Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Öneri

aux

Kayıtlı Üye
Herkese Selamlar;
Forumun daha işlevsel olması amacıyla benim gözüme çok takılan bir noktaya değinmek istiyorum.

Sitemizde bir mizah ve sohbet bölümü zaten mevcut,ancak nedense otomobil forumunun en aktif bölümleri bunlar ve siteye her girişimde yeni mesajlara bastiğimda gördüğüm konuların %80 i otomobil harici her türlü geyik.
Ve bu bölümler altında her gün yeni topicler açiliyor.Bunun yerine sabit birer konu yapılsa , mesela "Dünyadan haberler" bölümü,haber eklemek isteyen arkadaşlarımız buraya eklese,merak eden sadece bu topic'e baksa, ya da "Facebook,Youtube vs. Videolar" kısmı diye sabit bir topic açılsa ve videolar bu başlıklar altında paylaşılsa daha verimli olmaz mı?
Şimdi bunun ne zararı var diyebilirsiniz?
Cep telefonundan girip sitede birşeyler var mı yok mu diye bakmak bile istemiyor insan çünkü girdiğimde 3 sayfa yeni mesaj oluyor ancak nadiren önemli ya da incir çekirdeğini dolduracak nitelikte konular oluyor.
Yiğitcim sakın yanlış anlama senle aramızdaki samimiyetten ötürü , hiç mesaj altında vs. birşey gönderiyor gibi olmamak adına direk sana hitaben yazıyorum çünkü en çok haberi sen koyuyorsun ama direk üstüne alinmani istemiyorum,kesinlikle şahsi konuşmuyorum,bu tüm arkadaşlar için geçerli; eğer dünya haberi almak istiyorsak zaten ntvmsnbc vs. gibi bir sürü haber sitesi mevcut buraya girer bu haberlere bakarız.Seatclubworld'e giriyorsak adı üzerinde Seat dünyasına giriyoruz.Haber okumak için girmiyoruz.Bunlar hiç olmasin demiyorum,sabit topicler olsun paylaşılacak haberse haber videoysa video bunlar altında paylaşılsın,okumak isteyen,merak eden buradan faydalansın ki özellikle cep telefonundan girdiğimizde eziyet çekmeyelim.
Nasıl ki bir çok arkadaş imza boyutlarından rahatsız olup,bunu belirttiği için ben saygı duyarak imzamı karınca duasi boyutunda ayarladiysam,aynı saygıyı ben de bekliyorum.Yoksa ben de biliyorum aracima aşik olarak baktiğim bir kaç resmi alt alta 640*480 şeklinde imza yapmayi.
Bu fikri değerlendirirseniz sevinirim.

sabit topikler halinde olursa bu sefer videolar vs. karambole biner ama Volkan..
şimdiki hali iyi bence forumun yeni mesajlardan değil de direkt ilgili bölümlere tıklarsan daha rahat edersin kanımca cepten girerken..haber muhabirliğiyle artık fazla ilgilenmiyorum zaten..Mert abinin şikayetleri üzerine.. :)

sabit topikler halinde olursa bu sefer videolar vs. karambole biner ama Volkan..
şimdiki hali iyi bence forumun yeni mesajlardan değil de direkt ilgili bölümlere tıklarsan daha rahat edersin kanımca cepten girerken..haber muhabirliğiyle artık fazla ilgilenmiyorum zaten..Mert abinin şikayetleri üzerine.. :)

yiğitcim o videolar ya da haberler karambole gitse çok önemli mi?ha çok önemli dersen tamam anlarim da mizah yani,çok merak eden çok gülmek isteyen o sabit topicin en son hangi sayfasinda kaldıysa ordan devam eder,hatırlamıyorsa o topic'in son sayfasini açip güle güle geriye doğru gider sayfalardan? Yanlışmıyım sence?
Bir de sitede Yeni Mesajlar gibi şahane bir özellik varken kalkıp da tek tek bölümlere tıklamak biraz hammallık olur.Çok eziyetli =)

yanlış değilsin abicim ama forumların konusu sadece otomobil dünyası bile olsa içeriği sadece hiç bir zaman otomobil olmadı olmamalı da bence..açıkcası ben SCW'ye evden girdiğimde videodan karikatüre yeni modellerden köpek ismi düşünmeye kadar bi çerçevede paylaşım yapılmasından yanayım..burası bi ev gibi düşün herkes konuşmak istedği kişiyle istediği konuda bi oda da toplanıyo..ama tek bi oda da çekmecelerle paylaşım biraz zor olur..otomobil forumu olarak tabii ki güncel haberlerden daha önemli otomobil dünyasından haberler o konuda bişi demiyorum..ben kendi adıma haber konusunda özellikle motorsporları üzerinde duruyorum artık ve SCW motorsporları konusunda en güncel forum kıvamına geldi TR'de..bu da önemlidir bence bi otomobil forumda..

