Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ÖTV sonrası leon fiyatları

Bulutbey

Kayıtlı Üye
Son gelen ötv zamlarından sonra leon fiyat listesi bu şekilde olmuştur.Listeye baktığımızda ülkeye 350 adet gelen vısıo paket ve düzenleme sonrası nispeten ucuzlaması beklenen 1.0 motorlu leon satıştan kaldırılmıştır ayrıca çok tercih edilen 1.5 düz vites fr da zamlanıp 219.500 bandına çıkmıştır Image1598877047.546063.jpg

Ustadim zaten duzenlemenin (B)indirim olacagi belliydi. Araclarin ucuzlamasini bekleyenlere geçmiş olsun :(

Son düzenleme:
Düzenleme ile çıplak fiyatı 130 bin altı olanların ucuzlamasi gerekmiyor muydu?

En son 2005 lerde olmustu arabalar ev fiyatinaydi cozumu evlere zam yaptilar o sayede arac fiyatlari dolar yukselmedigi ve ev fiyatlarida yukseldigi icin zenginlik sanip arabalar ucuzlamisti yine o doneme geri geldik demekki kuyrugunu kovolayan kedi gibi dolanip buyuyoruz

Üretmeyen yada üretemeyen toplumlar Tüketimleri kısmaya çalışarak bozulan ekonomilerini dengelemeye çalışır..Güncelleme Zam fiyatlardaki artış her nasıl adlandırılırsa adlandırılsın yapılmalarında ki temel amacın alım gücünü kısıp üretim ve tüketimin dengelenmesi olduğunu düşünüyorum

Arabalar teslim olana kadar Euro biraz daha artar. Zaten sınırda olan 130.000 kriterini geçtik mi işlem tamamdır zaten. veleddalin amin

ucuzlayan 1.0 motorlar satışta yok nedense bunu da doğuş otonun satış politikasına bağlıyorum çünkü golfler uçtu kimse golfe 300 350 bin vermez anca 1.0 motorları satılabilir golfte. Leonda da 1.5 fr ve excellance satacaklar.

Araç zaten 1 ay sonra üretimden kalkacak (çoktan kalkmadıysa), sadece prestijli 1-2 modeli kalmış olması normal. Genelde alt modellere göre daha az satıldıkları için dolu modellerin parça stoğu daha fazla olur, üretimin son demlerinde boş arabalar bile daha dolu teslim edilmeye başlanır. O yüzden sadece FR ve Xcellence kalmış olması normal. Xcellence da 130.000 i geçmesin diye artık sunroofsuz geliyor. 130u geçtikleri anda 25.000 civarı da fiyatları artacak, yani Leon'a aslında 250.000 bandını geçti gibi bakabiliriz. İlk fiyat artışında %80lik dilime giriyor olacak.

Nereye varacak bu işin sonu bilmem...
Geçen sene eylülde 115 bine aracı aldığıma şükrediyorum (o günün şartlarında çok pahalı diyordum ki yine pahalıydı piyasa aslında) ama şu an el süremezdim sanırım ..

Geri
Üst Alt