Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ön - arka farklı jant??

dildar

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar geçen gün aklıma geldi; jant+ lastik bakıyodum kendime (nasipse yaza artık kışın bunlarla devam).. Farklı oranda mı alsam dedim?? o nedemek diyceksiniz; yani önlere 18" arkalara 19". (artık nerden aklıma geldiyse:) .

Aslında yalniş hatırlamıyosam crossfire böyleydi? ön daha ufak arka daha büyük çapta jant kullanılıyodu. Fayda -zarar bilemem. Ki o araçta bizim araçlar gibi değilde arkadan itişti yine yalnış hatırlamıyosam...

Sonuç olarak böyle bir uygulama yapan varmı? Yapan varsa tecrübeleri nedir? denge-savurma-çekiş-yol tutuşu gibi faktörlerden araç nasıl etkileniyor?

Böyle bir uygulama yapan yoksa da tahmini olanlar için yorumları merak ediyorum... önler 18 arkalar 19" olursa hatta biraz daha abartayım bu farkı dengelemek için farklı amortisor yayları (3-5cm) kullanılabilir mi?
Böyle bir senaryo geçmişti aklımdan paylaşıp fikirlerinizi alayım dedim..

Önler 18 arkalar 19 bence gerekli olmayan farklı bi seçim olur benim önerim şu olabilir 18 jant alırken genişlik olarak önler 8inç arkalar 9 inç alınabilir mesela arkalar daha geniş durur ofsetler şık bir görünüm yakalıyabilir fakat leonlarda ön ve arka genişlik bi hayli kabarık olduğu için bu sefer önler cılız kalabilir ben 2008 leon 1.9tdı da 8inç genişlik 18jant kullandım hep ve 5cm yayla harika duruyor tavsiyem bu yönde olur ama ofsetli jant performans değil ama görüntü namına bence leonlarda yakıştırılabilen bi jant ama önce tarzınızı seçmelisiniz ofsetli german style mi? yoksa spor ve hızlı bir görünüm mü önce buna karar verilmeli :)

Önler 18 arkalar 19 bence gerekli olmayan farklı bi seçim olur benim önerim şu olabilir 18 jant alırken genişlik olarak önler 8inç arkalar 9 inç alınabilir mesela arkalar daha geniş durur ofsetler şık bir görünüm yakalıyabilir fakat leonlarda ön ve arka genişlik bi hayli kabarık olduğu için bu sefer önler cılız kalabilir ben 2008 leon 1.9tdı da 8inç genişlik 18jant kullandım hep ve 5cm yayla harika duruyor tavsiyem bu yönde olur ama ofsetli jant performans değil ama görüntü namına bence leonlarda yakıştırılabilen bi jant ama önce tarzınızı seçmelisiniz ofsetli german style mi? yoksa spor ve hızlı bir görünüm mü önce buna karar verilmeli :)

Ofsetli jant düşünmüyorum dostum, bana biraz nostaljik geliyo o modeller bana bmw e30 kasaları hatırlatıyo:) ama dediğine de katılıyorum jant eni olarak belki önleri 8" arkaları 9" kullanmak iyi olabilir... ama çap olarak hala merka halindeyim

aracın ağırlık dağılımı gerektirmediği sürece görsel olarak da kötü durur bence..
yoksa arkası daha büyük jantlı onlarca otomobil var ama onlar zorunluluktan o şekilde..bunun yanında ön ve arkada farklı ebattaki jantlar bence yol tutuş için de olumsuz olur Leon'da..

amerıkanlar gıbı yapmak ıstıyorsun jantla o sekılde oynaman ılerıde satarken sıkıntı yasamana neden olur onlere 5 cm yay arkalara 3 cm yay koy yıne aynı goruntuyu yakalarsın

amerıkanlar gıbı yapmak ıstıyorsun jantla o sekılde oynaman ılerıde satarken sıkıntı yasamana neden olur onlere 5 cm yay arkalara 3 cm yay koy yıne aynı goruntuyu yakalarsın

Dizelde 5cm yay zaten önleri fazla düşürür arkalar biraz yukarıda kalacaktır....

Geri
Üst Alt