Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Zavoli lpg sıkıntısı

Konu, 'Leon 1P (2006-2009)' kısmında cossi tarafından paylaşıldı.

1. cossi

cossi SCW Üyesi

49
    3
    8
    2008 model 1.6 stylance aracım var aracımın bütün bakımlarını kocaeli keleşler servisinde yaptırdım ancak yaptırmadan önce lpg de hiç sorun yaşamıyordum bakımları yapıldı aracım seyir halinde iken lpg ye geçtiğimde aracım tekleme yapıyor ve belli bir süre sonra motor arıza ışığı yanıp yanıp sönüyor esp ışığı yanık kalıyor bunun sebebi ne olabilir acaba gaz ayarına götürdüğümde bujılerden dediler bu şekilde bir sıkıntı yaşayan varmı acaba çözüm öneriniz var mı

2. ugurcoskun28

ugurcoskun28 SCW Üyesi

493
    92
    28
    sen sen ol aracına ne yaparlarsa hep yanında ol gözünle gör..

3. eneSene

eneSene SCW Üyesi

1.285
    300
    83
    Direk taktırdığın yere götür sorunu çözmelerini iste eğer sıkıntı yaşarsan Zavoli merkez ile görüş. Bende aynı markayı kullanıyorum çok şükür herhangi bir problemim yok ancak servis desteği önemli.

4. cossi

cossi SCW Üyesi

49
    3
    8
    aracı aldığımda takılı idi abi ben kocaelinde zavoli servisi götürdüm baktılar sıkıntı yok dediler dedikleri tek şey bujılerde sorun varmış galiba servis 4 tıkla buji takmış 1.6 motorlarla ise 1 tıknaklımı yoksa 3 tırnaklımı buji takılıyormuş gazın servisi böyle dedi aracın servisi ise biz orjinal bujıleri taktık dedi bende ortada kaldım anladım servisten önce böyle bir sorun yoktu

5. RedLine

RedLine SCW Üyesi

4.853
    1.283
    113
    dedikleri gibi buji sıkıntısı olabilir. yalnız bakımdan yeni çıktığını söylüyorsunuz:rolleyes:

6. REİS38

REİS38 SCW Üyesi

6.334
    1.469
    113
    aracınıza yaptırdığınız bakımlarda buji buji kablosu hava filitresi gibi değişimler yapıldıysa ayarlarınızı yeniden yaptırmanız gerekmektedir.

7. cossi

cossi SCW Üyesi

49
    3
    8
    ayarların hepsi yeniden yapıldı yanında idim hemde ben ama gene aynı sıksıntı olmaya başladı galiba ben gazın tesisatını elden geçireceğim gibi geliyor

8. cossi

cossi SCW Üyesi

49
    3
    8
    sonun da bı sıkıntı bitti ohh beee

9. yukcell88

yukcell88 SCW Üyesi

1.521
    550
    113
    e neymiş sorun yaz da biz de öğrenelim...

10. Çöllü

Çöllü FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI SCW Üyesi

4.805
    3.977
    113
    Walla Bence LPG Ayar Sıkıntısı Olmuştur Yada LPG Enjektörler den kaynaklanmıştır siz BSE motora nasıl buji takarsanız takın o teklemeye Neden olmaz bunun kanıtıda Benzinde Kullanıldıgında Aynı şeyin Olmamasıdır... Sanıyorum ayar, Yada LPG Enjektör yada LPG Filtre problemi Yaşamışsınız..

Ama Geçmesi Sevindirici.. Gerçi O motor böle sıkıntılar yaptıgında hemen telaşlanmayın ve arızayı hemen motorda aramayın zira Yılların Hitleri.. Kolay Kolay Problem Yaşatmaz ;)

Sayfayı Paylaş