Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Önemli Öneriler !

sinanekinci

Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaşlar.
Başıma gelen bir olayı hemen size anlatayım. ibiza 1.4 aracım sorunsuz çalışıyordu.
Araç su eksiltti normalde antifiriz ilave etmem lazımdı ama su ilave ettim.
Bunun sonucu araç bir süre sonra hararet yapmaya basladı.
Sıcak fan üflememeye başladı.
Aracı götürdüm conta yanmış olabilir dediler yada radyötor de sorun var dediler radyotör su pompası fan radyötörü hepsi degişti ama sorun devam ediyor.
Benzer bir sorun yaşarsanız. Başta fark ederseniz sorun oldugunu problemi erkenden çözersiniz.
ibizalar 100 bin km de devir daim pompasında sorun çıkarır. Fark edip hemen degiştirin.
Sorun onda degilse motor blok da yuvarlarvar metaler bunlar paslanıyor arac su kaybediyor ( bende oldugu gibi ) hararet v.s yapmaya baslıyor.
3 Radyoter problem varsa hava yapıyor hararet yükseliyor.
Acil bir durum olmadıkca araca su eklemeyin sadece antifiriz. İbizalar 110 derecede fan açıyor. Bu sebeple anti firiz kulanmanız hem parçaların paslanmamasına hemde motorun saglıklı olmasına yardım eder.
Aracınıza su ilave ettirdiyseniz yukarda saydıklarımı kontrol ettirin

Yukarıda saydıgım zararların hepsi motor block üzerindeki parçanın çok az su kaçırması ile oldu bu aslında 10 tl parça 5 bin tl zarar açtı!

Geçmiş olsun, bence kireç yapma ihtimalinden dolayı cam suyunda bile normal su kullanmamak lazım.

Önerileriniz için teşekkür ederim.
Geçmiş olsun.

Geri
Üst Alt