Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Özel Servis vs. Yetkili Servis

dildar

Kayıtlı Üye
Selam arkadaşlar..

Aracınız 2 yaşını geçtiyse, ilk ağır bakımı dahil (benim aracımda 90.000km) bu güne kadar bakım için yetkili servis haricinde bir yere götürmediyseniz, an itibari ile garantiniz bitti ise, bundan sonra yetkili servise mi giderdiniz yoksa özel servise mi?

Yetkili servis avantajı :
-Yetkili:)
-İyi niyet garantisinden faydalanabilme
(ve benim farketmediğim sizin söyleyeceğiniz avantajlar)

Özel servis avantajı :
-Daha uygun fiyat
(ve yine benim farketmediğim sizin söyleyeceğiniz avantajlar)

Sizlerin tercihlerinizi ve tavsiyelerinizi merak ediyorum...

İyi Günler

yetkili serviste aracınızı emin olarak bırakıyorsunuz çünki biliyorsunuzki kullanılan malzemeler hep orginal ve tabiki yetkili olduğu için pahalı

en basit örnek baskıbalata kuyruk bilyası(şanzumanın arkasında)indirilmesi takılması ve aracın bakımı için benden istenen fiyat 1500 ila 2000 tl arasında oda volan gidik olabilir dendiği için

özel serviste baskıbalata kuyruk bilyası motor filtre benzin filtre bujiler motor yağı işçilik silecekler 700 tl yaptırdım

özel serviste muhakkak anıdığınız güvendiğiniz biryere bırakın hatta vaktiniz varsa başında durun çünki orginali gösterip yan sanayiyi takarlar haberiniz olmaz

Yetkili servisi tercih ederim(Arabaya göre tabi). Kronik sorunlar önce yetkili servise gelir. Siz arabamda şu ses var dediğinizde yetkili servis önce ki tecrübeleri sayesinde durumu hemen çözer. Tabi her yetkili servis iyidir diye bir şey yok.

eğer güvenilir bir özel servis olursa gidilir bence..babamın aracında bir sorun olmuştu.yetkili servis turbo ve bir çok parçanın değişmesini söylemişti ve 6000 euro gibi bir fiyat çıkmıştı.sonra bir tanıdığımızın özel servisine gittik ve sorunun 300 tl lik bir parçadan olduğunu söyledi..2.5 3 senedir hiçbir sıkıntı çıkmadı

tanımadığım bilmediğim sürece hiçbir özel servise götürmem aracımı

Yetkili servis:
Tamir yetkili serviste olmaz. Yaptıkları matah bişeymiş gibi tonla para alırlar. Bozulan şeyi söküp yenisini takmak, işçilik oluyosa onu bende yaparım. Maharet tamir etmekte.
Özel servis:
Tanıdık özel servis ve parçacısı varsa çok rahat edersiniz. Aynı işlemleri 3'te 1'i paraya halledersiniz. Bozulan parçaların tamiri de mümkün olduğu için birçok işlem daha ucuza yapılır. İyi niyet garantisi tanıdığınız sürece vardır.

yetkili serviste aracınızı emin olarak bırakıyorsunuz çünki biliyorsunuzki kullanılan malzemeler hep orginal ve tabiki yetkili olduğu için pahalı

en basit örnek baskıbalata kuyruk bilyası(şanzumanın arkasında)indirilmesi takılması ve aracın bakımı için benden istenen fiyat 1500 ila 2000 tl arasında oda volan gidik olabilir dendiği için

özel serviste baskıbalata kuyruk bilyası motor filtre benzin filtre bujiler motor yağı işçilik silecekler 700 tl yaptırdım

özel serviste muhakkak anıdığınız güvendiğiniz biryere bırakın hatta vaktiniz varsa başında durun çünki orginali gösterip yan sanayiyi takarlar haberiniz olmaz

abi bi örnekte ben verebilirmiyim buna şaşırdım şimdi sen yazınca dikkatimi çekti yani muhalefet olmak için değil şaşırdığım için yazıyorum... kayadibine yılbaşı hediyemi almaya gittiğimde bana triger bakımı fiyatı çıkarmalarını rica ettim ve fiyat 530 idi %10 indirim yaptı 480 tl dedi... içinde neler var...
buji
triger kayışı
triger bilyesi
v kayışı
v bilyesi
devirdaim su pompası
antfrzee

özgür bey bunları kağıda yazdı verdi bana ve internetten parçaların fiyatlarına baktım... internetten bulduğum parçaların orjinal olduğunu sanmıyorum ama fiyatlar şöyle;
buji 7 tl tanesi
triger seti 255 tl
su pompası 75 tl
diğerlerine bakmadım çünkü fiyatlar kafamı karıştırdı neden derseniz bu yazdıklarımı topladığınızda 350 tl yapıo 50 tl de kalanları eklesem 400 tl yapar şimdi sanayide vw ustası arkadaşım var triger bakımına arkadaş hatrına bile 50 tl ye işçilik yapmayacağını düşünüyorum... farzedelim yaptı yan sanayi parçalarla özel serviste 450 yemi yaptırılır yoksa 480 e yetkili servistemi? kafam karıştı....

tarık sana çıkarılan parça fiyatıdır sen birde işçilikle beraber sor :D

abi bi örnekte ben verebilirmiyim buna şaşırdım şimdi sen yazınca dikkatimi çekti yani muhalefet olmak için değil şaşırdığım için yazıyorum... kayadibine yılbaşı hediyemi almaya gittiğimde bana triger bakımı fiyatı çıkarmalarını rica ettim ve fiyat 530 idi %10 indirim yaptı 480 tl dedi... içinde neler var...
buji
triger kayışı
triger bilyesi
v kayışı
v bilyesi
devirdaim su pompası
antfrzee

özgür bey bunları kağıda yazdı verdi bana ve internetten parçaların fiyatlarına baktım... internetten bulduğum parçaların orjinal olduğunu sanmıyorum ama fiyatlar şöyle;
buji 7 tl tanesi
triger seti 255 tl
su pompası 75 tl
diğerlerine bakmadım çünkü fiyatlar kafamı karıştırdı neden derseniz bu yazdıklarımı topladığınızda 350 tl yapıo 50 tl de kalanları eklesem 400 tl yapar şimdi sanayide vw ustası arkadaşım var triger bakımına arkadaş hatrına bile 50 tl ye işçilik yapmayacağını düşünüyorum... farzedelim yaptı yan sanayi parçalarla özel serviste 450 yemi yaptırılır yoksa 480 e yetkili servistemi? kafam karıştı....

O dediklerine saati 60 liradan en az 200 300 lira işçilik alırlar.

Geri
Üst Alt