Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Zıp Zıp Çekirge

Konu, 'Cordoba' kısmında eneSene tarafından paylaşıldı.

1. eneSene

eneSene SCW Üyesi

1.285
    300
    83
    Selamlar;
    Geçen günlerde işten eve dönerken yoldaki bir çukurumsu yerden geçerken arabanın arkası zıp zıp zıpladı. Hızımda 80 km civarıydı. Beni o kadar rahatsız ve huzursuz ettiki. Acaba amortisörlerim çok mu yumuşak, yarın bir gün biraz daha hızlı birşekilde benzer bir yere rastlasam mazallah arabayı savururmuyum. Bu konudaki görüşünüz nedir, ne önerirsiniz.

2. LeonRider

LeonRider SCW Üyesi

1.950
    745
    113
    Bence amortisörlerde bi sorun olsa hisederdin bazı çukurlar orjinal halinde bile arabayı çok zıplatıyo bunu geçen topluluk halinde kocaelide yaşamıştık benim araba coiloverlı diye demiştim ama arkamdaki orjinal yaylı arabada bile arkadaşlar tavana kafasını vurmuşlardı....

3. Gilgamesh

Gilgamesh SCW Üyesi

3.579
    8
    38
    Normal şartlarda Seat araçların genelde amortisörleri oldukça sert ve konforsuzdur, bunun yanında tarifiniz üzerine arka amortisörlerinizin patlak olduğu söylenebilir. Kontrol edilmesinde fayda var. Kendi kendinize kontrol etmek maksadı ile ise şöyle yapılabilir.Öncelikle bagaj kapağını açın ve bagaj eşiğinden aracı aşağıya doğru elinizden geldiğince güçlüce ittirin. Bıraktığınızda araç yaylanmaya devam ediyorsa amortisörleriniz patlamış demektir büyük olasılıkla

4. eneSene

eneSene SCW Üyesi

1.285
    300
    83
    Teşekkürler, bi deneyeyim.

5. GRKMSRGL

GRKMSRGL SCW Üyesi

5.241
    306
    83
    yasin ağbi o normaldir ya 2 kez zıplamış olabilir arka taraf problem olmaz yani savurmayacagından emin ol ben ne cukurlardan ne virajlardan geçtim :)

bu arada
    senin araba cordoba
    ön tampon ibiza
    panjur ve aynalar stylance
    farlar stylance
    kapı kolları referance:)

tek resimden görünenler bunlar

6. eneSene

eneSene SCW Üyesi

1.285
    300
    83
    :):):) Yok yok o resim benim arabanın değil internetten en uygun onu bulabildim. Havalar düzelsin koyacam resimlerini. Benimki normal Signo, herhangi bir modifiyesi yok. Signodan Ekstrası sadece sunroof.

7. pckopat_6

pckopat_6 SCW Üyesi

189
    0
    16
    Arka taraf bende de böyle. Hele arkada 2-3 kişi oturuyorsa tamam... Zıp zıp zıp zıp oturanların içi dışına çıkıyor... Arkalardaki helezonlar oldukça küçük ve amortisörler oyuncak gibi. Seatlarda böyle amortisör sert ama yol tutuş süper:) Yine de bir kontrol ettirin...

8. eneSene

eneSene SCW Üyesi

1.285
    300
    83
    Denedim, yaylanma olmadı, o zaman normal bir durum galiba.

9. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    bu arada zıplaması için yumuşak değil de sert olması gerekmiyo mu Yasin abi. ?? :)
    bence lastik havalarına bi bak orantısız şişirilmiş olabilir bence..

10. eneSene

eneSene SCW Üyesi

1.285
    300
    83
    :) Hmm. Hafta sonu bi kontrol edeyim bakalım komple.

Sayfayı Paylaş