Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İçki yasağına karşı Facebook eylemi

biLaL

Kayıtlı Üye
Artık kır düğünlerinde, nişanlarda, konser ve açılış koktelyelerinde içki servisi yapılamayacak. Yemek şirketlerine, davet, konser, sergi ve açılışlarda içki servisi yasağı geliyor.

Düzenlemeyi protesto etmek isteyenlerin buluşma noktası Facebook oldu. Protestoya katılacağı açıklayan sayısı 33 bini geçti.

İçki yasaklarına karşı olanlar 29 Ocak Cumartesi gecesi eylem yapmaya hazırlanıyor.

Facebook'ta 'AKP'ye içiyoruz' başlıklı etkinlik sayfasında toplananlar içki yasakları ve Efes Pilsen spor kulübünün isim değişikliğine karşı içecek.

Grubu kuranlar açıklamaya şunları yazdı:

"Yer: Alkol temin edebildiğiniz her yer!

Hepimiz 29.01.2011 günü AKP'ye inat kafayı çekiyoruz !!

Zaman, mekan ayrımı gözetmeksizin, AKP'ye inat kafası güzel bir Türkiye!"

YORUMLAR:

Grup sayfasındaki bazı yorumlar şöyle:

- O gün evlilik yıldönümüm zaten. Hem bize hem onlara çifter çifter içeriz.

- Bir buna içmedik. Buna da içelim.

- 29'unu neden bekliyoruz ki?

- Asıl 13'ünde içeceğiz zevkle.

- İçkiye vereceğiniz parayı Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağışlayın.

- Yetmez ama şerefe.

- Alkol kullanmıyorum ama içenlerin yanındayım. Çünkü yasakların karşısındayım.

- Sahil kesimi olarak geleceğim, anamı da alıp gideceğim.

- Biz başladık, siz yetişin.

- Alkol içmeyin, üzüm yiyin.

- Osmanlı torunlarıyız biz. Kafası güzel Türkiye ne demek!

sigara yasağı geldi ne oldu tüm mekanlarda sigara içmeye devam ediliyor.
Bu da öyle olacak yine aynen devam edilecek.Böyle yaparak hep yasakları tatlı hale getiriyorlar....
bişeylere evet diyenler daha neler olacak görsünler

devlet işini biliyor sigara içilmicek dedi ama heryerde içiliyor neden ? hepsini ruhsata bağladı bir ton para aldı mekanlardan ruhsat için.. velakin içki içinde öyle olucak hepsini ruhsata bağlıcak tüm işletmelerden yine para alıcaklar:mad:

hahahaahha sadece gülüyorum. bu arada bugün bişey duydum doğru mu bilmiyorum. kendi araçlarımızda da sigara içmek yasaklanmış. mobese kameralarında falan tespit edilirse sigara içildiği eve ceza gelebilirmiş. yılbaşında başlamış uygulama.

Yasaklasınlar bakalım içmem ama bu kadarı biraz fazla içkili çalışan yerlere zaten ruhsat uygulaması var gizli bar açıp zengin olmak lazım basıldımı bizi fişlerler mi acaba???

kımse kımsenın sosyal ozgurlugune karısamaz,ıcmek ısteyen ıcer ıstemeyen ıstemez ne oluyor bunlara !!

keşke 18 yaşında olsam...Alkol YASAK, silah SERBEST....bize de bu yakışır zaten

Geri
Üst Alt