bir yerde 5. Yıl bakımını yaptıran oldu mu? Normalde 4. Yılda servis buji değistirecekti. Geçen yıl da yüksek fiyat çıkardığından ve 40000 km de aracın buji değişimi saçma geldiğinden 3 te 1 fiyatına dışarıda yaptırmıştım.

Hocam ne kadar denk olur bilmem ama 2015 1.6 tdı caddy aracımın 50 bin bakımını geçenlerde 2800 e yaptırdım serviste.İndirimli fiyatı bu.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

• Beğen
Contadan kasıt karter tapa contası olabilir son bakımda benim iş emrine de yazmışlardı. Ben beşinci bakımı serviste yaptırdım. İlk dört bakımım kilometre dolumundan son bakımım yıldan kaynaklandı. Üçüncü bakımda ön balatalarım, dördüncü bakımda bujilerim son bakımda da ekstra olarak fren hidroliğim değişti. Son bakımım yaklaşık 15-20 gün önce 1300 civarı tuttu. Bu tutarda klasik periyodik bakım kalemleri + fren hidrolik yağı değişimi vardı ancak polen filtresi yoktu onu kendim değiştirdim. Muhtemelen bir sonraki bakımda benim de v kayışımı değiştirmeyi teklif edeceklerdir.
Benim aracim 2016 1,2 tsi ibiza st. Ben de mart 11de periyodik bakim icin bursa servisi aradim..bana da filtreler+ v kayisi rulmani degistirilecek ve 3bin kusur fiyat verdiler. Ekstra balatalarimda degisecek dedim ama ona fiyat vermediler..gecen sene bosch car serviste bakim yaptirmistim, bujileri o zaman degistirmistim. 56bin kmde bujilerim simsiyahti..iyi oldu değiştirildiği..gecen hafta yine bosch serviste bakim yaptirdim. Yag, Filtre grubunun yaninda on balata ve disklerim degistirildi..disklerde cizilmeler olmus. V kayisini kontrol ettiler degismeye gerek yok dediler. 3200 tl fiyat verdim.ancak sonradan farkettim. Faturanin arkasina zimbalamislar, yag degisimiyle alakali bilgilendirme notu vardi. Atik yag miktari 3 litre, yeni yag miktari 4 litre yaziyor. Aradaki 1 litre ne oldu anlamadim.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

• Beğen
Ben de 2 gün önce servisi arayıp bakımda kullanılacak ürünlerin oem numaralarını ve fiyatlarının ayrıntılı dökümünü istedim yolladılar. O listeyi de abime yolladım. Önümüzdeki hafta içi parçaların karşılarına markalarıyla birlikte fiyatlarını yazıp gönderecek. Duruma göre hareket edeceğim yarı yarıya çıkar mı bilmiyorum ama o gibi durumda parçaları alıp kendim yaptıracağım. Servis fiyatını ve perakende fiyatını burada paylaşırım.

ARAÇ PARÇA.jpg

Geçen ay yaptırdığım bakım ile ilgili yetkili servis ve özel servis fiyat karşılaştırmamı ekledim. Parçaları abim temin ettiğinden dolayı daha uyguna geldi. V kayışını ve gergi makarasını değiştirmedim. Bu yıl toplamda ödediğim tutar 1500 TL oldu.

Geri
Üst Alt