Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

çift renk

Karaduman

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar..

geçen caddebostanda ışıklarda beklerken sağolsun bır trafık polısı sağ cek dedi ve sonra arabanın üstü karbon kaplı olduğu için polis sıkıntı yarattı ve bunu ruhsatta işletmemi söyledi..benim sormak istediğim ruhsata işlettikten sonra aracı tekrardan muayeneye sokmaya gerek var mı ?

bildiğim kadarıyla hayır işletmen yeterli olacak.

zaten ruhsata işletebilmek için aşama şu;
gidip bir trafik muamelecisine ek1 formu doldurtuyorsun, renk bölümüne kırmızı siyah diye yazdırıyorsun..
sonra o formla birlikte tüv muayene istasyonuna gidiyorsun..renk tespiti için geldim diyorsun..tamamen ücretsiz bir işlem bu..rengine ve şase numarana vs. bakıp onaylıyorlar bir belge daha veriyorlar..
o iki belgeyle birlikte bağlı olduğun trafik şubesine gidiyorsun ve ertesi gün yeni ruhsatını alıyorsun..
aracımı siyahtan beyaza çevirdim kaplama yöntemiyle ve tavanı siyah bıraktığım için uyguladığım prosedür aynen bu idi..

işletmeden önce muayeneye gitmek gerek renk tesbiti için sonuçta ruhsatı değiştirmeye gittiğinde yazılı bişey olması gerek elinde

basit bir olay sorun olmaz :)

muayeneye gitmen gerek işlem yapıldıktan sonra sigortacıdan ek1 formunu düzenletip muayeneye gitmen gerek daha sonrada ruhsat değişecek

zaten ruhsata işletebilmek için aşama şu;
gidip bir trafik muamelecisine ek1 formu doldurtuyorsun, renk bölümüne kırmızı siyah diye yazdırıyorsun..
sonra o formla birlikte tüv muayene istasyonuna gidiyorsun..renk tespiti için geldim diyorsun..tamamen ücretsiz bir işlem bu..rengine ve şase numarana vs. bakıp onaylıyorlar bir belge daha veriyorlar..
o iki belgeyle birlikte bağlı olduğun trafik şubesine gidiyorsun ve ertesi gün yeni ruhsatını alıyorsun..
aracımı siyahtan beyaza çevirdim kaplama yöntemiyle ve tavanı siyah bıraktığım için uyguladığım prosedür aynen bu idi..

valla olayın tarifi tamamen bu. ek-1 ile herangi bir muayene istasyonuna gidiyorsun renk tespiti ni yapıyolar evraklarla trafik şubeye gidiyorsun. yalnız bazı şubeler bazen boya faturası ısteye bılıyolar onun ıcın trafik şubeye gitmeden karbon kaplattıgın yerden fatura uydura bilirsen ii olur....

basit bir olay sorun olmaz :)

hiç basit bi olay değil, arabayı yediemine çekerler, arabayı çıkartmak için orada söktürmen gerekebilir, aynı şey eksozdada geçerli, yediemine usta götürüp söktürmen gerekir, Amcamın yediemini var şahit oldum bunlara

Geri
Üst Alt