Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza İntercooler Kac lt ???

He gorkem hosgeldın ya nerdesın :D Su senın yaptıgın işlemı bı anlatırmısın naptın etkısı oldumu resmı varmı :)

sis farının altında yere bakan kısımdan dikdörtgen bir parça çıkaracak gibi kesmeye başla keseceğin parçanın uzun kenarlarından tamponun lastiğe yakın olan kısmını kesme diğer 3 kenarı kes ve aşağı doğru bük difizör görevi yaparak aracın altından geçecek olan havadan bir kısmını o içe çevirecek direkt intercoolera gidecek bir diğer seçenek sis farının kapağını sök sis farının kapağının arkasıda dikkat ettiysen sis farını takınca tamamen kapanıyor o kısıma delikler aç büyük büyük ve sis farının kapağını tak çok azda olsa oradan hava girer

zaten davlumbazda intercoolera denk gelen yerde hava çıkış ızgarası var o yüzden giren hava rahatlıkla çıkacagından daha rahat sirkülasyon olur o bölümün hiç resmi yok bende ama kesme işlemini yapamazsan tamponun yere bakan yüzüne şu kaputlara takılan parçalar olur ya onlardan tak birtane en ufaklarından kaputa yapıştırılan plastiklerden bahsediyorum onlar havayı içeri çevirir

Intercoolerın nasıl bısey oldugnu bılıyorum ya gordum bızım aractakı şu hatta

smicif9.jpg

ama benım ogrenmek ıstedıgım hava alısını nasıl sagladın :confused:

sömestr da yapacağım ilk iş tamponu söküp intercoolerı çıkarmak olacak ardından sanayiden oraya uygun ölçülerde ve kalınlıkta boru yaptırıp plakanın altına taşıyacam intercoolerı ozaman rahat rahat nefes alacak:)

okudum evet dedıgın gıbı yapmak mantıklı bıde bızım ıgraların son tarafında bazı ızgara araları kapalı delık yok ıntercoolerın oldugu taraftrakı dıkkat etmıssındr onların arasınıda delmek ıstıorum kı daha raht hava alsın

VehicleCORDOBA (02-)
Model1.4 TDi
Date10/2002 - 00/0
Engine CodeBNV
Fuel Diesel
Air Conditioning +/-
Transmission Manual
Dimensions183 x 189 x 64 mm

Gorkem burda yazmıssn ama kac lt oldugnu hala anlamıs degılım bılıyormusun tam olarak acaba kac lt bu ıntercooler ?

okudum evet dedıgın gıbı yapmak mantıklı bıde bızım ıgraların son tarafında bazı ızgara araları kapalı delık yok ıntercoolerın oldugu taraftrakı dıkkat etmıssındr onların arasınıda delmek ıstıorum kı daha raht hava alsın

biliyorum çeki demir kapagının oralar tıkalı ama onları açsanda tamponun içinde sis farının bölümüyle orayı ayıran bir parça var onuda kesmen gerek oda bağlantı vidalarından birini içinde barındırıyor o yüzden o delikleri açsan sadece radyatörünü sogutursun intercooler a geçmez oradan hava tamponu taşıyan vidanın parçası bildiğin paravan görevi yapıyor orada:) ben o tamponda her deliği inceledim tek seçenek o yada sis farı sök oraya düz boru sok :)

Geri
Üst Alt