Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Öğretmenler Günü

tüm meslektaşlarımın öğretmenler gününü kutlarım.herkese sevgiler saygılar..

öğretmenler günü Tüm öğretmenlerin kutlu olsunnn

24 Kasım Öğretmenler Günü olarak kutlanır her yıl. Bugünün ülkemizde kutlanıyor olması aslında öğretmene, eğitime verilen değerin göstergesidir. Fakat durum hiç de böyle değildir. Çünkü ülkemizde bu gün özellikle eğitim sistemimizin içine girdiği durum ve öğretmenlerimizin yaşadığı zorluklar nedeniyle göstermelik kutlanmaktadır.

Öğretmen nedir diye sorarsak alacağımız yanıt; “Toplumunun aydın bir üyesi, dünya topluluğunun uyanık bir üyesi ve mesleğinin yeterli bir üyesi” olacaktır. Daha sonra ise her koşulda tarafsız olması ve kendisini her zaman yenilemesi gerektiği söylenir. Ne kadar güzel özellikler. Ve bu özellikler öğretmeni toplumun bir bireyi olarak kabul eder ve bu toplumda onu saygın bir yere koyar. Ancak az önce söylediğimiz gibi sonuçta öğretmen bu toplumun bir bireyidir ve onun da sorunları vardır. Peki nedir bu sorunlar? Herşeye ve her soruna rağmen memleketimin her köşesini evi bilip fedakarca cefekarca görevini bir aşkla ifa edebilen tüm öğretmenlerimize şükranlırımı sunarım. Toplulumuzun her kesimine eli değmiş bu eğitim ordusuna gereken ehemmiyetin gösterilememiş olması en azından hükümetlerin ayıbıdır. Lakin bizler topluluklar içerisinde üzerimize düşen ve hakkettikleri saygıyı vermekte imtina etmemeliyiz. Unutmayalım ki hepimiz çocuk olduk ve hepimizin çocukları bu ellerde büyüyecek. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

haberlerde duydum az önce bi tane öğretmen adayı 4 senedir atama bekliyorum dedi..öğretmen sıkıntısı yok mu zaten..

bu nası iştir yahu. !?!?? :mad:

Ben de öğretmen adayıyım 2 sene sonra inşallah olacaz biz de öğretmen :) Tüm öğretmenlerin ve öğretmen adaylarının doğum günü kutlu olsun =)

Atatürkü de, başbakanı da, pilotu da, mimarı da en iyi şekilde yetiştiren ve ülke olarak ancak öğretmenlerimizin bilgileri ile daha ileri gideceğimiz bu kutsal kişilerin başta baş öğretmenimiz Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım öğtetmenler gününü kutluyorum...

24 Kasım Öğretmenler Günü olarak kutlanır her yıl. Bugünün ülkemizde kutlanıyor olması aslında öğretmene, eğitime verilen değerin göstergesidir. Fakat durum hiç de böyle değildir. Çünkü ülkemizde bu gün özellikle eğitim sistemimizin içine girdiği durum ve öğretmenlerimizin yaşadığı zorluklar nedeniyle göstermelik kutlanmaktadır.

Öğretmen nedir diye sorarsak alacağımız yanıt; “Toplumunun aydın bir üyesi, dünya topluluğunun uyanık bir üyesi ve mesleğinin yeterli bir üyesi” olacaktır. Daha sonra ise her koşulda tarafsız olması ve kendisini her zaman yenilemesi gerektiği söylenir. Ne kadar güzel özellikler. Ve bu özellikler öğretmeni toplumun bir bireyi olarak kabul eder ve bu toplumda onu saygın bir yere koyar. Ancak az önce söylediğimiz gibi sonuçta öğretmen bu toplumun bir bireyidir ve onun da sorunları vardır. Peki nedir bu sorunlar? Herşeye ve her soruna rağmen memleketimin her köşesini evi bilip fedakarca cefekarca görevini bir aşkla ifa edebilen tüm öğretmenlerimize şükranlırımı sunarım. Toplulumuzun her kesimine eli değmiş bu eğitim ordusuna gereken ehemmiyetin gösterilememiş olması en azından hükümetlerin ayıbıdır. Lakin bizler topluluklar içerisinde üzerimize düşen ve hakkettikleri saygıyı vermekte imtina etmemeliyiz. Unutmayalım ki hepimiz çocuk olduk ve hepimizin çocukları bu ellerde büyüyecek. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

ne güzel yazmışsın mert abi. işte sıkıntımız bu. gerek maddi ve özellikle manevi desteği bence alamıyoruz.

---------- Post added at 22:36 ---------- Previous post was at 22:34 ----------

okuluma gelip imam bana akıl öğretebiliyor yurdumda. tabi gereken cevap kendisine verilmiştir ve o günden beri okula bir daha gelememiştir :D

Öss denen sınavdan, Türkiyenin 6. büyük ili olupda 54. çıkan şehrimin mesleğine ne gözle baktığını bir türlü anlayamadığım ve çoğunluğu (çok azı nefsimden âlâ insanlar) para için kılıktan kılığa giren, hiç saygi duymak içimden gelmeyen kendilerine hoca denmesinden hoşlanan insanların; bunların yanında Hatay da, Karabükde, Yozgatda, Adıyamanda, İstanbulda,Ankarada yurdumun dört bir tarafında mesleğini en güzel şekilde icra eden duygulu,coşkulu,paylaşımı seven,özelliklede bu sitededeki ve yakınlarımızdaki hocalarımın bu güzel günü kutlu olsun.

ne güzel yazmışsın mert abi. işte sıkıntımız bu. gerek maddi ve özellikle manevi desteği bence alamıyoruz.

---------- Post added at 22:36 ---------- Previous post was at 22:34 ----------

okuluma gelip imam bana akıl öğretebiliyor yurdumda. tabi gereken cevap kendisine verilmiştir ve o günden beri okula bir daha gelememiştir :D

Ulan sana iş öğretmeye kalkan hoca kendini ne zanneder de bre deyyus seni ezip geçmeye kalkar . Herkes yerini bilecek değil mi ki biz ona hocalığı öğretmeye kalkmıyoruz o kendinde bu gücü bu hükümet sayesinde görür de sana işini öğretmeye kalkar da vaaz vermeye kalkar ulan ..... neyse şimdi gece gece dinden imandan çıkmayayım. Mehmet geç bunları kardeşim sen sen ol benim çocuklarımı evlatlarımı emanet edeeğim yeri geldiğinde senin arkanda başöğretmen MUSTAFA KEMAL i gördüğüm için savunabileceğim idealist vatanını seven ve çocuklarıma çcocuklarımıza bizlerin Atamızın yolunda ilerleyecek nesil yetiştir gerisini boşver onları biz halledeceğiz çok yakındaaaaa. Sen müsterih ol

Geri
Üst Alt