Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Çarpışma anında oluşan kuvvetler / Force applied on the body during crash‏

direkt 0'a düşüldüğünde binen yükler olsa gerek..iç kanamalar da bu sebepten oluyo doğal olarak, fizik..
teşekkürler Abi'm.. :eek:key:

sağlam pehlivan olduğum dönemlerde..yaklaşık 80 km hızla duvar gibi bir ağaca girmiştim..kemer takılı değildi..ama dediğim gibi spordaki en iyi dönemlerimdi..
arabanın ön bölümü ağaca tırmanmaya çalışmış..önden vurmama rağmen arka bagaj kapağı bile kasmıştı..
direksiyona baktığımda onu çekiçler o hale getiremzdim herhalde çift elle tutuğumdan..iki yandan öne doğru yamulmuştu..
tek hasar dirseklerimde idi..sağ ve sol dirseğim..bayağı şişmişti ama çok şükür ağrı yok gibiydi..
ama biliyorum ki güreş yapmıyor olsaydım..ya camdan çıkardım..çok şükür ki gömülürüm arabanın içine..ve biliyorum ki gen aynı şeyi söyleyeceğim güreş yapmıyor olsaydım ve camdan çıkmazsam eğer..iki on kol kemiğim dirseklerimden çıkardı..şu dönemlerde 1 ton olan yumruk gücüm o zamanlar şimdikini 2-3 katı kadardı muhtemelen..
heseplarda da 4 tonluk bir çarpışma kuvvetinden bahsediliyor desteksiz şartlardaki vurmalarda..
o zamanda diyordum iyi spor yapıyorum bu yazıyla anladım az hasarla kurtulmamın sebebi..spormuş. ALLAH IMA Şükürler olsun..ufak atlatmışım

sağlam pehlivan olduğum dönemlerde..yaklaşık 80 km hızla duvar gibi bir ağaca girmiştim..kemer takılı değildi..ama dediğim gibi spordaki en iyi dönemlerimdi..
arabanın ön bölümü ağaca tırmanmaya çalışmış..önden vurmama rağmen arka bagaj kapağı bile kasmıştı..
direksiyona baktığımda onu çekiçler o hale getiremzdim herhalde çift elle tutuğumdan..iki yandan öne doğru yamulmuştu..
tek hasar dirseklerimde idi..sağ ve sol dirseğim..bayağı şişmişti ama çok şükür ağrı yok gibiydi..
ama biliyorum ki güreş yapmıyor olsaydım..ya camdan çıkardım..çok şükür ki gömülürüm arabanın içine..ve biliyorum ki gen aynı şeyi söyleyeceğim güreş yapmıyor olsaydım ve camdan çıkmazsam eğer..iki on kol kemiğim dirseklerimden çıkardı..şu dönemlerde 1 ton olan yumruk gücüm o zamanlar şimdikini 2-3 katı kadardı muhtemelen..
heseplarda da 4 tonluk bir çarpışma kuvvetinden bahsediliyor desteksiz şartlardaki vurmalarda..
o zamanda diyordum iyi spor yapıyorum bu yazıyla anladım az hasarla kurtulmamın sebebi..spormuş. ALLAH IMA Şükürler olsun..ufak atlatmışım

Varol abim o zaman haftaya geldiğinde gözümün üstüne bi yumruk istiyorum.. :D :D

Varol abim o zaman haftaya geldiğinde gözümün üstüne bi yumruk istiyorum.. :D :D

hayırdır yiğit göünle ne alıp veremediğin var..
bir kuzin aplaya danış varol abi vursun mu varumasın mı gözüme diyepuhahapuhaha

yco m senden önce benim ihtiyacım olucak sanırım

Teşekkrüler Cezmi baba..Ama schumi leri karıştırma..:D

ben 90 kg'dan fazlayım, tabloda beni insan sayıp bana bi yer ayırmamışlar haha :D
şaka bir yana sabit bir şeye çarpmak çok çok farklı.. allah kimseye yaşatmasın..
emniyet kemeri takalım, sağ ayağımıza hakim olalım :eek:key:

Büyük geçmiş olsun.. Grekoromen mi yapıyordunuz, ben de bayağıdır güreşmiyorum, bi sonraki aktiviteki çayırda çimende mı yapsak :) :)

aman aman bende 10 tona yakın desenize Allah korusuz kaza bela vermesin :(

Geri
Üst Alt