Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

zırıltıı

Konu, 'Leon 1P1 (2009+Makyajlı)' kısmında bratt_pitt43 tarafından paylaşıldı.

1. bratt_pitt43

bratt_pitt43 SCW Üyesi

144
    32
    28
    havalar kotu oldugu ıcın bı haftadır aracıma bınmıorum neyse bugun mecbıuren cıkarmak zorunda kaldım marsa bastım aracın on tarafından bı zırıltı sesı geldı gaza yuklendıkce yıne geldı ama bı muddet sonra kesıldı sankı on tarfta bı egzost tarafından gelıo gıbıydı acaba ne olabılır kı ?

2. LeonStyle

LeonStyle SCW Üyesi

2.533
    700
    113
    Oluyor oluyor kronik dert etmeyin bazen bendende geldiğini duyuyorum

3. bratt_pitt

bratt_pitt Misafir

leonstyle benı oyle rahatlatıosun kı valla harıkasın yaaa :)

Bunu beğendi. 1 kişi bunu beğendi.
  4. LeonStyle

LeonStyle SCW Üyesi

2.533
    700
    113
    :D ciddiyseniz ve içinizi gercekten rahatlattıysam sevinirim.. Aynı ses bendende geldiği için kronik diyorum peş peşe 3 leon aldık babam bana arabayı calıstır dediginde arada rolantide gaza basıyordum egzoz sesini duymak için hepte geliyordu o ses sonra bir süre sonra kesiliyordu. Cold start tamamlanmadanmı gaza basıyorsunuz.?

5. sermet34

sermet34 SCW Üyesi

118
    53
    28
    Arac uzun sure calısmayınca zırıltı değilde ılk kontaga bastıgında dızel gibi calısıyor :) 30 40 sanıye sonra normale donuyor.. :) Buda normalmıs.. Bı ara sevındım hhahaha dedım yanlıslıkla dizel almısım.. Motor dan gelen zırıltılı ses abartı olmadıgı surece normalmıs.. Yakın tanıdıgım bır servıs ustası soyledı.. Fakat aynı zırıltımı bılmıyorum..

6. LeonStyle

LeonStyle SCW Üyesi

2.533
    700
    113
    O cold start sistemi . Yazın internete dinleyin o sesi bahsettiğim ses dimi yanlız o cold start bitmeden aracınızı hareket ettirmeyin. Bekleyin bitmesini .

7. bratt_pitt43

bratt_pitt43 SCW Üyesi

144
    32
    28
    sımdı bnden gelen zarıldı normal mı bana sankı egzostn gelıo gıbı geldı

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

ama on tarfta motordan gelmıo o kesın

8. yasarmars

yasarmars SCW Üyesi

178
    52
    28
    gaza basınca artan,sanki ince birşeye sürtüyormuş gibi cızırtı çıkaran bir sesse BEN BULDUM !!!.klimadan geliyor o ses. kılima kapalı olsa dahi geliyor.araç çalışırken klimayı aç ve tekrar kapat.ses kesiliyor.bende dün farkettim.kronikmi bilmem.garantisi varken boşlukta servise gitmeyi düşünüyorum.klimanın komprosörü de pahalı bir parça.arızalıysa değişsinler.

9. TSI68

TSI68 SCW Üyesi

214
    72
    28
    sıcaklarla birlikte incelen yağ, daha çabuk süzülüyo. ilk çalıştırmada geliyosa zincir de olabilir ;) biraz gürültü yapıp, motor iyice yağlanınca düzelir.

Sayfayı Paylaş