Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Çekici Sorunsalı..

YCO

Kayıtlı Üye
oldum olası merak ederdim yakın zamanda bi arkadaşımın arabasını çekmelerinin ardından tekrar alevlendi ve artık öğrenmek istiyorum..

arkadaşımın arabası, FWD, önden çekerli bi araç..
aracı park halindeyken kaldırıp çekicinin üstüne koymadan sadece ön tekerleri havada kalıcak şekilde çekmişler..arabanın kirlenme şeklinden kesin öyle diyo..öyle olmasa bile herkes en az 1 defa görmüştür 2 tekeri yerde götürülen arabaları..

soru..
el frenim çekiliydi diyo..ve aracı teslim aldığımda el freninde vs. hiç bi sorun yoktu ama arka tekerler yerde el freni çekik bi halde en az 10km kadar nası çekmişler anlamadım modlarında..ne frenlerde ne şanzumanda hiç bi sıkıntı da yok diyo..

1. AWD jiplerde vs. araç P'de + el frenindeyken nası sadece ön tekerler havada arkalar yerde gidiyo. ??
2. aynı şekilde RWD otomatik şanzumanlı bi araç P'de + el freniyle nası gidiyo..aynı şekilde düz vitesler de el freniyle. ??
3. FWD bi araç el freni çekik..aynı şekilde..

cevaplarını bilen var mı cidden merak etmeye başladım..
ama dediğim gibi üstünde değil 2 teker yerde çekilirken..
mantıklı bi açıklaması vardır illaki hiç bi şeye zarar vemediğine göre..

teşekkürler..

:)

kimse bilmiyo anlaşıldı.. :D :D

arkadaşının arabaını ahyapotla almışlardır yada kızaklı çekiciyle..iki teker çekicekleri arabalara bakıyolar el freni çekilimi değilmi diye yada vites boştamı değilmi...el freni çekili boşta önder çeker aracı arkadan,el freni çekili viteste arkadan çekeri önden, el freni çekilmemiş aracı önden,el freni çekili vitesteki aracıda ahtapotla kaldırıyolar...

3 şekilde de 2 tekeri yerde olacak şekilde götürülmesi imkansız bence.

Geri
Üst Alt