Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ülkemzde yapılan mükemmel yol çalışmaları.

mayham85

Kayıtlı Üye
arkadşalar dün eskişehirden mersine geçtim. bilenleriniz vardır belki. konya karaman sertavul gecidi mut silifke güzergahını kullandım. sertavuldan gece 9 gibi geçtim. sertavul çıkışı mut arası yol yapımı varmış. ama maşallah ne ışık ne bir uyarı ne bir önlem hiç bir şey yok. yol virajlı ve yokuş aşağı. birden bire asfalttan çıkıp mucura giriyorsunuz. 80 km hızla mucura girdim birden araba kaymaya başladı vites küçültüp motor freni yaparak ve hafif hareketlerle yönlendirerek hızımı 40 a düşürdüm ancak o zaman tekrar kontrolümü kazanabildim.zaten 1 gidiş 1 geliş olan yolun diğer şeritin nerdeyse dışından geçtm. ama herkes benim gibi şanslı olamayabilir. eğer o güzergahı kullanmayı düşünen olursa bu günlerde çok dikkatli olsun derim.

bu yolları bu hale getırenler utansın

yapılması gerekıyorsa yapılır..
ama işi yaparken de sağlam yapmak önemli olan..
yol yapıyosun dıye de ınsanların huzurunu kacırmaya veya kazaya sebebıyet vermeye gerek yok

kardeşim yolu görsen keşke. :(

sorun nedir sana soylim biz sadece anlik dusunuyoruz birseyler yaparken yanliz unutuyoruzki her saniye buyuyen bir devlettiz bundan 3-5 seneyi dusunmeden yapilan seyler 1 senelik yapildigindan 1 sene bitmeden basliyo dertlermizi kisacasi zihniyet yanlis...

sorun nedir sana soylim biz sadece anlik dusunuyoruz birseyler yaparken yanliz unutuyoruzki her saniye buyuyen bir devlettiz bundan 3-5 seneyi dusunmeden yapilan seyler 1 senelik yapildigindan 1 sene bitmeden basliyo dertlermizi kisacasi zihniyet yanlis...

kardeşim biz aile işimiz olarak bu karayolları ve demiryolları sanat yapıları yapıyoruz. bu işleri az çok biliyorum nasıl yapılır nasıl edilri. bildiğim tek bir şey var biz hiç bir zaman böyle bir iş yapmadık.

bir kaç tane ucuz karakterli kişiler yüzünden canımızdan olma riski var ülkemizde artık. bence bizi bu duruma getirenler utansn.

güvenlik önlemi almak çok pahlı bir şey değil. heleki kazandığı paranın yanında hiç bir şey değil. sektörün içinden birisi olarak yazıyorum. ama öyle insanlar varki sanki bunu yapmamak bir erkeklik artislik gösterisiymiş gibi davranıyorlar. onlara verilecek 3 kuruş maliyet zor geliyor. hadi onlar yapıyor karayollarının hiç mi denetleyicisi kontrolü yok. :(

dediğin yolu ve sartavulu çok iyi bilirim.. kışın çok çekiştim ben o dağdan çıkarken :)

Geri
Üst Alt