yanlış değilsin abicim ama forumların konusu sadece otomobil dünyası bile olsa içeriği sadece hiç bir zaman otomobil olmadı olmamalı da bence..açıkcası ben SCW'ye evden girdiğimde videodan karikatüre yeni modellerden köpek ismi düşünmeye kadar bi çerçevede paylaşım yapılmasından yanayım..burası bi ev gibi düşün herkes konuşmak istedği kişiyle istediği konuda bi oda da toplanıyo..ama tek bi oda da çekmecelerle paylaşım biraz zor olur..otomobil forumu olarak tabii ki güncel haberlerden daha önemli otomobil dünyasından haberler o konuda bişi demiyorum..ben kendi adıma haber konusunda özellikle motorsporları üzerinde duruyorum artık ve SCW motorsporları konusunda en güncel forum kıvamına geldi TR'de..bu da önemlidir bence bi otomobil forumda..

senin dediğin ev benzetmesi de çok mantikli ama o eve kuşbakışı yukardan baktığında aşağı yukarı herşeyin ve herkesin sohbet/mizah odasında toplanmış olması ve işin garibi otomobil evi olan bu yerde herkesin/herşeyin bu yönde olması ilginç olan.
Bildiğim çok iyi mizah forumları var dilerseniz burada yazabilirim,ya da facebookta yiğit özgür diye aratip grubundaki fotolara bakip bakip saatlerce gülünebilir.Yine pc üzerinden , yine internet üzerinden olur.Extrası,mozillada scw'nin yanına yeni bir sekme daha açıp 2 satır yazı girip face e girmek.Başka bir extrası da yok.
Ama forumu kullanirken yeni mesajlara basildiğinda mizah/sohbet bölümünden kaçabilmenin imkanı da yok.
iki tarafa da eşit çözüm olmalı mutlaka.

Volkan bu konuda senin de üstüne görev düşüyo otomobil dünyasından haberleri vs. foruma taşıyabilirsin otomobiller hakkında tartışma konuları açabilirsin karşılaştırmalar yapabilirsin..bak o zaman insanlar hangi yönde konuşmayı tercih ediyo adamım.. :) ;)

---------- Post added at 11:07 ---------- Previous post was at 11:05 ----------

bu evin sahipleri bizleriz yönetici arkadaşlarla birlikte..

Volkan bu konuda senin de üstüne görev düşüyo otomobil dünyasından haberleri vs. foruma taşıyabilirsin otomobiller hakkında tartışma konuları açabilirsin karşılaştırmalar yapabilirsin..bak o zaman insanlar hangi yönde konuşmayı tercih ediyo adamım.. :) ;)

adamim dikkat edersen ben seatla ilgili gelişmeleri eski sitede hep koyuyordum,bu sitede de koyarim kayda değer birşey olursa.Ben elimden geldiğince burada parçalarin resimlerini koymaya çalişiyorum.ya da sadece katalogda parça numarasi gözüken ama kendisi gözükmeyen parçaların fotolarini koymaya gayret ediyorum.mesela dün mircan beyaz araçta kirmizi ledli stop nasil olur demiş..arşivimden aldım imageshack'e upload ettim koydum.Ben bu şekilde yardim etmeye,ya da sökme takma da yardimci olmaya çalişiyorum hatta elden geldiğince uygulamada da yardimci olmaya çalişiyorum daha ne hizmet yapayim:p
Ve özellikle bir konu açarken de eğer birşey tarif edeceksem elimden geldiğince resim koyup derdimi anlatmaya çalişiyorum ki karşı tarafı hayalgücüyle başbaşa birakmayayim:D

dahası vardır abicim elbet..
tabii ki herkes uğraşmaz..bazen biri bişi soruyo benim arabamla vs. ilgisiz oturup araştırıyorum bişiler bulursam paylaşıyorum hem de ben öğreniyorum..
haberleri de koyarken hem ben okuyorum hem de paylaşıyodum..

mesela hala bi 1.6 - TSI karşılaştırılması yapılmadı ya forumda ilginçir..
sen aç işte konuyu..de 1.6 geçer TSI'ı.. :D

dahası vardır abicim elbet..
tabii ki herkes uğraşmaz..bazen biri bişi soruyo benim arabamla vs. ilgisiz oturup araştırıyorum bişiler bulursam paylaşıyorum hem de ben öğreniyorum..
haberleri de koyarken hem ben okuyorum hem de paylaşıyodum..

mesela hala bi 1.6 - TSI karşılaştırılması yapılmadı ya forumda ilginçir..
sen aç işte konuyu..de 1.6 geçer TSI'ı.. :D

biz burda kafa yoruyoruz da bunun karar mercii yöneticilerdir.
Onlar ne diyecek bir bakalım.
1.6 ile Tsi' i karşilaştirmayi mantikli bile görmüyorum.o derece :D her ne kadar 1.6 kullancisi olsam da tsi forever. Neyse ikimiz de sulandirmaya meyilli adamlarız daha dallandırmayalım bu 1.6-tsi olayini =)

Geri
Üst Alt