Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza 1.4 85hp performansı

ya bu benim elegance ta vites göstergesi yok acaba açarlarmı
bi de ort yakıt tüketimini gösteriyormu
2010

Çok efsane yazıdır İngiliz adamsın oku derim;

http://www.mototuneusa.com/break_in_secrets.htm

Hakancım ben zaten motorunuzu hiç sıkıştırmayın demedim 1500 km olmadan sıkıştırmayın dedim. İçten yanmalı motorlarda parçaların birbirine alışma süreci vardır. Ayrıca motor yağının bu rodaj süresi içersinde motorun her tarafına işlemeside gerekmektedir. Her aracın kullanım kitapçığında yazar belli bir kilometreye kadar zorlamayın diye. Ayrıca linkini gönderdiğin adamlar fabrikadan daha iyi bilecek değiller herhalde:)

Aynı aracın 1.4 benzinli 85hp'sini ve 1.4 TDI 85hp'sini yanyana koyup sıfırdan belirli bir hıza kadar hızlandırsanız benzinli daha önde olacaktır.
Ama ara hızlanmalar açısından yüksek vitesteki hızlanmaları turbo ve atmosferik motorlar arasında kıyaslamak tabiki bambaşka sonuçlar çıkarır ortaya. Vites küçültmeden sollamalarda ataklık istiyosanız, atmosferik motorlar sizin için yanlış tercih. Çünkü atmosferik motorun yürümesi için devir bandının üst kısımlarını kullanmanız şart.

Aynı aracın 1.4 benzinli 85hp'sini ve 1.4 TDI 85hp'sini yanyana koyup sıfırdan belirli bir hıza kadar hızlandırsanız benzinli daha önde olacaktır.
Ama ara hızlanmalar açısından yüksek vitesteki hızlanmaları turbo ve atmosferik motorlar arasında kıyaslamak tabiki bambaşka sonuçlar çıkarır ortaya. Vites küçültmeden sollamalarda ataklık istiyosanız, atmosferik motorlar sizin için yanlış tercih. Çünkü atmosferik motorun yürümesi için devir bandının üst kısımlarını kullanmanız şart.

Kesinlikle katılıyorum..

1.4 TDI'da tork var ama. Bir de araç 8V diye biliyorum. Hantallığı bundandır. 1.2 Palio'm 80HP idi.

Vites uyarısı sadece devre göre değil gaz pedalı oranına göre de gösterir. Yokuş çıkarken bile büyüt diyebilir. Sabit gaz ile gidiyorsan uyarıları dinle sadece.

1.4 TDI'da tork var ama. Bir de araç 8V diye biliyorum. Hantallığı bundandır. 1.2 Palio'm 80HP idi.

Vites uyarısı sadece devre göre değil gaz pedalı oranına göre de gösterir. Yokuş çıkarken bile büyüt diyebilir. Sabit gaz ile gidiyorsan uyarıları dinle sadece.

1.4TDI 8V olmaz 6V olur..

Orada 8V diye kastedilen benzinli versiyonu Alp.

Geri
Üst Alt